Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajoną garsina festivalis

Festivalio žiūrovai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Festivalyje laukiama nemažiau nei 10 tūkst. žiūrovų
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šeštadienį Kulautuvoje vyks vienuoliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Kasmet į kurortinį miestelį tūkstančius muzikos mėgėjų sutraukiantis renginys – tarsi vizitinė Kauno rajono kortelė.

„Į „Akacijų alėją“ atvyksta žmonės iš visos Lietuvos. Pabuvę renginyje, jie sugrįžta į Kulautuvą ar Kauno rajoną vėliau – su draugais, šeima, svečiais iš užsienio. Ypač domimasi vandens turizmo galimybėmis – turistiniais maršrutais Nevėžiu ir Nemunu. Viena iš progų tai išbandyti – atplaukti į „Akacijų alėją“ laivu iš Kauno“, – pasakojo Kulautuvos turizmo informacijos centro direktorė Lina Galdikienė.

Užsieniečiams šis festivalis kol kas mažai žinomas. Tačiau jo organizatoriai tvirtina, jog tai daroma sąmoningai – renginys pirmiausia skirtas vietiniam žiūrovui.

„Tai, kad „Akacijų alėja“ nėra tarptautinis festivalis, padaro jį išskirtiniu, o galbūt ir patrauklesniu“, – įsitikinęs Kauno rajono meras ir vienas iš festivalį organizuojančios darbo grupės narių Valerijus Makūnas.

Garsūs vardai

Jurga Šeduikytė, Mantas Jankavičius, Aleksandras Makejevas, Deivis (Deividas Norvilas) – šių metų festivalio programoje daug matytų pavardžių. Šie atlikėjai matomi ne tik festivaliuose, koncertų salėse, bet ir televizijoje. Tačiau organizatoriai tikina, jog festivalio koncepcija nepasikeitė – visi pakviestieji dalyvauti yra asmenybės, „Akacijų alėjos“ scenoje save atskleisiantys be specialaus apšvietimo, scenografijos ir orkestro šalia.

Užlipę į sceną jie turės tik balsą ir instrumentą. Viso to pakanka atskleisti save kaip asmenybę. Pamenu, kaip visi nustebo, kai vienais metais scenoje pasirodė Veronika Povilionienė ir sudainavusi kelias liaudies dainas a cappella visus užbūrė. Šių metų dalyviai taip pat nustebins“, – įsitikinęs festivalio prodiuseris ir siela Virgis Stakėnas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Akacijų alėjos prodiuseris V.Stakėnas ir pats koncertuoja festivalio žiūrovams
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Akacijų alėjos“ prodiuseris V.Stakėnas ir pats koncertuoja festivalio žiūrovams

Viena iš šio festivalio staigmenų – Auksinio scenos kryžiaus ir Nacionalinės Premijos laureatas, aktorius ir režisierius Rolandas Kazlas.

Jis žinomas aktorius ir režisierius, tačiau festivalyje bus debiutantas. Mažai kas žinojo, kad jis kuria eilėraščius, pagal juos dainuoja Kostas Smoriginas. O šįkart pavyko įkalbinti jį patį padainuoti. Bus įdomus reginys“, – žadėjo V.Stakėnas.

Nepamirš tradicijų

Festivalį kaip visuomet pradės jaunųjų atlikėjų pasirodymai. Dalyviai taip pat prisimins ir aplankys pernai, festivalio dešimtmečiui paminėti, pasodintą akaciją. Nebus pamirštas ir neoficialus „Akacijų alėjos“ krikštatėvis – a.a. maestro Vytautas Kernagis. Šiemet jam būtų sukakę 60 metų. Ta proga garsiausius jo kūrinius atliks jaunas kolektyvas ,,AvenueAcoustic“.

Be jau minėtų atlikėjų, festivalyje bus galima pasiklausyti bardo Domanto Razausko, aktoriaus ir bardo Sauliaus Bareikio, jo sūnaus, taip pat aktoriaus Jokūbo Bareikio, televizijos projekto „Lietuvos talentai“ laureatų – kolektyvo „Bjelle ir PeRu“. Tradiciškai ant scenos lips ir festivalio siela – V.Stakėnas.

Visiems atlikėjams bus įteikti tradiciniai ,,Akacijų alėjos“ ordinai. Iki šiol juos yra gavę 95 ankstesnių festivalių dalyviai. Kam atiteks jubiliejinis, 100-asis ordinas, kol kas – paslaptis.

Viena iš kelių festivalio naujovių – krautuvėlė. Nulipę nuo scenos atlikėjai joje dalins autografus, bus galima įsigyti kompaktinių diskų, renginio dalyvių atsivežtų knygų, kitų išliekamąją vertę turinčių daiktų.

Iki šiol vieną simbolį – akaciją – turėjusį festivalį simbolizuos ir kitas suvenyras: tai žalia gitara, kurią be ginčų nuspręsta pavadinti „Akacija“.

Nemažiau nei 10 tūkstančių

Vieną dieną truksiančiame festivalyje laukiama nemažiau nei 10 tūkst. žiūrovų. Koncertai vyks įprastoje vietoje – Kulautuvos pušų amfiteatre. Atvykti į kurortinį Kauno rajono miestelį bus galima laivu – iš Kauno, senosios Nemuno prieplaukos (šeštadienį jis išplauks 16 val. Įsigyti bilietus galima „Tiketoje“). Tiesa, sugrįžti laivu nebepavyks, tačiau į Kauną bus numatytas autobusas, kuris iš Kulautuvos išvyks 24 val., pasibaigus pagrindiniam koncertui.

Šiemet organizuojant renginį iš anksto numatytos automobilių stovėjimo vietos ir tiems žiūrovams, kurie į festivalį atvyks savo transportu.

,,Pasimokėme iš pernykščių klaidų. Šiemet automobiliams parkuoti bus paliktos erdvės (senojoje estradoje ir prie senosios prieplaukos), automobiliai nukreipiami, kur važiuoti – kelią rodys rodyklės, eismą reguliuos ir policijos pareigūnai. Aplinkinėse gatvėse eismas bus leidžiamas tik viena kryptimi“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis.

Kaip ir ankstesniais metais, netoli festivalio scenos bus įkurtas palapinių miestelis, kuriame galės įsikurti ir žiūrovai, atvykę nameliais ant ratų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min