TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono dvarai pradeda turistų viliotinį

Kauno rajono dvaruose pramogų netrūks jau šią vasarą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno rajono dvaruose pramogų netrūks jau šią vasarą
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trijų Kauno rajone esančių dvarų atstovai apsisprendų suremti pečius ir siekti bendro tikslo – paversti rajone esančius dvarus ne tarpine stotele, kur vietos ir užsienio turistai tik trumpam stabteli, bet ilgalaike pasibuvimo vieta.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Raudondvario dvaro pastatai šiuo metu rekonstruojami
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Raudondvario dvaro pastatai šiuo metu rekonstruojami

Bendradarbiauti ir rengti įvairius trumpalaikius bei ilgalaikius projektus nusprendė trijų palei Nevėžio upę Kauno rajone esančių dvarų atstovai – Raudondvario, Kačiūniškės ir Žemaitkiemio (Babtyno). Pastarojo šeimininkas Mindaugas Šventoraitis – bene labiausiai pažengęs šioje srityje. Jo valdose nuolat vyksta įvairūs meno renginiai, netrūksta ir turistų. Vis dėlto jis be didelių abejonių sutiko prisijungti prie kitų dviejų dvarų atstovų ir kartu sukurti bendrą traukos koncepciją.

Renginius jau organizuoja

Pasak Všį „Raudondvario dvaras“ direktorės Snieguolės Navickienės, Kauno rajonas turtingas pilių, dvarų ir jiems priklausančių kitų statinių ar parkų. Būtent Kauno rajone prasideda vietos keliautojus žavintis Panemunės pilių „kelias“. Tačiau, nors ir iki šiol turistų būdavo, norisi, kad jų viešnagės dvaruose truktų ne valandą.

Mūsų tikslas aiškus – padaryti dvarus tokius, kad į juos atvykę žmonės nenorėtų greit išvykti. Sakė S.Navickienė

„Mūsų tikslas aiškus – padaryti dvarus tokius, kad į juos atvykę žmonės nenorėtų greit išvykti. Tam reikia sudaryti sąlygas nakvynei, pasirūpinti maistu ir pramogomis. Pastarasis uždavinys greičiausiai įgyvendinamas – jau šią vasarą, savaitgaliais, Raudondvario dvaro parke vyks įvairūs renginiai, pavyzdžiui, romansų vakaras, Pilies diena, kuri tampa tradicine – pernai ją surengėme pirmą kartą. Bandome įtraukti visuomenę ir manau, mums pavyks“, – sakė S.Navickienė.

Vyksta rekonstrukcija

Dar daugiau naujienų šalia Kauno esantis dvaras pažers kitą sezoną, kada bus baigta šiuo metu vykstanti pastatų rekonstrukcija. „Turėsime ekonominės klasės viešbutuką, restoraną, oranžerijoje veiks ir kavinė. Iki šiol norėdami surengti didesnius renginius, pavyzdžiui, menininkų suvažiavimus, plenerus, negalėdavome nieko pasiūlyti – Raudondvaryje nėra jokio viešbučio, tad nakvoti atvykėliams nebuvo kur“, – sakė Raudondvario dvaro atstovė.

Pasak rajone esančių dvarų šeimininkų, atgimstančios pilys ateityje galės tapti ne tik visuomeninių, bet ir asmeninių švenčių vietomis. Jau dabar Raudondvario dvaro parke netrūksta jaunavedžių, nuo seno žinančių šią vietą, kaip tinkamą šventinėms fotosesijoms.

„Turime ir dešimt pageidavimų parke sudaryti civilines santuokas. Ir jų tik daugėja. Pas mus gražu, be to, esant reikalui, valandai kitai galime atitverti parką, todėl ceremonijai niekas netrukdo“, – pasakojo S.Navickienė.

Netolimoje ateityje jėgas vienijantys dvarų atstovai žada pateikti ir daugiau naujienų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min