TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono gyventojų augintinį sudraskė kaimynų šuo

Kaunietė su sudraskyto šunelio mama
A.Koroliovo nuotr. / Kaunietė su sudraskyto šunelio mama.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors praėjo jau beveik savaitė, Kauno rajone, Garliavoje, gyvenanti Šarūnė Dzimidaitė negali atsigauti. Tiek jai, tiek nelaimę mačiusiam jos 16-mečiui broliui prieš akis vis dar iškyla vaizdas, kaip kaimynų šuo išplešia nuo pavadėlio jų augintą šunelį ir jį sudrasko.

Šuns netekę Kauno rajono gyventojai neketina pamiršti šios skausmingos jiems nelaimės: kreipėsi į policiją, nes mano, kad kaimynas kaltas dėl to, kad jo auginamas agresyvus šuo užpuolė ir mirtinai sudraskė kitą gyvūną.

Šitas šunelis mums buvo gyvenimo draugas, dalyvaudavo visose mūsų šventėse, atostogaudavo kartu, prie jūros veždavomės, kartu gimtadienius švęsdavome. Visi mūsų draugai Naikutį mylėjo

„Šitas šunelis mums buvo gyvenimo draugas, dalyvaudavo visose mūsų šventėse, atostogaudavo kartu, prie jūros veždavomės, kartu gimtadienius švęsdavome. Visi mūsų draugai Naikutį mylėjo“, – kalbėjo tragiškomis aplinkybėmis augintinio netekusi moteris.

Nusinešė į būdą ir sudraskė

Nelaimė įvyko praėjusį šeštadienį Garliavoje. Š.Dzimidaitės teigimu, tądien, kaip įprasta, ji su paaugliu broliu Tadu ir šuneliu Naiku išėjo pasivaikščioti. Moteris pasakojo, kad trejų metų augintinį į lauką visada vesdavosi tik su pavadėliu. Taip buvo ir tą šeštadienį.

„Eidami šaligatviu vos už kelių namų pastebėjome, kad iš kaimyno kiemo išbėgo jo auginamas Stafordšyro terjeras. Jis iš karto puolė prie mūsų ir, dar nespėjus suprasti, kas vyksta, griebė Naikutį“, – pasakojo Garliavoje gyvenanti jauna moteris. Agresyvios šunų veislės gyvūnas „stirniuku“ vadinamą miniatiūrinį šunelį nusinešė į būdą, kur mirtinai jį sudraskė.

Šuns šeimininkų nuotr./Šuo Naikutis
Šuns šeimininkų nuotr./Šuo Naikas

„Aš dar bandžiau šauktis pagalbos. Išgirdęs mane išbėgo Stafordšyro terjero šeimininkas. Kartu su juo ir broliu nubėgom į jo kiemą, prie šuns būdos. Tačiau, kai Naikutį ištraukėm, jis buvo visas kruvinas. Nepadėjo ir tai, kad nuvežėme jį pas veterinarą. Jis tik patvirtino, kad šunelis sudraskytas“, – sakė Ž.Dzimidaitė.

Moteris piktinosi, kad nelaimės kaltininkas – agresyvus šuo – laisvai bėgiojo ne tik po šeimininko valdas, bet ir be didesnio vargo pateko į gatvę. „Mano šunį jis tiesiog išplėšė iš pavadėlio. Nieko negalėjom padaryti nei aš, nei brolis. Jis dabar kaltina save, kad neišgelbėjo šuns“, – sakė Ž.Dzimidaitė.

Kreipėsi į policiją

Augintinio netekusi moteris kreipėsi į policiją. Ikiteisminį tyrimą pradėję pareigūnai sakė, jog Stafordšyro terjero šeimininkas pateikė kitokią įvykio versiją. Pasak jo, šuo mažesnį gyvūną užpuolė, nes „stirniukas“ įbėgo į jo teritoriją. Jis taip pat teigė, kad sudraskyto šuns šeimininkei siūlė atlyginti materialinę žalą, tačiau kaimynė esą atsisakiusi paimti pinigus.

Abu teiginius Ž.Dzimidaitė paneigė. Pasak jos, kaimynas net neatsiprašė, o apie jokius pinigus neužsiminė.

„Įbėgti į jo namų teritoriją šuo negalėjo, nes mes ėjome priešingoje gatvės pusėje. Tai, kad mūsų šunelis nebuvo palaidas, rodo suplėšytas pavadėlis“, – sakė Ž.Dzimidaitė.

Agresyvioms veislėms priskiriamų šunų šeimininkams galioja griežtos šio gyvūno laikymo taisyklės. Tačiau gyvūnų globėjų ir gelbėtojų organizacijų nuomone, jas reikėtų dar griežtinti, numatant konkretesnį kontrolės mechanizmą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min