Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono medikai paruošė nemokamų vaistų nuo gripo atsargas

Medikai teigia, kad priemonės, kaip saugotis ligų, yra tos pačios ir veiksmingos – reikia dažnai plautis rankas, vengti kontakto su ligoniais, nesilankyti masinio susibūrimo vietose, valyti ir vėdinti patalpas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gripo epidemija jau paskelbta Kauno mieste, rajone - dar ne.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis pirmomis šių metų savaitėmis Kauno apskrityje žymiai padaugėjo susirgimo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis atvejų. Kauno mieste sausio 17-ąją paskelbta gripo epidemija. Rajone kol kas ne, tačiau medikai jai ruošiasi.

Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras pasirūpino nemokamų priešvirusinių vaistų atsargomis ir ragina savo pacientus, vos pasireiškus gripo požymiams, nedelsti ir kreiptis į šeimos gydytoją.

Darbuotojai, dirbantys socialinės paskirties įstaigose, taip pat įstaigose, užtikrinančiose būtinuosius poreikius (elektros ir šilumos energijos, geriamojo vandens tiekimo, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, policijos patrulinių tarnybų darbuotojai), prisirašę prie VšĮ Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), pasireiškus gripo požymiams pirmumo tvarka aprūpinami nemokamu prieš virusinių vaistų kursu.

„Antivirusiniai vaistai pirmiausia skiriami pacientams pagal prioritetines gyventojų grupes, kurios patvirtintos Sveikatos apsaugos ministerijos. Šių vaistų galimą poreikį apskaičiavome pagal specialią metodiką, todėl jų mūsų pacientams neturėtų trūkti. Pagal šeimos gydytojų paskyrimus nemokamai bus aprūpinami ne tik prioritetinių grupių, bet ir kiti pacientai, kuriems bus nustatyta šių vaistų vartojimo indikacija“, – teigia Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė.

Pasak direktorės, šiuo metu į Garliavos PSPC kreipiasi žymiai daugiau žmonių, negaluojančių peršalimo ligomis, tačiau gripo atvejai kol kas pavieniai. Vis dėlto ligos plitimo geografija rodo, kad bet kada gali prasidėti gripo protrūkis, todėl centras jau yra paruošęs vaistų atsargas.

„Vaistai nuo gripo pacientams skiriami nemokamai, tad raginame žmones nelaukti, kol liga sustiprės, ir vos pajutus pirmuosius negalavimo požymius kreiptis į šeimos gydytoją. Laiku pradėjus vartoti vaistus, greičiau pašalinami ligos simptomai ir sumažėja pavojingų ligos komplikacijų tikimybė“, – pataria Garliavos PSPC direktorė.

Šį rudenį ir žiemą Pakaunės PSPC nuo gripo pasiskiepijo apie 640 Kauno rajono gyventojų, tai yra daugiau nei pernai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min