TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno šokio teatras „Aura“ savanorius kviečia žengti į šiuolaikinio šokio pasaulį

Šokio teatras „Aura“
Indrės Samytės nuotrauka / Šokio teatras „Aura“
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Teorinės žinios apie šokį, o po jų ir gastrolės su šokėjų trupe įvairiuose Lietuvos miestuose. Projektų rašymas, renginių vadyba ir organizavimas bei savęs išbandymas viešųjų ryšių srityje. Galiausiai galimybė ne tik dalyvauti spektaklių kūrime, bet ir jų dokumentavime. Visa tai į savanorystės kelią įsukusiems jaunuoliams siūlo Kaune įsikūręs šokio teatras „Aura“, dalyvaujantis „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projekte.

Vysto lietuviško šiuolaikinio šokio tradicijas

„Kauno šokio teatras „Aura“ – vienintelis municipalinis šokio žanro teatras Lietuvoje, tęsiantis ir vystantis Lietuvos šiuolaikinio šokio tradicijas. Teatro choreografės ir vadovės Birutės Letukaitės dėka teatras atspindi inovatyvias šokio pasaulio tendencijas. Lietuvos kontekste išsiskiria tuo, kad turi tarptautinę šokėjų trupę, intensyviai vykdo tarptautinį bendradarbiavimą, įvairius tarpdisciplinius menų projektus, aktyviai gastroliuoja po Lietuvą ir užsienio šalis“, – paprašyta pristatyti daug kam galbūt negirdėtą įstaigą, pasakojo šokio teatro „Aura“ renginių vadybininkė Silvija Butkutė.

Teatras yra vieno didžiausių festivalių Lietuvoje – Tarptautinio šokio festivalio AURA organizatorius, kiekvienais metais į Kauną kviečiantis šokio mylėtojus iš arčiau pažinti viso pasaulio šokio meną.

Pasak jos, teatras yra vieno didžiausių festivalių Lietuvoje – Tarptautinio šokio festivalio AURA organizatorius, kiekvienais metais į Kauną kviečiantis šokio mylėtojus iš arčiau pažinti viso pasaulio šokio meną.

„Festivalio savanoriai yra labai svarbi organizacinės festivalio komandos grandis, savo dalyvavimu padedanti sėkmingai įgyvendinti festivalio idėją“, – apie teatro santykį su savanoriauti pasiryžusiais jaunuoliais pasakojo S.Butkutė.

Šokio teatro „Aura“ nuotrauka/Šokio teatre „Aura“
Šokio teatro „Aura“ nuotrauka/Šokio teatre „Aura“

Ji teigė, kad praėjusiais metais festivalyje „AURA’24” savanoriavo 20 jaunuolių, kurie buvo atrinkti pagal užpildytas savanorystės formas.

Nori šokį mylinčių entuziastingų savanorių

Pasak S.Butkutės, nors savanoriauti šokio teatre „Aura“ norinčio jaunimo ir netrūksta, tačiau nuolatinių savanorių čia nėra daug. Taip pat į teatrą dažnai kreipiasi kultūros ir meno studijų studentai, čia ieškodami vietos specialybės praktikai atlikti. Šokio teatro vadybininkė tikino, kad aktyvumu pasižymintys studentai kartais tampa ir nuolatiniais teatro padėjėjais.

Nors laikinojoje sostinėje įsikūrusį teatrą dažniausiai renkasi savanoriai kauniečiai, tačiau S.Butkutė teigė, kad teatro siekis yra stabilios entuziastingų, šokį mylinčių savanorių grupės, galinčios lydėti teatrą kūrybiniame kelyje, subūrimas.

Nors laikinojoje sostinėje įsikūrusį teatrą dažniausiai renkasi savanoriai kauniečiai, tačiau S.Butkutė teigė, kad teatro siekis yra stabilios entuziastingų, šokį mylinčių savanorių grupės, galinčios lydėti teatrą kūrybiniame kelyje, subūrimas.

„Savanoriai teatre gali įgauti tiek teorinių žinių apie šokį, projektų rašymą, renginių vadybą, tiek praktiškai išbandyti save viešųjų ryšių srityje, renginių organizavime, spektaklių dokumentavime, kartu su trupe gastroliuoti po Lietuvos miestus. Tik pernai duris atvėrusi šokio edukacijos erdvė „Aura+” – puiki vieta padėti suorganizuoti renginį ir dalyvauti visuose jo vykdymo etapuose“, – paklausta, kokių žinių ir įgūdžių šokio teatre „Aura“ įgauna savanoriai, pasakojo S.Butkutė.

Ji pridūrė, kad „Aura“ yra atvira ir pačių savanorių kūrybinėms iniciatyvoms, susijusioms su organizavimu, fotografavimu, filmavimu ar rašymu.

Be to, savanoriauti į Kauno šokio teatrą atėjęs jaunuolis gali nurodyti konkrečias veiklos sritis, kuriose jis arba ji pageidauja dirbti.

„Dažnai atsiranda ir spontaniškos užduotys, kurioms atlikti reikia pasitelkti greitį, išradingumą, gerus anglų kalbos įgūdžius. Savanoriams taip pat yra suteikiamos sąlygos kartu su trupe gastroliuoti po Lietuvą, tokiu būdu aplankant įvairius miestus, jų teatrus, festivalius ir šventes“, – apie tai, ko jaunuoliai gali tikėtis iš savanorystės šokio teatre „Aura“, pasakojo įstaigos vadybininkė.

„Savanorystė „Auroje“ dinamiška ir įvairiapusė”, – savanoriavimu Kauno senamiesčio širdyje esančiame teatre su novatorišku ir pozityviu kolektyvu jaunuolius viliojo S.Butkutė.

Šokio teatrą pasirinko dėl tikėjimo šiuolaikinio šokio reikšme

Viena iš „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektu susidomėjusių merginų buvo Indrė Samytė, kurį apie jį sužinojo dar 2014 m. rugsėjį, tačiau kurį laiką ieškojo tinkamiausios savanorystės vietos, kuri galėtų pilnai patenkinti jos lūkesčius.

Menotyras studijas baigusi I.Samytė teigė šokio teatrą „Aura“ kaip vietą savanorystei pasirinkusi dėl kelių priežasčių.

„Viena svarbiausių – mano tikėjimas šiuolaikinio meno reikšme šiuolaikinės visuomenės vystymesi ir nuoširdus noras prisidėti prie jaunatviško, profesionalumu pasižyminčio kolektyvo. Pamačiau galimybę įgyti praktinių žinių iš profesionalų mane dominančioje srityje“, – savo sprendimo priežastis vardijo mergina.

Indrės Samytės nuotrauka/Šokio teatre „Aura“
Indrės Samytės nuotrauka/Šokio teatre „Aura“

Iš viso teatre jis savanoriavo aštuonis mėnesius, o iš jų keturis pagal „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektą.

I.Samytė tikina į teatrą iki šiol užsukanti pagelbėti didesnių renginių metu.

I.Samytė tikina į teatrą iki šiol užsukanti pagelbėti didesnių renginių metu.

„Įgūdžius įgijau per patirtį ir labai savimi didžiuojuosi išmokusi pripažinti savo ribas ir įgijusi drąsą joms plėsti. Išmokau darbo itin dinamiškame kolektyve, įgalinau savo italų kalbos žinias vertėjaudama šokių pamokose ir versdama tekstus, mokiausi planuoti savo laiką ir atsakingai žiūrėti į gautas užduotis, sugebėjimą išklausyti ir reaguoti“, – paklausta, kokius įgūdžius suteikė buvimas savanore teatre, pasakojo I.Samytė.

„Apie Kauno šokio teatrą „Aura“ galiu atsiliepti labai trumpai ir labai teigiamai. Pastebėjau, kad šio teatro gyvybė ir jėga slypi pasiaukojime vardan meno. Gal skamba kiek patosiškai, tačiau būtent šis jausmas mane paskatino likti ir vis traukia sugrįžti“, – tikino iki gegužės pabaigos savanoriavusi mergina.

Šiuo metu I.Samytė gali džiaugtis darbu, tiesiogiai susijusiu su aistra savanoriauti. Ji dirba „Europos savanorių tarnybos“ siuntimo projektų koordinatore.

Šokio teatras – būsima darbo vieta motyvuotiems savanoriams

Šokio teatras „Aura“ ypatingai motyvuotiems savanoriams, kurie yra pamišę dėl šiuolaikinio šokio ir yra pasiryžę dirbti, mokytis, tobulėti ir veikti kultūros lauke, po savanorystės laikotarpio taip pat gali pasiūlyti darbo vietą. S.Butkutės teigė, kad tokių atvejų teatro istorijoje jau yra buvę.

S.Butkutė įsitikinusi, kad savanorystė yra vienas svarbiausių žingsnių savo tikrojo pašaukimo link.

„Ateityje planuojame ieškoti žmogaus, atsakingo už teatro vadybą užsienio šokio rinkoje. Būtų logiška jei šias pareigas užimtų žmogus, kuris puikiai išmano teatro pobūdį, pažįsta jo specifiką iš vidaus“, – tikino šokio teatro vadybininkė.

S.Butkutė įsitikinusi, kad savanorystė yra vienas svarbiausių žingsnių savo tikrojo pašaukimo link.

„Pati daug savanoriaudavau įvairiuose kultūros projektuose ir taip palaipsniui išsiaiškinau kuri sritis mane labiausiai traukia, kurioje geriausiai atsiskleidžia mano gebėjimai, ką darydama jaučiuosi laiminga. Savanorystė yra ne tik potenciali galimybė gauti (susikurti) darbo vietą, tačiau ir šansas tobulėti, sutikti daug įkvepiančių žmonių, galiausiai prasmingai praleisti laisvalaikį“, – savanorystės reiškinio privalumus vardijo teatro vadybininkė.

Šokio teatro „Aura“ nuotrauka/Šokio teatre „Aura“
Šokio teatro „Aura“ nuotrauka/Šokio teatre „Aura“

„Linkiu visiems išdrįsti veikti ir pažadu, kad rezultatai jus nustebins”, – dvejojančiuosius dėl tapimo savanoriais drąsino S.Butkutė.

Linkiu visiems išdrįsti veikti ir pažadu, kad rezultatai jus nustebins, – dvejojančiuosius dėl tapimo savanoriais drąsino S.Butkutė.

Pasirinkti savanorystę ragino ir I.Samytė. Ji priminė, kad „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektas yra skirtas jaunimui, kuris nesimoko ir nedirba, ir todėl neįmanoma nieko prarasti, o tik įgyti.

„Jei veikla, pati organizacija savanoriui nepatinka arba jis/ji gavo pasiūlymą įsidarbinti, tuomet savanorystę gali nutraukti bet kuriuo metu.Dabar pasakykite man, ko čia dvejoti?“, – retoriškai klausė savanorystę šokio teatre „Aura“ atlikusi mergina.

Sužinok daugiau – junkis prie Jaunimo savanoriškos tarnybos Facebook paskyros.  

JRD logo be uzrasu
JRD logotipas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min