Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazimiera Prunskienė įsitikinusi, kad kruvini įvykiai Baltarusijoje „iškrenta iš konteksto“ (video)

Partijos suvažiavimo akimirkos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kazimira Prunskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Baltarusijoje įvykę prezidento rinkimai buvo suorganizuoti tvarkingai laikantis visų demokratinėms valstybėms būdingų balsavimo procedūrų, įsitikinusi kaip nepriklausoma stebėtoja minėtuose rinkimuose dalyvavusi Lietuvos liaudies partijos (LLP) pirmininkė Kazimira Prunskienė. Todėl, jos teigimu, sekmadienį užbaigusios kruvinos grumtynės „iškrenta iš konteksto“.

„Tai, kas įvyko vakare, iškrenta iš konteksto. Tai visai neadekvatus dalykas, pasibaigęs kraujo praliejimu. Detalių nežinau, nes važiavau pro įvykio vietą, kai žmonės ten dar rinkosi ir kai beveik nebuvo jokių būsimų grumtynių ženklų. Atvirkščiai, grojo muzika, buvo ramybė, šaligatvyje stovėjo daugybė žmonių, stebinčių, kas vyksta. Tai, kas įvyko, pamačiau per televiziją ir tik tiek, kiek buvo parodyta“, – 15min.lt sakė K.Prunskienė.

„Rinkimai vyko tvarkingai“

Kaip LLP pirmininkė sakė 15min.lt, į Baltarusiją ji vyko gavusi kvietimą iš ambasados. „Tai buvo užsienio reikalų ministro kvietimas, tačiau per ambasadą. Kvietimą gavau kaip nepriklausoma stebėtoja, kaip partijos pirmininkė. Nėra skirtumo, ar partijos atstovas yra iš parlamentinės, ar ne iš parlamentinės partijos“, – sakė K.Prunskienė.

Sekmadienį ji taip pat davė interviu Baltarusijos televizijai „Belarus“, kuriame tvirtino, kad įvykę rinkimai buvo „gana gražūs, gerai organizuoti“. Tokias pačias mintis ji dėstė ir 15min.lt: „Ryte apie rinkimų dieną, apie rinkimų procesą ir tai, kaip jis atrodė iš šalies, kalbėjau su Seimo nariais. Visos procedūros atitiko ir Lietuvoje taikomą schemą: pradedant atėjusio rinkėjo registravimu, biuletenio išdavimu, balsavimo kabinų įrengimu, pasirinkimo slaptumo išsaugojimu ir baigiant savo balso įmetimu į dėžę. Viskas buvo lygiai taip pat“, – sakė LLP pirmininkė.

Ji taip pat pridūrė stebėjusi ir žmonių nuotaikas. „Žmonės atrodė atsipalaidavę. Viskas buvo taip, kaip sakau. Tai gali patvirtinti kiekvienas, objektyviai stebėjęs rinkimus“, – akcentavo K.Prunskienė.

Paklausta, kaip vertina patį A.Lukašenką, K.Prunskienė teigė nenorinti „kaišioti pagalių“ į Lietuvos ir Baltarusijos santykius ir vertinti kaimyninės valstybės vadovą. „Nesiimčiau vertinti naujai išrinkto valstybės vadovo. Vargu ar kas kelia abejonių, kad žmonių balsavimas buvo jo naudai. Mūsų valdžios atstovai, tarp jų ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, A.Lukašenką priima kaip kaimyninės šalies vadovą. Nederėtų kaišioti pagalių į tuos santykius ir jį kaip nors vertinti. Šiandien svarbu, kad būtų nustatyta, kam tenka atsakomybė už tai, kas įvyko vakare, kai buvo pralietas kraujas. Kas tai išprovokavo?“ – sakė K.Prunskienė.

Pasiteiravus, ar ji mano, kad įvykusios riaušės Minske buvo provokacija, LLP pirmininkė sakė girdėjusi „įvairių nuomonių“ ir akcentavo mananti, kad yra „blogai, kai rinkimai baigiasi tokiais įvykiais“.

„Tai galėjo būti ir tiesiog žmonių aistrų įsiplieskimas. Tik tie, kurie prižiūri žmones, pirmiausiai turėjo išsaugoti rimtį, kad būtų išvengta susidūrimų. Todėl pasaulio akys pirmiausiai nukrypsta į milicijos pareigūnus“, – sakė K.Prunskienė.

Tuo tarpu kiti rinkimus Baltarusijoje stebėję Lietuvos politikai teigė, kad jie ir patys sekmadienio vakare paragavo omonininkų smūgių. Anot Lietuvos parlamentarų, pats balsavimas vyko pakankamai demokratiškai, tačiau režimui reikalingą rezultatą lėmė neskaidrus išankstinis balsavimas ir balsų skaičiavimas.

Beje, K.Prunskienė davė interviu ir Baltarusijos televizijai „Belarus“, kuriame teigė, jog rinkimai vyko sklandžiai. Šis interviu Lietuvoje jau sulaukė prieštaringų vertinimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min