Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 27d. 07:56

Kazlų Rūdos meras siūlo nutraukti karantiną ir izoliuoti tik senukus ir ligonius

Mantas Varaška
Valdo Kopūsto / Scanpix nuotr. / Mantas Varaška

Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška savo feisbuko paskyroje ketvirtadienį pareiškė, kad karantinas ilgai tęstis negali. Mat tokiu būdu šalies ekonomikai poveikis bus didžiulis.

„Iš 2,7 milijono LT gyventojų bent pusė kerpasi kartą per mėnesį. Vidutiniškai už kirpimą sumoka 15 Eurų. Rezultatas – 1350000*15=20.250.000 Eur. Tai tik vienas mėnuo ir tik viena paslauga iš daugelio kitų. Sudėjus visą vidaus vartojimą – milijardai eurų per vieną mėnesį. Tylėti dėl to nebeišeina. Manau, kad karantiną ir ekonomikos sąstingį galime tęsti daugiausiai savaitę“, – feisbuke tikina M.Varaška.

Anot jo, izoliuoti tikslinga būtų tik vyresnio amžiaus žmones, esančius rizikos grupėje. Visiems kitiems, pasak Kazlų Rūdos mero, tikslingiau būtų bandyti gaivinti bent vidaus vartojimą.

„Vėliau tikslinga pereiti prie 60+ amžiaus gyventojų, rizikos grupių ir ligonių izoliavimo, jų aptarnavimo, poreikių pagalbos. Tam turėtų tekti dalis verslo gaivinimo plano – valstybės remiamos paslaugos į namus.
Visi kiti turime tęsti tai, ką darėme iki šiol. Dirbti, mokytis. Ir galbūt persirgti. Pasaulio mokslininkai neslepia – viruso nebeapribosime.

Mes neišgelbėsime vežėjų, eksportuotojų, turizmo. Galime likti su apribotomis sienomis. Bet bent jau atgaivintume vidaus vartojimą – kasdienes paslaugas, prekybą. Kitu atveju sukursime šimtus tūkstančių bedarbių ir jie net neturės kur išvažiuoti kaip 2008–2010 metais.

O kol kas mes toliau besąlygiškai laikomės valstybės nurodymų, raginame tai daryti savivaldybių žmones. Asmeniškai ir viešai“, – tikino M.Varaška.

Komentarai: 45

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min