Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 23:14

Kėdainių savivaldybės vadovai saviizoliacijoje, bet dirba

Kėdainių rajono savivaldybės administracija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kėdainių rajono savivaldybės administracija

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad koronavirusas nustatytas vienam iš Kėdainių savivaldybės administracijos darbuotojų, į saviizoliaciją pasitraukė visi aukščiausi rajono vadovai. Didžioji dalis skyrių vedėjų – taip pat, nes jie turėjo tiesioginį kontaktą su susirgusiu darbuotoju. Besibaigiant savaitei, išaiškėjo ir dar daugiau koronaviruso atvejų savivaldybėje – didžioji dalis darbuotojų susirgimų siejiami su pirmuoju susirgusiu administracijos darbuotoju. Serga visa rajono valdžia, tačiau, kaip informuoja jie patys, jaučiasi neblogai ir dirba nuotoliniu būdu.

Dirba iš namų

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, kuriam nustatytas koronavirusas, sako, kad jis pats dirba ir būdamas saviizoliacijoje, o ir didžioji dalis savivaldybės darbuotojų taip pat jau dirba iš namų. Iki minimumo sumažintas gyventojams tiesiogiai teikiamų paslaugų sąrašas, savivaldybėje fiziškai dirba vos keli žmonės.

„Tie žmonės, kurie turėjo kontaktą su sergančiaisiais, yra saviizoliacijoje. Praktiškai visi vadovai izoliuojasi. Visi darbuotojai, kuriems nėra būtinumo dirbti vietoje, dirba nuotoliniu būdu.

Gyventojus įspėjame reikalus tvarkytis naudojantis elektroninėmis priemonėmis“, – priminė A.Kacevičius.

„Negalima sakyti, kad savivaldybė lieka be vadovų – mes visi dirbame nuotoliniu būdu. Darbai nestoja, nors viskas sudėtingiau yra. Tačiau turime patirties, juk pavasarį dirbome nuotoliniu būdu, tad darbo algoritmus esame įvaldę“, – sakė jis ir pridūrė, kad jo žiniomis, visi darbuotojai jaučiasi pakankamai normaliai, ligos eiga nėra komplikuota.

Atšaukė posėdžius

Rajono vadovas Valentinas Tamulis, kuris taip pat susirgo, patikino, kad abu tarybos posėdžiai (vienas turėjęs vykti gyvai, kitas – nuotoliniu būdu) buvo atšaukti.

Svarstyta apie galimybę juos vesti iš namų, tačiau toks variantas buvo atmestas. Kada nukelti posėdžiai įvyks, kol kas neaišku.

„Svarstėme apie galimybę posėdžius vesti nuotoliniu būdu, tačiau supratome, kad to nepavyks padaryti. Kai posėdžiai vykdavo nuotoliniu būdu man dirbant posėdžių salėje, šalia būdavo ir tarybos sekretorė, ir kompiuterinių technologijų specialistas.

Vienas turi fiksuoti pasisakymų trukmę ir duoti ženklą, kai baigiasi laikas, kitas turi stebėti norinčius kalbėti tarybos narius, keliamas rankas, suteikti jiems žodį. Negalėsiu vienas viso to padaryti“, – sakė V.Tamulis.

Turi rimtą bėdą

Pirmadienio ryto duomenimis, Kėdainių rajono savivaldybėje iš viso koronvirusu serga 41 gyventojas. Tačiau registrų centro duomenys nėra galutinai tikslūs, mat tą patį pirmadienį į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrių plaukė skaičiai apie naujus susirgimo atvejus. Savivaldybėje serga 9 asmenys, du iš jų – seniūnijoje.

„Turime rimtą bėdą, liga eina plačiai, kontaktų daug, serga žmonės dirbantys, bendraujantys – ne senjorai, kurių kontaktai būtų minimalūs. Šeštadienį buvo 15 naujų atvejų, sekmadienį – 5, šiandieną dar skaičiuojame naujus duomenis“, – informavo NVSC darbuotoja Lolita Menčikovienė. Jos teigimu, saviizoliacijoje esančių kraštiečių yra daugiau nei šimtas.

Kaip sakė Visuomenės sveikatos biuro vedėja Danguolė Avižiuvienė, savivaldybės skirtose patalpose nesiizoliuoja nė vienas kraštietis.

„Turime prašymą nuo spalio 28 dienos priimti vieną asmenį, grįžtantį iš Rusijos. Šiuo metu gyventojų nėra. Yra palengvinta saviizoliacijos tvarka grįžtantiems iš užsienio, yra daug išimčių dirbantiesiems, matyt, žmonės seka informaciją ir saviizoliacijai renkasi kitas, ne savivaldybės siūlomas patalpas“, – sakė D.Avižiuvienė.

Serga abu

Susisiekti su miesto seniūnu Algirdu Krivičiumi nepavyko. Jis ir jo pavaduotojas Juozapas Kanišauskas – susirgo koronavirusu. Kaip sakė seniūno pavaduotojas, tikriausiai apsikrėsta buvo savivaldybėje, nuo administracijos direktoriaus pavaduotojo.

„Mes abu sergame, dar dvi kolegės pirmadienį darėsi COVID-19 testus, jos saviizoliacijoje. Daugiausia trečias aukštas visas „iškritę“ esame. Darbe yra likęs inžinierius, darbininkai visi, socialinės darbuotojos. Na, o ką mes galime padaryti – bandome dirbti taip, telefonu vis deriname reikalus, kiek pajėgiame.

Baigėsi balsavimas, čia su tomis kabinomis reikalų yra, na, visokių problemų seniūnijoje visada yra. Bus kažkiek sulėtėjęs darbas, žinoma“, – kalbėjo J.Kanišauskas.

Seniūno pavaduotojas sakė, kad jo savijauta gana prasta.

„Jaučiuosi nelabai kaip. Temperatūros turiu, užeina stiprūs kosulio priepuoliai. Šiandieną jau lyg kiek geriau. Šiaip laikėsi 38,8 laipsnio temperatūra“, – sakė pašnekovas.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min