Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 16:18

Kelią įtariamai žemės aferai atvėręs betono luitas išsaugojo teisę vadintis namu

Sklypas Žaliojoje gatvėje, Vilniuje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Sklypas Žaliojoje gatvėje, Vilniuje
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) patyrė nesėkmę siekdama iš nekilnojamojo turto registro išbraukti auksiniu pramintą betono luitą sostinės Žaliojoje gatvėje. Kelią į pusės hektaro valstybinės žemės užvaldymą atvėrusi statybinė šiukšlė ir toliau gali teisėtai vadintis gyvenamuoju namu – anot Registrų centro, dėl to, kad NŽT kreipėsi visiškai ne tuo adresu.  

NŽT Vilniaus skyrių pradėjus krėsti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentams, tą pačią dieną imtasi priemonių „gyvenamojo namo“ išregistravimui. Mat jį įgijęs verslininkas šį turtą panaudojo tam, kad 55 metų laikotarpiui išsinuomotų du besiribojančius valstybinės žemės sklypus, ant kurių oficialiai stovi šis statinys.

Tačiau NŽT kreipimasis į Registrų centrą dėl „namo“ išbraukimo iš nekilnojamojo turto registro buvo nesėkmingas. 15min žiniomis, šią savaitę Registrų centras atsisakė anuliuoti „gyvenamojo namo“ egzistavimą.

Tai 15min patvirtino ir Registrų centro atstovas Aidas Petrošius. Anot jo, NŽT kreipėsi ne tuo adresu. Mat Registrų centras „gyvenamąjį namą“ išregistruoti galėtų tik nustačius jo įregistravimo neteisėtumą, o atitinkamo teismo sprendimo ar kreipimosi į teismą arba prokurorus kol kas nėra.

„Teismas turėtų konstatuoti, kad nebuvo pagrindo nustatyti, jog toks statinys yra“, – aiškino A.Petrošius.

STT tyrime dėl galimai neteisėto valstybinės žemės užvaldymo krėstas ne tik NŽT Vilniaus skyrius, bet ir „gyvenamąjį namą“ verslininko Edvino Lukaševičiaus įmonei perleidusi Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija“.

15min žiniomis, tyrime įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min