Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 14d. 08:59

Kelių ženklų kainą žino, tačiau renkasi klaidinti

Kintami kelio ženklai
„Susisiekimo paslaugos“ nuotr. / Kintami kelio ženklai
Valstybės lėšų panaudojimo stebėsena – būtinas ginklas kovos su korupcija arsenale. Tačiau priežiūra netenka prasmės, jei stebėtojai patys manipuliuoja informacija.

„4 kelio ženklus ministerija perka už 142 tūkst. eurų“, – feisbuke rašo lanksčiu požiūriu į etikos standartus pagarsėjusio „Laisvo laikraščio“ redaktorius ir tekstų autorius Aurimas Drižius.

Įrašas socialiniame tinkle per kelias dienas buvo parodytas 16 tūkst. kartų, juo pasidalino daugiau nei 160 feisbuko vartotojų.

15min nuotr./Klaidinantis įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Klaidinantis įrašas socialiniame tinkle

Pasak įrašo autoriaus, už vieną kelio ženklą kelyje Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys Susisiekimo ministerija moka 35,5 tūkst. eurų.

„Vienas LL („Laisvas laikraštis“ – aut. past.) kalbintas kelininkas pasakojo, kad dar ne taip seniai, neįvedus euro, vieną tokį kelio ženklą kainavo pastatyti 350 litų (maždaug 100 eurų)“, – rašoma A.Drižiaus įraše, iliustruotame metalinio, apie laukinius gyvūnus įspėjančio kelio ženklo nuotrauka.

Neatidžiai perskaičius įrašą susidaro įspūdis, esą 142 tūkst. eurų kainuotų keturi niekuo neišsiskiriantys metaliniai kelio ženklai. Tačiau tai nėra tiesa.

15min nuotr./A.Drižiaus įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./A.Drižiaus įrašas socialiniame tinkle

Atsakymo nepaiso

Socialinio tinklo įraše A.Drižius mini ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atsakymą apie kelio ženklų kainą. LAKD darbuotojų teigimu, kalbama apie 4 kintamos informacijos kelio ženklus (KIŽ), dar vadinamus išmaniaisiais kelio ženklais.

KIŽ veikia kaip vaizdo ekranai ir situaciją kelyje reguliuoja pagal realias aplinkybes. Kartu su tokio pobūdžio ženklais diegiami jutikliai, leidžiantys stebėti eismo sąlygas realiu laiku, suteikiama galimybė reguliuoti važiavimo greitį pagal eismo sąlygas.

Atsakyme 15min LAKD pastebi, kad viešojo pirkimo techninėje specifikacijoje juodu ant balto pažymima, kad kalbama apie KIŽ, o ne paprastus kelio ženklus. Viešai prieinama specifikacija tokią informaciją patvirtina.

VIDEO: Kaip veikia išmanieji kelio ženklai

Remiantis pirkimo sąlygas apibrėžiančiu dokumentu, A.Drižiaus įraše pateikiamoje iliustracijoje matomi kelio ženklai taip pat bus pastatomi, tačiau tik iki kol bus įrengti kintamos informacijos kelio ženklai. Jų kaina įskaičiuota į bendrą pirkimo kainą.

Informaciją apie viešąjį pirkimą, jo sąlygas ir perkamas paslaugas turėjo ir A.Drižius. Feisbuko įraše vyras dalinasi ir nuoroda, kurią paspaudus, galima pasiekti techninę KIŽ ir jiems įdiegti reikalingų darbų pirkimo specifikaciją.

LAKD duomenimis, sutartis pasirašyta su UAB „Maniga“. Sutarties suma – 142 tūkst. eurai, įskaičiavus PVM.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min