Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelmės rajone naftos produktais buvo užterštas Vėgėlės upelis

Kelmės rajone naftos produktais užterštas Vėgelės upelis
Kelmės rajone naftos produktais užterštas Vėgėlės upelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūra gavo pranešimą, kad Kelmės rajone, ties Paprūdžio kaimu, į Vėgėlės upę teka naftos produktai.

Naftos dėmes, vandens paviršiuje  pirmieji pastebėjo vietos gyventojai. Į įvykio vietą nuvykę aplinkosaugininkai užkimšo vamzdį, iš kurio tekėjo teršalai.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pastatė užtvaras. Į pagalba atskubėjo ir vietos ūkininkai, kurie surentė šiaudų užtvaras. Panaudojus reagentus vandens paviršiuje susikaupę naftos produktai išskaidyti.

Inspektoriai patikrino aplink esančius gyvenamus namus, ūkininko teritoriją, tačiau taršos židinio nerado. Kelmės rajono savivaldybėje skubiai buvo surengtas pasitarimas dėl ekstremalios situacijos.

Nuspręsta ekstremalios situacijos neskelbti, o taršalų išsiliejimą užfiksuoti kaip įvykį. Taip pat nutarta kreiptis į privačią kompaniją, kad būtų nustatytas taršos šaltinis.

Iš Kauno atvykę aplinkosaugos technologijų specialistai nustatė, kad taršalai į upelį pateko nuo pagrindinio kelio Kryžkalnis-Šiauliai, per paviršinio vandens nutekėjimo vamzdyną.

Specialistai konstatavo, kad naftos teršalai paviršinių nuotekų sistemoje galimai susikaupė nuo važiuojamosios kelio dangos, žiemos sezono metu, jai užšalus.

Atšilus orams, pavasarinio polaidžio metu iš paviršinio nuotekų sistemos, galimai įvyko momentinis naftos teršalų  patekimas į upelį.

Panaudojus cheminius reagentus šuliniai ir vamzdynas išvalyti. Šiandien ryte Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros darbuotojai dar kartą apžiūrėjo įvykio vietą. Teršalų neaptikta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Benzinas Kelmė Nafta
Parašykite atsiliepimą apie 15min