Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 1d. 10:44 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 1d. 14:15

Kęstučio batalione – 11 naujų koronaviruso atvejų šauktiniams

Kęstučio batalionas į atsargą išleido beveik 400 nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių karių
Vyresniojo eilinio Agniaus Obadausko nuotr. / Kęstučio batalionas

Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione Tauragės rajone nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų šauktiniams.

Kaip BNS patvirtino kariuomenės vado atstovas spaudai Tomas Balkus, koronavirusas išplito kai po priesaikų paleisti į namus ir vėliau grįžę į dalinį trys šauktiniai rugpjūčio 27-ąją pajuto koronaviruso simptomus.

„Tai yra vienas dalinys, Kęstučio batalionas, kuriame ir vyksta visas epidemiologinis tyrimas. Visi atvejai yra patvirtinti jau po to, pradėjome nuo trijų atvejų, kai kariai pasiskundė simptomais – dingusiu skoniu“, – teigė T.Balkus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, pirmadienį batalione iš viso jau buvo nustatyta 17 atvejų. Iš viso dalinyje – apie 450 šauktinių.

T.Balkus tvirtino, kad užsikrėtę kariai izoliuoti nuo sveikųjų atskirose patalpose, dezinfekuotos patalpos, jiems tiekiamas maistas vienkartiniuose induose. Iš viso atlikta iki 200 tyrimų, apie šimtas karių, galbūt turėję kontaktų su užsikrėtusiais, taip pat yra izoliuoti kitose patalpose. Šauktiniai, neturėję kontaktų su užsikrėtusiais, anot T.Balkaus, pervežti į kitą „artimą dalinį“.

T.Balkus taip pat sakė, kad karių tėvai yra informuoti, visi užsikrėtusieji arba jaučia lengvus simptomus, arba jų visai nejaučia.

Kariuomenės atstovo teigimu, trys pirmieji koronavirusu užsikrėtę kariai yra iš vienos kuopos, kurioje yra virš 100 karių.

Atvejai iš viso nustatyti dviejose kuopose.

Vėliau antradienį vykusioje spaudos konferencijoje jis sakė, kad naujausiais duomenimis, dalinyje jau nustatyti 26 koronaviruso atvejai.

„Suskaičiavus visus kiek turime atvejų, yra 26 atvejai. Kariai yra izoliuoti“, – sakė T.Balkus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė pabrėžė, kad papildomi devyni nauji koronaviruso atvejai kariuomenėje atsispindės trečiadienį skelbiamoje statistikoje.

„Mes teikiame duomenis už praėjusią parą. (...) Kolega iš kariuomenės pateikė šios valandos duomenis“, – aiškino ji.

Kęstučio batalionas yra miškingoje teritorijoje Sakalinės kaime. Į batalioną kontroliuojamas patekimas, visiems privalomas kaukių dėvėjimas.

Iš viso per praėjusią parą patvirtinti 23 nauji koronaviruso atvejai.

NVSC praneša, kad be susirgusių karių trys iš naujų užsikrėtusiųjų yra susiję su rugpjūčio 15–16 dienomis Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“.COVID-19 liga patvirtinta vienam šio renginio dalyviui ir dviem asmenimis, kontaktavusiems su renginyje dalyvavusiais užsikrėtusiaisiais. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 18 atvejų.

Vienas naujas atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su protrūkiu viešbutyje „Esperanza Resort“. Iš viso šiuo metu, epidemiologų vertinimu, registruoti keturi susiję atvejai.

Be to, koronavirusas nustatytas vienam statybų įmonės „Montuotojas“ bei vienam atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ darbuotojui. Iš viso šiose įmonėse registruota po du ligos atvejus.

NVSC duomenimis, vienas žmogus Vilniaus apskrityje užsikrėtė po kontakto su žinomu sergančiuoju.

Per praėjusią parą registruoti ir trys įvežtiniai atvejai.

Du asmenys Vilniaus apskrityje į Lietuvą grįžo iš Graikijos. Jiems tyrimas atliktas dėl jaučiamų simptomų. Trečiasis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Jungtinės Karalystės. Jis testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų nejaučia.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė du asmenys Vilniaus ir Kauno apskrityse. Jie tirti dėl COVID-19 būdingų simptomų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, tebeserga 973 asmenys, 1857 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min
Interviu

Video

01:06
15:21
02:08

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min