Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 05:59

Keturiems Seimo nariams grasina uždrausti vykti į komandiruotes

Dainius Gaižauskas, Valerijus Simulikas, Žygimantas Pavilionis ir Simonas Gentvilas
Dainius Gaižauskas, Valerijus Simulikas, Žygimantas Pavilionis ir Simonas Gentvilas

Seimo valdyba pasipiktino, kad Seimo nariai noriai vyksta į komandiruotes, tačiau iš jų grįžę pamiršta pateikti ataskaitas. Seimo valdyba svarsto, ar tokiems Seimo nariams išvis leisti keliauti.

Dar 2017 m. sausį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad tuometė Seimo narė Greta Kildišienė bus pirmoji po kelionės į JAV pateiksianti ataskaitą.

Tuomet jis tvirtino, kad „niekas niekada“ tokių ataskaitų neteikia, tačiau šiuos žodžius 15min patikrino ir nustatė, kad R.Karbauskis sakė netiesą.

Ataskaitas po komandiruočių privaloma teikti visiems Seimo nariams. Tačiau ne visi tai daro.

Nėra ataskaitų – nebus kelionių

Šįkart Seimo valdybai užkliuvo keturi Seimo nariai – „valstiečių“ frakcijos nariai Dainius Gaižauskas ir Valerijus Simulikas, liberalas Simonas Gentvilas ir konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Jų elgesys svarstytas trečiadienio posėdyje.

„Važiavimas tai yra darbas, tai yra būtinybė. Jei už lapkričio, spalio mėnesio komandiruotes nepateiktos ataskaitos, gal Seimo nariams reikia duoti tokią žinią, kad neišleisime į komandiruotes?“ – klausė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Jai valdyba pritarė. Nutarta pareikalauti Seimo narių greičiau susitvarkyti dokumentus, antraip teks komandiruotes pamiršti.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba

Vos apie tai išgirdę V.Simulikas ir Ž.Pavilionis pažadėjo ataskaitas priduoti nedelsiant ir atsiprašė už užmaršumą.

„Aš šiandien parašiau viską, kadangi turiu visą protokolą ir programą, ir aš buvau pastabas pasirašęs, tai šiandien surašiau ir išsiunčiau. Aš nesužiūrėjau paprasčiausiai. Atsiprašau“, – sakė V.Simulikas.

Aš nesužiūrėjau paprasčiausiai. Atsiprašau.

Ž.Pavilionis taip pat teisinosi dėl didelio užimtumo pamiršęs dokumentus užpildyti ir žadėjo tai padaryti iškart po pokalbio su 15min.

Tačiau ne visi žinią sutiko taip paprastai. D.Gaižauskas tikino prasižengėlių sąraše atsidūręs per klaidą, mat esą spalį lankėsi Londone vykusioje NATO parlamentinėje asamblėjoje ir buvo Gedimino Kirkilo vadovaujamos delegacijos narys, taigi ataskaitą ir turėjo rengti ne pats D.Gaižauskas, o G.Kirkilas.

„Kiek atsimenu, tik NATO asamblėjoje buvau ir viskas, o ten G.Kirkilas vadovauja ir visada teikia ataskaitas pirmininkai arba grupės vyresnysis. Tai man ir nepriklauso teikti. (...) Jei kreipsis (valdyba – red. past.), labai šaunu, atsakysiu vienu sakiniu“, – kalbėjo D.Gaižauskas.

Klausiamas, ar nukentėtų, jei jam būtų uždrausta keliauti, Seimo narys tikino, kad tik apsidžiaugtų, nes „tos komandiruotės tik laiką atima, nors ir svarbios, bet nuskristi-parskristi užtrunka“.

S.Gentvilas: patys neišleido, o nori ataskaitos?

Liberalas S.Gentvilas dėl nepateiktų ataskaitų atgailavo mažiausiai. Jis tikino, kad greičiausiai jo prašoma atsiskaityti už išvyką į Jungtinių Tautų konferenciją Nairobyje, Kenijoje, į kurią Seimo valdyba jo nesutiko išleisti. S.Gentvilas sako gavęs asmeninį kvietimą, kelionė buvo apmokama organizatorių, jis nė nenorėjo dienpinigių, todėl Seimui tai nieko nebūtų kainavę.

Tačiau valdyba S.Gentvilo neišleido, o jis nutarė vis tiek vykti.

„Čia toks politinis dalykas ir pyktis buvo, kad valdyba savus išleidinėja po Australijas važinėti, turizmu užsiimti, o į Jungtinių Tautų konferenciją apie žmogaus teises neišleidžia. (...) O aš jiems dar atsiskaitinėti turiu?“ – svarstė S.Gentvilas.

Valdyba savus išleidinėja po Australijas važinėti, turizmu užsiimti, o į Jungtinių Tautų konferenciją apie žmogaus teises neišleidžia.

Todėl jis abejoja, ar šią ataskaitą išvis pildys. Esą neišleistas buvo dėl vertybinių dalykų, mat konferencija buvo apie lytinį švietimą, teisę į abortą, o pasak S.Gentvilo, „Lietuvos valdantieji daro viską atvirkščiai“.

Visgi S.Gentvilas pripažino, kad nepateikė ataskaitos ne tik už šią išvyką. Dar rugsėjį jis viešėjo Gruzijoje, kur dalyvavo konferencijoje ir ją moderavo. Taip pat sako vykęs į Europos Tarybos renginį Jordanijoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Simonas Gentvilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Simonas Gentvilas

„Čia aš pripažįstu, kad nepateikiau ataskaitų ir pateiksiu“, – žadėjo Seimo narys.

Pasak jo, jei valdyba norėtų peržiūrėti komandiruotes, geriau žiūrėtų į tuos, kurie važinėja už mokesčių mokėtojų pinigus ir dalyvauja smulkiuose netarptautiniuose renginiuose.

„Jei norima ieškoti, kas turistauja, yra kur pasižiūrėti“, – sakė jis.

Gali neišleisti

Seimo valdyba, kai Seimo narys nepateikia ataskaitos per nustatytą terminą ar kitaip pažeidžia nustatytą tvarką, turi teisę nepritarti kitai Seimo nario komandiruotei ar užsienio kelionei (išvykai).

Tai numatyta Seimo narių užsienio komandiruočių ir kelionių (išvykų) tvarkos apraše.

Jame nurodyta, kad Seimo narys, komandiruotas vienas ar vienas išvykęs į užsienio kelionę (išvyką), kuriai buvo pritarusi Seimo valdyba, arba Seimo parlamentinės delegacijos vadovas, grįžęs iš komandiruotės ar užsienio kelionės (išvykos), kuriai Seimo valdyba buvo pritarusi, per 10 kalendorinių dienų privalo Seimo valdybai pateikti komandiruotės ar užsienio kelionės (išvykos) rašytinę ataskaitą, kuri perduodama Tarptautinių ryšių skyriui.

Kai į komandiruotę ar užsienio kelionę (išvyką) vyko Seimo delegacija, ataskaitą per šiame punkte nurodytą laiką pateikia delegacijos vadovas ar kitas jo įgaliotas delegacijos narys.

Ataskaitoje turi būti pateikiama informacija apie įvykusius renginius, susitikimus, aptartus klausimus, parengtus pranešimus, pasakytas kalbas (pranešimai ar jų tezės pridedami).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min