Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 9d. 06:07

Keturis mėnesius VSD tikrintas S.Fedotovas gali grįžti prie VAT vairo

Sergejus Fedotovas (kairėje) ir Vladimiras Romanovas Škotijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Fedotovas (kairėje) ir Vladimiras Romanovas Škotijoje

Rugpjūčio pabaigoje konkursą vadovauti Valstybinei augalininkystės tarnybai (VAT) laimėjęs Sergejus Fedotovas gali pradėti eiti pareigas, jei tik pats dar to nori. Keturis mėnesius S.Fedotovo patikimumą vertinęs Valstybės saugumo departamentas (VSD), anot Žemės ūkio ministerijos, nepateikė informacijos, dėl kurios S.Fedotovas negalėtų būti skiriamas VAT direktoriumi.

„VSD atsakyme nėra informacijos, dėl kurios S. Fedotovas negalėtų būti skiriamas į tas pareigas“, – 15min nurodė Martynas Žilionis, Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas.

Anot jo, VSD atsakymas dėl S.Fedotovo patikimumo gautas sausio 3 dieną.

Dabar, pasak M.Žilionio, S.Fedotovui pareiškus prašymą skirti į minėtas pareigas, tai galėtų būti padaryta.

Ministerija informavo S.Fedotovą, kad jis gali grįžti į darbą, tačiau kol kas nesulaukė jo atsakymo. Ar buvęs VAT vadovas vis dar nusiteikęs eiti pareigas, dėl kurių varžėsi pernai vasarą, turi paaiškėti trečiadienį.

Antradienį su S.Fedotovu 15min telefonu susisiekti nepavyko.

15min jau rašė, kad Žemės ūkio ministerijos surengtą Valstybinės augalininkystės tarnybos direktoriaus konkursą rugpjūčio pabaigoje laimėjo buvęs šios tarnybos vadovas, buvęs nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje besislapstančio Vladimiro Romanovo bendražygis, Darbo partijos byloje nuteistos buvusios Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės sutuoktinis S.Fedotovas.

Tačiau į pareigas jis iki šiol nepaskirtas, nes Žemės ūkio ministerija laukė VSD rekomendacijos dėl S.Fedotovo galimybių gauti leidimą dirbti su slapta informacija.

Paprastai procedūra trunka iki dviejų mėnesių, tačiau šįkart VSD paprašė ministerijos daugiau laiko ir atsakymą ministerijai atsiuntė sausį.

S.Fedotovas Valstybinei augalininkystės tarnybai (VAT) vadovavo nuo 2014-ųjų iki šių metų gegužės. Ir visus ketverius metus leidimo dirbti su slapta informacija neturėjo. Jį gauti iš S.Fedotovo niekas ir nereikalavo.

„Žinau, kad neturėjo – mes su juo kalbėjome, o ar neprašė, aš kiek suprantu, kiek atsimenu, neprašė. (…) Turbūt ir dabar nepaskiriamas dėl tos priežasties, kad neturi to leidimo. Aišku, jis, matyt, kažkokių nuogąstavimų turėjo dėl to, ar gaus, ar negaus, ko gero, dėl to ir neteikė, nepildė tos anketos, neprašė praeitoj kadencijoj, o dabar neišvengiamai turės prašyti“, – 15min yra sakęs buvęs žemės ūkio reikalų ministras Bronius Markauskas.

Birželį paskelbusi konkursą VAT direktoriaus pareigoms užimti Žemės ūkio ministerija prievolę gauti leidimą dirbti su slapta informacija taip sureikšmino, kad net įrašė į reikalavimus kandidatams.

Iki 2014 m. tapdamas VAT vadovu S.Fedotovas su žemės ūkiu neturėjo nieko bendro.

Jis daug metų buvo vienas artimiausių į Rusiją pabėgusio bankrutavusio Ūkio banko savininko V.Romanovo žmonių. Jis buvo vienas bankrutuojančios Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) vadovų. S.Fedotovui buvo patikėta valdyti V.Romanovo įsigytą Škotijos futbolo klubą „Hearts“, kuris taip pat bankrutavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min