Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 28d. 18:02

Premjeras Saulius Skvernelis 15min studijoje: „Man niekas netrukdo dirbti“

Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / 15min studijoje — Saulius Skvernelis

Ketvirtadienį 15min studijoje lankėsi ir į skaitytojų klausimus atsakinėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, premjeras Saulius Skvernelis.

Su premjeru aptarta politinė situacija, santykiai su koalicijos partneriais ir opozicija. Taip pat kalbėta apie Vyriausybės vykdomus darbus ir planus.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis 15min studijoje aptardamas Povilo Urbšio pašalinimą iš seniūnų sueigos sakė, kad situacija nėra normali.

„Povilas dažnai reiškia nuomones, kurios nebūna derintos, aptartos frakcijoje“, – pabrėžė jis, tačiau pridūrė, kad reikėtų kalbėti ne apie pašalinimą, o nario pakeitimą sueigoje. „Nenoriu, kad būtų prarandamas žmogus iš frakcijos“, – pažymėjo premjeras.

Kalbėdamas apie pokyčių Vyriausybės pažadą ir pasitikėjimą partneriais S.Skvernelis teigė neatsitraukiantis nuo pirminės pozicijos, kad galima bus dirbti su tais, su kuriais bus sutariama kertiniais klausimais.

„Reikėtų vertinti tuos žmones, jų programą ir būsimą veiklą. Ankstesnė veikla buvo įvertinta ir teisėsaugos institucijų. Bet galiausiai vertins rinkėjai“, – svarstė premjeras, kalbėdamas apie Lietuvos socialdemokratų darbo partiją, koalicijos partnerę. „Svarbu, kad Vyriausybė teikia, daro pokyčius ir mums svarbu turėti palaikymą“, – pridūrė jis.

S.Skvernelis paneigė, kad sulaužytas pažadas dirbti su „Tvarkos ir teisingumo“, Darbo partijos nariais. Pasak jo, dirbama su atskirais Seimo nariais, o ne partijomis.

Teisingumo ministro ieško tarp advokatų ir teisėjų

Atsakydamas į klausimą apie patarėjo Elvino Jankevičiaus kandidatūrą į teisingumo ministro postą, jis teigė, kad kandidatų yra, tačiau konkrečių pavardžių nenorima minėti, bet akcentavo, kad jų yra.

„Reikia atrasti patį geriausią kandidatą“, – teigė S.Skvernelis, pabrėždamas, kad dalis žmonių nenori patekti į politinių intrigų lauką. „Buvo keletas žmonių, kurie neabejoju, būtų stiprūs, pajėgūs, bet dėl įvairiausių sumetimų eiti į politiką ketinimų neturi“, – sakė premjeras.

Jis užsiminė, kad tapti ministru buvo kalbinami advokatai, teisėjai, tačiau jie nepanoro imtis politikos.

„Kandidatų ieškome iš teisinės bendruomenės. Teisininko išsilavinimas yra kaip privalumas“, – pridūrė jis.

Gynė P.Gražulį

Paklaustas, ar koalicija gali būti plečiama perviliojant į LVŽS frakciją pavienius Seimo narius, S.Skvernelis tokio varianto neatmetė. Vienas iš galimų perbėgėlių – Petras Gražulis. Jei jis panorėtų keisti frakciją, premjero nuomone, tai frakcija tokį variantą svarstytų.

„Nereikėtų su ironija kalbėti apie disidentą“, – pažymėjo S.Skvernelis, gindamas Petro Gražulio įvaizdį.

„Nereikėtų su ironija kalbėti apie žmogų, apie disidentą“, – pažymėjo S.Skvernelis, gindamas P.Gražulio įvaizdį ir kalbėdamas apie jo paramą.

15min studijoje premjeras nepeikė opozicijos. Nors tikino, kad kartais naudojamasi procedūrinėmis galimybėmis stabdyti klausimų svarstymą.

„Man niekas netrukdo dirbti. Tikrai“, – pabrėžė jis.

Paklaustas apie santykį su prezidente Dalia Grybauskaite, S.Skvernelis teigė, kad bendravimas, nepaisant kai kurių nesutarimų ir pasitaikančio noro primesti savo nuomonę, konstruktyvus.

„Kai kur nesurandame bendro politinio vardiklio“, – atsakydamas į klausimą apie 15 proc. keičiamų Vyriausybės pažadų kalbėjo premjeras. Jo teigimu, tarkime, internetinio balsavimo pažadą keičia kintanti pasaulyje matomi įvykiai, kurie verčia abejoti dėl saugumo.

„Valstybės, kurios seniau perėję prie elektroninio balsavimo turi iššūkių ir problemų“, – pažymėjo jis.

„Dėl kultūros politikos pertvarkymo išties vėluojama. Lūkesčiai ir mano buvo kur kas didesni“, – pripažino S.Skvernelis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Kalbėdamas apie valstybės tarnybos pertvarką premjeras tikėjosi, kad parems ne tik koalicijos partneriai, bet ir opozicijos atstovai. „Manau pavyks surinkti bent 71 Seimo narį. (...) Pirmiausia tikiuosi, kad subalsuos mūsų koalicijos partneriai“, – vylėsi jis, pabrėždamas, kad ieškos balsų ir opozicijoje.

Mokesčių reformą pristatys jau kitą savaitę

Premjeras tikino, kad dar pernai žadėta įgyvendinti mokesčių reforma pagaliau Vyriausybei bus pristatyta jau kitą savaitę. Dar kitą – visuomenei.

„Tikrai nėra noro ar tikslo didinti mokesčius. Bet vis tiek kažkaip reikės, bet nekalbu apie mokesčių didinimą. Galbūt peržiūrėsime tam tikrus tarifus, bet dar nenoriu apie tai kalbėti“, – atsargiai kalbėjo premjeras, aiškindamas, kokia bus mokesčių reforma. Daugiau detalių jis kol kas neatskleidė.

„Jų tikrai mažiau“, – paklaustas apie abejones dėl politinių pažadų įgyvendinimo sakė S.Skvernelis. Jo teigimu, praėjusiais metais daugiausiai abejonių kėlė švietimo reformos įgyvendinimas. „Kai kuriais atvejais galbūt norėjome radikalesnių sprendimų, bet galutinis tikslas yra pasiektas“, – teigė jis.

„Aš bet kurį žmogų ginčiau, jei jam būtų lipdomos kažkokios etiketės“ , – pridūrė S.Skvernelis.

S.Skvernelis: „R.Karbauskio užmaršumas – sisteminis“

Atsakydamas į klausimus apie atsiradusią paramą LVŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui, S.Skvernelis tikino, kad valstiečių žaliųjų rinkimų kampanija buvo skaidri.

„Nebuvo jokio verslo finansavimo“, – tikino jis. Premjero nuomone, rinkimų kampanija buvo vykdoma skolon, bet dabar visos skolos atiduotos.

„Aš bet kurį žmogų ginčiau, jei jam būtų lipdomos kažkokios etiketės“ , – pridūrė S.Skvernelis.

Vis dėlto jis priekaištavo R,Karbauskiui dėl nuolat nedeklaruojamų sandorių.

„Kada tai tampa sistema, tai nėra gerai“, – pripažino jis, argumentavus, kad R.Karbauskis nedeklaravo savo sandorių ne kartą. „Jam yra ne kartą pasakyta, kad jei pats nesugebi, tai yra teisininkai“, – aiškino premjeras.

Jis tikino, kad R.Karbauskio pasiteisinimai vis užmirštant savo sandorius skamba jau ne juokingai, o graudžiai.

„Naisių vasaroje“ reklamos neįžvelgė

Klausiamas, ar skaidru buvo rinkimuose dalyvauti su serialu, kuriame pagrindinis herojus R.Karbauskiui identiškas Pijumi, nemokamais spektakliais ir koncertais, rengtais už milijoną „Agrokoncerno“ eurų, S.Skvernelis sako čia nematantis jokių pažeidimų. Pasak jo, kapstytis penkerių-šešerių metų senumo istorijas yra neracionalu.

Premjero tvirtinimu, LVŽS reklamos finansavimo iš „Agrokoncerno“ pinigų, jei toks ir buvo, negalima tapatinti su „MG Baltic“ vykdytu politikų papirkinėjimu.

„Aš matau esminį skirtumą. Tas koncernas, kuris dabar aiškėja, finansavo, tai papirkinėjo atskiras politines jėgas, atskirtus politikus. (...) Aš nemačiau nei vieno politiko, kuris būtų „Agrokoncerno“ nupirktas“, – tikino S.Skvernelis, pridurdamas, kad dėl šios įmonės veiklos turėtų aiškintis pats jos valdytojas.

Kalbėdamas apie R.Karbauskio organizuotą tautinių kostiumų dalybos vajų, S.Skvernelis sakė, kad pati „drabužėlių idėja“ yra gera, tačiau Seimo nariai į jų dalinimą neturėjo jungtis.

„Aš manau, kad buvo kažkokie matyt siūlymai, noras pareikštas kiekvienam frakcijos nariui prisidėti, bet aš galvojau, kad nieko neprisidėjau prie to gaminimo ir būtų labai keista, jei kažkieno gerą darbą Seimo nariai eitume ir dalintume ir tuo reklamuotumėmės“, – neslėpė matantis čia parlamentarų savireklamą S.Skvernelis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovės Lauros Matjošaitytės objektyvumu premjeras nesuabejojo ir jos simpatijų valstiečiams žaliesiems nematė. „Kai kurių politinių partijų atstovai toje komisijoje kelia sumaištį“, – aiškino premjeras.

Pasak jo, stoti į Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) gretas jis neketina. „Nematau būtinybės“, – lakoniškai atsakė S.Skvernelis.

Paklaustas apie gėdos jausmą dėl tam tikrų sprendimų, premjeras sakė, kad ne viskas padaryta, tačiau jausti gėdos dėl konkrečių sprendimų jis nemato prasmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min