Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiaulių gripo aukos Varėnoje gąsdina moksleivių tėvus

Kiaulių gripas
„Scanpix“ nuotr. / Kiaulių gripas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo kiaulių gripo mirus vienos Senosios Varėnos mokyklos darbuotojai, o kitai gulint reanimacijoje, tėvai bijo į mokslo įstaigą leisti vaikus. Tačiau medikai tikina – gripu užsikrečiama tik tiesioginio kontakto būdu.

Nuo kiaulių gripo sekmadienį mirė Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos valytoja Svetlana Kunej. Dar viena mokyklos darbuotoja – vyriausioji virėja Ona Miškinienė šiuo metu gydoma Vilniaus Santariškių ligoninės reanimacijoje. Spėjama, kad moterį paguldė ta pati liga.

Po tokių naujienų varėniškiai į minėtą mokyklą bijo leisti vaikus ir teigia, kad reiktų paskelbti karantiną. Iki gruodžio 3-iosios (ketvirtadienio) mokykloje pamokos nevyko dėl visame rajone paskelbtos epidemijos. Šioje mokykloje (įskaitant ir skyrių Sarapiniškių kaime) mokosi apie 250 moksleivių.

Bijo dėl vaikų sveikatos

15min.lt skaitytoja iš Varėnos pasakojo, kad bijo leisti vaikus į mokyklą. Moteris į mokyklą neleidžia nei savo aštuntokės dukters, nei dešimtoko sūnaus.

„Nebuvo mokykloje jokios dezinfekcijos, tik valytojos su skuduriuku kažkiek pavalė, ir tiek“, – savo sprendimą motyvavo pašnekovė. Pasak jos, tėvai, kurie žino, kad į ligoninę dėl, kaip spėjama, kiaulių gripo, paguldyta virėja, irgi savo vaikus laiko namuose. „Direktorius turėtų visus informuoti apie tokią situaciją, kad tėvai galėtų rinktis“, – įsitikinusi varėniškė. Ji tikino, kad mokytojai pritaria tokiam jos sprendimui.

Direktorius panikos neskatina

Tuo tarpu A.Ryliškio mokyklos direktorius Gintautas Bendorius įsitikinęs, kad karantino dėl valytojos mirties ir reanimacijoje gulinčios virėjos skelbti neverta – esą apie tai jau kalbėta su visuomenės sveikatos centru. „Specialaus karantino nėra, mokykloje ir taip dvi savaites nevyko pamokos – mokiniai tik vakar grįžo“, – kalbėjo direktorius.

Jis teigė, kad šiuo metu iš penkiasdešimties žmonių personalo serga dar du žmonės, tačiau dėl tokio sergamumo karantino skelbti neverta. „Vėdinam patalpas, valom, dezinfekuojam – atliekam eilinius darbus, tik kad atidžiau...“, – pasakojo G.Bendorius. Jis liūdnai juokavo, kad dėl gripo galbūt reikėtų mokyklai užpirkti mišias.

Prekybos centras pavojingiau už mokyklą

Vaikų ligų gydytoja Virginija Lukšienė 15min.lt teigė, kad dėl poros sergančių darbuotojų vaikų nereikėtų laikyti namuose. Ji aiškino, kad karantinas mokslo įstaigoje skelbiamas jei serga daugiau nei pusė moksleivių.

„Mokykloje galima užsikrėsti tik nuo sergančio draugo ar pedagogo tiesioginio kontakto būdu. Patalpose virusas ilgai neišgyvena, jei jos yra vėdinamos ir drėgnai valomos”, – aiškino gydytoja. Pasak jos, nevėdintose patalpose gripo virusas gali išlikti iki paros.

„Žymiai pavojingiau vaikus leisti į parduotuves, klubus – čia užsikrėsti galima lengviau. Ant popierinių banknotų virusai išlieka iki dviejų savaičių“, – teigė V.Lukšienė. Pasak jos, vaikai ir paaugliai nuo 5 iki 18 metų yra gripui pati imliausia visuomenės dalis, nes neturi susiformavusio imuniteto jau persirgtiems gripo atvejams.

Šiuo metu galima užsikrėsti pandeminiu A(H1N1) virusu ir vadinamuoju sezoniniu A tipo gripo virusu, taip pat atsiranda sergančių B tipo virusu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min