Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 30d. 17:05

Kinijos ambasada Lietuvoje įsitraukia į koronaviruso medžioklę

Iš Kinijos po pasaulį plinta naujasis koronavirusas
„Scanpix“ nuotr. / Iš Kinijos po pasaulį plinta naujasis koronavirusas
Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) lankėsi Kinijos ambasadorius Lietuvoje Zhifei Shen, kuris su viceministru Algirdu Šešelgiu aptarė, kaip ambasada galėtų prisidėti prie kovos su koronavirusu. Pats ambasadorius teigė Kinijoje lankęsis dar lapkritį, bet kai kurie ambasados darbuotojai, tikina, iš ten grįžtantys šiuo metu.

Pasak Z.Shen, jo vadovaujama institucija bus atsakinga už tai, kad visa kinų bendruomenė Lietuvoje – nesvarbu, buvo išvykę į Kiniją, ar ne – sektų visų SAM reikalavimų.

„Palaikome ryšius su vietos gyventojais, jau esame jiems pranešę, kad atidžiai stebėtų savo būklę. Galiu pasakyti, kad jeigu jiems buvo leista grįžti į Lietuva, vadinasi, jie praėjo daug atidžių patikrinimų. Ir Kinijoje, ir kirsdami Europos Sąjungos sieną. Kita vertus, jie vis tiek turi atidžiai stebėti savo būklę – jeigu yra kokie simptomai, sekti ministerijos nustatytas taisykles ir skambinti greitajai pagalbai“, – kalbėjo Z.Shen.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Algirdas Šešelgis ir Shen Zhifei
Arno Strumilos / 15min nuotr./Algirdas Šešelgis ir Shen Zhifei

Pasak viceministro A.Šešelgio, susitikime kinai kartu pasiūlė išversti ministerijai pavaldžių įstaigų informaciją į savo kalbą.

„Oro uostuose stenduose į kinų kalbą bus išversti tekstai“, – sakė ministras.

Anot ambasadoriaus, Lietuvoje šiuo metu yra per 500 nuolatinių Kinijos pilietybę turinčių gyventojų. Kartu skaičiuojama per 100 mokytis atvykstančių studentų. Jo tikinimu, dauguma jų nebuvo palikę šalies. Visgi vėliau prasitarė, kad nedidelė dalis buvo ir netoli regionų, kur virusas plačiai paplitęs.

„Kai kurie grįžo namo naujiems metams, dar mažiau jų – grįžo į infekuotas teritorijas. Didelė tikimybė, kad didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių kinų nekelia jokio pavojaus“, – sakė Z.Shen.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Shen Zhifei
Arno Strumilos / 15min nuotr./Shen Zhifei

Pasak jo, ambasada ryšį palaiko ir su studentu iš Kinijos, kuris, buvo manoma, atvyko iš infekcijos židinio Uhano. Tiesa, vėliau sveikatos specialistai 15min patikino, kad vaikinas yra sveikas ir atkeliavo ne iš koronaviruso užkrėstų teritorijų.

Pats ambasadorius Z.Shen sakė Kinijoje paskutinįsyk lankęsis lapkričio viduryje.

„Įtariat mane? – juokėsi pašnekovas. – Grįžau lapkričio viduryje iš savo atostogų. Gerokai prieš viruso pradžią. Ačiū labai, kad teiraujatės dėl mano sveikatos.

Tiesa, yra keletas ambasados darbuotojų, kurie planuoja sugrįžti šiuo metu – jiems bus taikomos tos pačios griežtos patikros priemonės.“

Taip pat ambasadorius patikino, kad nė iš vienos karantinu paskelbtos vietos Kinijoje išvykti nėra galimybės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:01
03:15
07:09

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min