Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 10d. 13:43

Klaipėda spaudos veidrodyje: Iš Norvegijos pabėgusias šeimas tenka raminti psichiatrams

Keli šimtai emigrantų protestavo prie Norvegijos parlamento
Facebook.com / Keli šimtai emigrantų protestavo prie Norvegijos parlamento

Klaipėdos spauda nelieka abejinga Norvegijoje gyvenančių ir savo vaikų netekusių ar dėl grėsmės jų netekti suskubusių grįžti uostamiesčio gyventojų istorijoms. Ne vieną jų teko išklausyti Klaipėdos psichologams ir psichiatrams. Kita Klaipėdai opi tema – pastatai vaiduokliai. Spauda domisi, kodėl stringa jų privatizavimo procesas.

Norvegijoje vaikų netekusių šeimų pagalbos šauksmas pasiekė ir Klaipėdos medikus. Uostamiesčio psichologams ne kartą teko konsultuoti, o medikams gydyti nuo šoko sunkiai atsigaunančias šeimas.

„Esu susidūrusi su ne vienu atveju, kai teko konsultuoti mamas su vaikais, grįžusius iš Norvegijos. Iš jų pasakojimų aiškėja, jog dažnai nebūna jokių svarių priežasčių, kai norima atimti vaikus iš šeimos.

Aš to nesuprantu. Pasirodo, užtenka kaimynų skundo, ir šeima jau yra juodajame sąraše. Ir gydytojo nereikia, kad suvoktume, kokia žala padaroma vaikui, kai jis išplėšiamas iš šeimos“, – psichiatrę Birutę Čėsnienę cituoja dienraštis „Klaipėda“.

Primindamas iš lietuvių šeimų atimtų vaikų istorijas, dienraštis konstatuoja, kad netgi patys norvegai nustatė, jog 50 proc. vaikų psichikos sutrikimų priežastis yra ta, kad jie buvo paimti iš šeimų.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ skaičiuoja apleistus Klaipėdos statinius, kurių niekam nepavyksta įsiūlyti.

„Turto bankui nesiseka parduoti Taikos prospekte stovinčio bendrabučio ir buvusios vaikų sanatorijos Giruliuose. Kurį laiką bandomų parduoti objektų sąraše – ir administracinės patalpos su parduotuve Minijos gatvėje, o kovą vyks didžiulio pastato Taikos pr. 62 ir jam priklausančios žemės aukcionas. Pastarajame veikė Lietuvos statistikos departamento duomenų parengimo Klaipėdos skyrius“, – pirkėjų laukiančius statinius vardija dienraštis.

Jų privatizavimą koordinuoja Turto bankas. Jo atstovų vertinimu, pardavimo procedūra stringa dėl miesto bendrojo plano. Jame privatizavimo laukiantys pastatai yra nurodomi kaip visuomeninės paskirties objektai. O tokie komercinę, gamybinę ar kitokią veiklą planuojantiems verslininkams – visiškai nereikalingi. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min