Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 17:05

Klaipėdiečių pažymiai D.Grybauskaitei ir pageidavimai įpėdiniui: mažiau arogancijos, daugiau diplomatijos ir susikalbėjimo

Rinkimai Klaipėdoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Rinkimai Klaipėdoje

Prie balsadėžių sekmadienį skubantys klaipėdiečiai įsitikinę, jog šįkart antrajame ture prezidento posto atrodo verti abu kandidatai. Iš naujo šalies vadovo tikisi daugiau griežtesnio žodžio, diplomatijos ir geresnio gyvenimo. Daliai Grybauskaitei sako galintys padėkoti už tvirtą šalies atstovavimą tarptautinėje arenoje, tačiau mano, kad šalies viduje vadovei sekėsi sunkiau.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko Adolfo Gritėno, rinkimai uostamiestyje vyksta sklandžiai.

„Puikiai, stabiliai, gana neblogu tempu, kaip visos Lietuvos vidurkis, neatsiliekame. Šiaip žmonės teiraujasi, ar gali bet kur balsuoti, tai aš juokaudamas sakau, kad jei išvažiavo pas „babą“ į kaimą ir mano, kad iki 20 val. nespės grįžti, gali pas „babą“ ir prabalsuoti“, – sakė A.Gritėnas.

Linki naujų siekių

Klaipėdietė Zarina su šeima iš naujo prezidento tikisi griežtesnio žodžio „tai betvarkei, kuri vyksta Seime“.

„Taip, prezidentinio valdymo Lietuvoje kiek kitokios funkcijos, bet kad nebūtų karo bent jau tarp tų institucijų. Pastaruoju metu atrodė, kad šios dvi svarbiausios institucijos dirba kas sau ir kaip tik į galvą šauna. Jokios bendros krypties ar sutarimo, – sakė jauna moteris. – Iš naujo prezidento tikimės užmegztų naujų trišalių santykių su užsienio valstybėmis, ypač mums naudingų prekybos srityje. Gal galima labiau užmesti akį ir į kainų reguliavimo politiką šalies viduje ir įvežamos produkcijos atžvilgiu.

Mums reikia nebijančio kalbėti ir drąsiai kalbėti prezidento, nebijančio seimūnams pasakyti, kad negerai turėti dvi skirtingas politikas šalies viduje.

Iš naujo prezidento tikimės, kad turės tvirtą diplomatinį ir politinį stuburą bendradarbiaujant su mums svarbiais kaimynais. Kad sugebės ir toliau išlaikys puikius santykius su tomis kaimyninėmis šalimis, su kuriomis kuo puikiausiai palaikė ryšius ir Dalia. Mums reikia nebijančio kalbėti ir drąsiai kalbėti prezidento, nebijančio seimūnams pasakyti, kad negerai turėti dvi skirtingas politikas šalies viduje. Tegul būna Prezidentūra, kuri ryžtingai dirba, o ne tik atstovauja“.

Pasak Zarinos, D.Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvai labai svarbus, paliečiant tiek NATO, tiek ES sritis, euro įvedimą.

„Viskas puiku, tik va ta didėjanti praraja tarp gerai gyvenančių žmonių, spėjusių pritapti toje Europos Sąjungoje, ir tų, kurie taip ir liko tame lito vertės valiutos laikotarpyje, yra labai bauginanti... Čia aš įžvelgiu didžiausią Seimo ir Prezidentūros nesusikalbėjimą. Kažkas įvyko vidaus ir užsienio politikoje ir pritrūko prezidentės didesnio įsikišimo suvaldant pernelyg greitą kainų augimą šalies viduje. Jeigu mes pradėjome gyventi pagal išorinę ES kainų politiką nepasiruošę tam viduje“, – mano Zarina.

Tikisi daugiau diplomatijos ir dialogo

Klaipėdietis Vykintas iš naujo šalies vadovo tikisi daugiau diplomatijos ir efektyvumo nacionalinėje politikoje, mažiau įtampos tarp Prezidentūros ir Seimo, Vyriausybės.

„Norėtųsi daugiau dialogo, mažiau arogancijos, valdymo principu „skaldyk ir valdyk“. Norėtųsi Prezidento, kuris ne valdytų tautą, bet tapatintųsi su tauta, būtų tautos lyderiu ir vedliu“, – sakė Vykintas, baigiančios kadenciją D.Grybauskaitės užsienio politiką vertinantis aukščiausiu balu.

„Nacionalinę politiką – vidutiniškai. Galvoju, kad D.Grybauskaitė Lietuvos prezidente tapo ne dėl to, jog iš tiesų norėjo eiti šias pareigas, bet daugiau dėl tolesnės karjeros tarptautinėse institucijose. Nacionaliniu lygiu vertinu jos aktyvius veiksmus prieš vietinius oligarchus, kad būtų sumažinta jų įtaka politiniams procesams, bet nuo to nukentėjo daug nekaltų žmonių.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Rinkimai Klaipėdoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Rinkimai Klaipėdoje

Per D.Grybauskaitės valdymo laikotarpį didelis vaidmuo buvo suteiktas policinėms struktūroms, labai suaktyvėjo kriminalinės žvalgybos veiksmai ir pan. Nors kartais tai duodavo neblogą rezultatą, bet galutinai sukūrė valstybės nepasitikėjimo savo piliečiais atmosferą, visuomenės dalinimą į teigiamą ir neigiamą dalį, nusivylimą valstybe“, – sakė Vykintas.

EP rinkimai didelio galvosūkio nesukėlė, apsispręsti padėjo liberalios pažiūros ir personalijos.

Dešimtuko neparašytų

„Kiekvienas laikmetis yra tam tikros permainos, bet nepasakyčiau, kad kardinaliai kažkas keisis, – paklaustas apie permainas pasikeitus valstybės vadovui sakė Jonas. – Valstybė nėra didelė, daug ką įtakoja aplinka, bet turi įsilieti, siekti, kad žmonėms, valstybei geriau būtų“.

D.Grybauskaitės dešimtmetį jis vadina gana sėkmingu, nors klaidų ir būta, tačiau kas gi jų nepadaro.

„D.Grybauskaitės kalba, kad ir su Rusija, JAV, na, negalima taip kategoriškai kalbėti. Esi per mažas, kad galėtum kažką diktuoti, o ir lygmenį išlaikyti reikia, gražiai šnekant galima laimėti“, – įsitikinęs Jonas.

Jo nuomone renkant europarlamentarus būtų daug paprasčiau, jei nebūtų prisirišama prie partijų, o būtų leista rinktis kandidatus iš sąrašo.

„Gal man yra tinkamų asmenybių iš skirtingų partijų? Mano nuomone, demokratiškai tai būtų geriausia“, – kalbėjo Jonas.

Grybauskaitė, sakyčiau, galėjo geriau, atstovavo gal ir neblogai, bet daug klaidų darė

Klaipėdietė Genovaitė 15min teigė, kad iš naujo vadovo tikisi permainų, kurios į šalį sugrąžintų išvykusį jaunimą.

„Atrodo, neblogai ir šiuo metu yra, bet norisi permainų geresnių jaunimui, kad jo daugiau būtų, neišvažiuotų, sugrįžtų, kad atlyginimai augtų. Labai šaunuoliai abu kandidatai, nors ir abu rink, na, būtų prezidentai!“, – sakė Genovaitė.

Kadenciją baigiančiai šalies vadovei ji dešimtuko neparašytų, tačiau D.Grybauskaitė užsienyje šaliai atstovavo tinkamai.

Balsuoti atėjusi moteris teigė nustebusi, jog tiek daug kandidatų išniro Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Rinkimai Klaipėdoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Rinkimai Klaipėdoje

„Labai daug jų, nebuvo ir išlindo dabar, apie Europos Parlamentą beveik nebuvo nieko girdėti“, – sakė Genovaitė.

Klaipėdietis Kazimieras sako, jog vien vadovo kaita – jau permainos šalyje, tačiau kažko ypatingo nesitiki.

„Kaip yra, taip ir gerai, pensijos nepridės, senjorams tas pats, bet jau šiokios tokios permainos. Visą laiką kažko tikimės, gal pavyks vieną kartą. G.Nausėda geras žmogus, ir prieš I.Šimonytę nieko prieš, sunku pasakyt, kuris čia bus“, – sakė Kazimieras, gyręs D.Grybauskaitę už vykusią užsienio politiką ir atsargumą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Grybauskaitė, sakyčiau, galėjo geriau, atstovavo gal ir neblogai, bet daug klaidų darė“, – sakė rinkėjas.

EP rinkimai Kazimierui kėlė šypsnį, vyras įsitikinęs, jog pabuvusiems vieną kadenciją ten dirbti jau gana.

Tatjana 15min teigė, jog gyventi Lietuvoje ir dabar gerai, gal tik norėtųsi daugiau pinigėlių, pigesnių komunalinių paslaugų. Tiesa, D.Grybauskaitei moteris turėjo tik priekaištų, sako, jai nepatikusi ši vadovė.

Klaipėdiečiai Grasilda ir Jonas įsitikinę – bent truputį tikrai viskas pasikeis ir tikrai į gera, o to ypač reikėtų jaunų šeimų atžvilgiu.

D.Grybauskaitę Jonas įvardijo ambicinga moterimi.

„Užsienyje neblogai dirbo, bet viduje – blogai. Kas bebūtų, jei ne „landsberginiai“, visi blogi buvo jai. Nerasdavo kalbos ji“, – sakė Jonas, retoriškai klausęs, ką gero tie europarlamentarai nuveikė savo šalies labui, išskyrus solidžios algos gavimą.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie 15min