Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje vieši didžiausias pasaulyje burlaivis (nuotraukos)

„Sedov“ ir keletas įgulos narių.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / „Sedov“ ir keletas įgulos narių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Klaipėdą penktadienio rytą atplaukė į Guinnesso rekordų knygą įrašytas didžiausias iki mūsų dienų išlikęs mokomasis burlaivis „Sedov“. Įspūdingas laivas uostamiestyje viešės iki pirmadienio.

„Sedov“ prisišvartavo Kruizinių laivų terminale. Į Smiltynę poilsiauti plūstantys klaipėdiečiai ir svečiai nustemba krantinėje išvydę ir burlaivį. Daugelis tuoj pat traukia fotoaparatus ar fotografuoja mobiliaisiais telefonais. „Kokie ilgi burlaivio stiebai“, – stebisi kai kurie poilsiautojai.

Pirmą kartą Klaipėdoje keturstiebis barkas „Sedov“ lankėsi 1971 metais, kai buvo atvykęs į Vakarų laivų remonto įmonę, bet įsimintiniausias buvo burlaivio apsilankymas pernai vykusioje regatoje „The Tall Ships’ Races Baltic 2009“. „Sedov“ tapo didžiųjų burlaivių regatos apsilankymo Klaipėdoje puošmena ir sulaukė didžiausio susidomėjimo.
 

Pakviesti „Sedov“ siekia visi Europos uostamiesčiai ir paprastai tokiems mokomiesiems laivams yra suteikiamos nemokamos uosto paslaugos. Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro Vandens turizmo programos vadybininko Kipro Paldausko, galimybė priimti tokio dydžio burlaivį Klaipėdoje yra tik geranoriškai padedant uosto įmonėms: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija atleido burlaivį nuo rinkliavų, „Klasco” suteikė nemokamai vilkikus, o „Klaipėdos laivų remontas“ – nemokamą švartavimą.

Į Guinnesso rekordų knygą įrašytą didžiausią iki mūsų dienų išlikusį tradicinį mokomąjį burlaivį „Sedov“ viešnagės metu bus galima ir aplankyti kasdien numatytomis valandomis.
Priešpiet burlaivyje apsilankė miesto meras Rimantas Taraškevičius. Jis teigė gerai pažįstantis Murmanske registruoto laivo kapitoną. Su juo susipažino regatos „The Tall Ships' Races“ metu Olandijoje, kai delegacija iš Klaipėdos vyko įsigilinti į regatos organizavimo subtilybes.

Įspūdingi parametrai

Keturstiebis barkas „Sedov“ buvo pradėtas statyti Vokietijoje, Kylyje, 1919 m. vasarą. Po Antrojo pasaulinio karo burlaivis atiteko Sovietų Sąjungai, kuri laivą pavadino „Sedov“ – Arktį tyrinėjusio Georgijaus Sedovo garbei. Nuo to laiko laivas „Sedov“ yra skirtas tik kadetų praktikai atlikti.

Bendras „Sedov“ ilgis – 117,5 metro, burių plotis – 4192 kv.m, plaukdamas jis gali pasiekti iki 15-os mazgų greitį.

Atplauks dar du burlaiviai

Sekmadienį prie „Sedov“ prisidės ir Danės upėje  švartuosis  du panašaus amžiaus mediniai burlaiviai iš Vokietijos – „Carola“ ir „Zuversicht“. Šie burlaiviai pastatyti XX a. pradžioje ir priklauso organizacijai „Jugendsegeln e.V.“, kuri restauravo senus laivus ir naudoja juos mokymams. Šie burlaiviai atvyksta į Klaipėdą su jaunimo įgulomis, kurios dalyvaus  10-ajame tarptautiniame krikščioniškame jaunimo festivalyje BIEN 2010. Burlaiviai „Carola“ ir „Zuversicht“ Klaipėdoje bus iki penktadienio, liepos 23 d. 

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Sedov prisiavartavo Kruizinių laivų terminale.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./„Sedov“ prisišvartavo Kruizinių laivų terminale.

 

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Mokomojo laivo kursantai.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Mokomojo laivo kursantai.

 

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Laivas Klaipėdą puoa iki pirmadienio.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Laivas Klaipėdą puoš iki pirmadienio.

 

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Įspūdingo aukačio stiebai.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Įspūdingo aukščio stiebai.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min