Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2010 01 07

Klaipėdos kiemai – nepraeinami ir nepravažiuojami

„Su gatvių valymu susitvarkėme, tačiau kiemuose vaizdas tikrai nekoks“, - sukvietusi namus administruojančias bendroves joms pastabas dėstė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė bei kiti valdininkai.
Nepaliaujamai kritęs sniegas tapo sunkiai įveikiamu gatvių ir kiemų valytojams.
Nepaliaujamai kritęs sniegas tapo sunkiai įveikiamu gatvių ir kiemų valytojams. / J.Andiejauskaitės nuotr.
Temos: 2 Sniegas Klaipėda

Tris dienas skyriaus specialistai važinėjo po uostamiesčio kiemus ir antrankos būdu tikrino ir fotografavo kiemus, stebėjo, ar juose kas nors darbuojasi. Specialistai teigia išvydę vos vieną kitą darbuotoją su kastuvu, dažnai griebę kastuvus darbavosi patys gyventojai. Situacija kiemuose, anot jų, tragiška – gyventojams nėra nė praėjimo takelių kiemuose, o iki artimiausios gatvės juo labiau, nenuvalytos automobilių aikštelės.

I.Šakalienė vardijo, kad nenuvalytos Kretingos, Kalnupės, Žalgirio, Ryšininkų, Vingio, Laukininkų, Ligoninės, Karoso, Karklų ir gausybės kitų gatvių namų kiemai. Daugeliui namų valdų surašyti įspėjamieji aktai. Vedėja teigė, kad skyriaus specialistų telefonai netyla nuo pat ryto. Iš pradžių gyventojai keikė kelių valytojus, dabar piktinasi nevalomais kiemais. „Ar mes važiuotume jūsų tikrinti, jei gyventojai neatakuotų? Jau praėjo trys dienos, buvo galima sutvarkyti kiemus“, – kalbėjo vedėja.

Ketvirtadienį patikrinus kai kuriuos kiemus, anot I.Šakalienės, jau buvo matyti prie namų nukasti laipteliai, tačiau važiuojamoji kiemo dalis niekur nebuvo nukasta.

Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda administratoriams teigė, kad už tokį darbą jie neverti atlygio.

Stinga lėšų

„Vitės“ ir „Debreceno“ valdų direktorius Remigijus Valentinavičius teigė, kad sparčiam kiemų valymui stinga darbuotojų, o jų pasamdyti daugiau neįmanoma, nes savivaldybė šią žiemą daugiau nei dvigubai sumažino finansavimą. Per mėnesį valymui skirta apie 16 tūkst. Lt. Savivaldybės vadovai atkirto mokantys ne už darbuotojų skaičių, o už nukastą kvadratinį metrą.

J.Andiejauskaitės nuotr./Gamta sniego pridrėbė į valias.
Gamta sniego pridrėbė į valias.

„Anksčiau turėjome 30 darbuotojų, o dabar 10, neveikia viešųjų darbų programa. Šiai dienai neturime pajėgų nuvalyt kiemus, išnuomojome techniką, nes matome, kad rankomis nebenukasime. Dvi trys dienos ir bus nuvalyta“, – patikino R.Valentinavičius.

Namus administruojančių bendrovių vadovai taip pat piktinosi, kad yra kasdien tikrinami. Anot jų, pagal sutartis kiemai valomi tik tris kartus per savaitę. I.Šakalienė ir administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius teigė, kad sutartyje nurodyta, jog žiemos metu savivaldybė apmokėtų ir už kasdien atliekamus darbus.

Namų administratoriai patikino, kad jau penktadienio popietę kiemai bus nuvalyti. Savivaldybė patikino dar kartą tikrinsianti, kaip atliekami darbai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min