Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 15d. 10:06

Knygelės herojai ragins pradinukus laikytis sveikos mitybos principų

Knygelės „Stebuklingi Obuolio ir Kriaušės nuotykiai“ viršelis
Knygos autorių paveikslėlis / Knygelės „Stebuklingi Obuolio ir Kriaušės nuotykiai“ viršelis

UAB „Smulkus urmas“ išleido ir mokykloms, kurioms įmonė teikia maitinimo paslaugas, bendrovės atstovai išdalino edukacinę knygelę, mokančią vaikus sveikos mitybos principų. Ją dovanų gavo bibliotekos ir visi šių mokyklų pradinukai.

 Bendrovės „Smulkus urmas“ generalinė direktorė Audronė Tendzegolskienė pastebėjo, kad nuo šių mokslo metų pradžios sugriežtinus reikalavimus mokymo įstaigose tiekiamam maistui ir uždraudus čia pardavinėti bulvių traškučius, saldainius, šokoladą, gazuotus bei energinius gėrimus, įmonės siūlomo patiekalų ir produktų asortimento stipriai keisti neprireikė, nes bendrovė laikėsi sveikos mitybos rekomendacijų, kurios dabar tapo privalomos. Tačiau draudimai mokinių mitybos įpročių nepakeitė. Jeigu mokyklos valgykloje neliko traškučių ir gazuotų gėrimų, tai nereiškia, kad mokiniai nebėga jų pirkti į kioskelius ar parduotuves aplinkui mokyklą. Labiau nei draudimai vaikus sulaikytų sumanus aiškinimas, kuo toks pasirinkimas blogas ir kas yra sveika mityba.
 

Todėl bendrovė inicijavo socialinį projektą ir išleido edukacinę knygelę „Stebuklingi Obuolio ir Kriaušės nuotykiai“. Joje pasakojama istorija, kaip Obuolys ir Kriaušė, išmesti iš mokinių maisto krepšio, patenka į Sveikatos mokyklą ir, pasisėmę žinių bei įgiję stebuklingų galių, padeda moksleiviams susipažinti su sveikos mitybos principais, sveikais ir rekomenduojamais produktais. Knygelėje žaismingai pateikiama ir sveikos mitybos piramidė bei galvosūkis–žaidimas pasitikrinti, ko vaikai išmoko perskaitę šią itin žaismingai iliustruotą knygelę.

„Stebuklingi Obuolio ir Kriaušės nuotykiai“ išleisti bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus visuomenės sveikatos centru, Lietuvos higienistų ir epidemiologų sąjunga bei Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriumi Rimantu Stuku. 
 

Knygelė jau padovanota beveik visų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Kėdainių regiono didžiausių mokyklų ir mokyklų, kurioms maitinimo paslaugas teikia UAB „Smulkus urmas“, bibliotekoms ir pradinukams. Netrukus ji pasieks ir vieno iš projekto rėmėjų – Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos – auklėtinius. 
 

Žymus šalies krepšininkas, Olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis rekomenduoja šią knygą visiems vaikams, kurie nori užaugti sveiki ir stiprūs,  pastebėdamas, kad to pasiekti galima tik derinant treniruotes ir sveiką mitybą.
 

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai pritarė, kad mokytojai knygelę naudotų ugdymo procese. Visoms šalies bendrojo lavinimo mokykloms bendrovė „Smulkus urmas“ išsiųs elektroninį knygelės variantą, maloniai kviesdama pedagogus naudoti ją vaikų ugdymo procese.
„Vaikystėje susiformavę įpročiai dažnai išlieka visą gyvenimą, todėl vaikai turi susipažinti su pagrindiniais sveikos mitybos principais. Tačiau Lietuvoje labai trūksta vaikams skirtos literatūros šiuo klausimu, todėl pabandėme užpildyti šią spragą. Tikime, kad tai padės mokiniams formuotis sveikos mitybos įgūdžiams, atkreips dar didesnį visuomenės dėmesį į visų mūsų mitybą“, – sakė bendrovės vadovė.

Išleista ir mokykloms padovanota knygelė – ne vienintelė bendrovės vykdomo socialinio projekto dalis. Iki šių metų pabaigos mokyklose, kurioms bendrovė teikia maitinimo paslaugas, planuojama organizuoti ir žaismingas pamokėles pradinukams apie produktų maistinę vertę, sveikos mitybos principus.

Bendrovė „Smulkus urmas“ maitinimo paslaugas teikia daugiau kaip šimtui šalies mokymo ir gydymo įstaigų.

Temos: 3 Gėlė Mityba Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min