Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 26d. 08:27

Kol valdininkai tempia gumą, vargšams tenka verstis be miltų ir sausų pusryčių

Pasaulį kamuojantis skurdas
„Scanpix“ nuotr. / Pasaulį kamuojantis skurdas

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės užkurtas aiškinimasis, ar skaidrus buvo miltų ir sausų pusryčių nepasiturintiesiems pirkimo konkursas, tampa pasaka be galo. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškė atnaujinanti tyrimą, o tuo metu skurdžiausiai gyvenantys žmonės negauna pilno maisto davinio.

Suabejojusi konkurso skaidrumu, ministrė gruodžio 18 dieną kreipėsi į VPT, prašydama išaiškinti, ar teisėtai keliami itin aukšti kokybės reikalavimai miltams bei sausiems pusryčiams, ir sustabdė 12 mln. litų vertės konkurso dalį.

Pasak ministerijos, paaiškėjo, kad norima pirkti itin brangius miltus – nuo pavasario jų kaina išaugo 0,7 lito, todėl dabar būtų nupirkta net 400 tonų mažiau.

Pagal konkurso reikalavimus, miltuose turėjo būti 15 proc. baltymų, kai įprastas kiekis yra 11 proc.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė

Nuo to laiko miltai ir sausi pusryčiai neperkami ir nedalijami. Nors jau baigiasi vasaris, atrodo, kad aiškinantis skaidrumą į priekį nepasistūmėta.

Kaip 15min.lt teigė Žemės ūkio ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Božena Zaborovska, VPT ministerijai pranešė, kad dėl techninėje specifikacijoje nustatytų reikalavimų ketina atnaujinti tyrimą.

Nors jau baigiasi vasaris, atrodo, kad aiškinantis skaidrumą į priekį nepasistūmėta.

Praėjusiųjų metų pabaigoje VPT atstovai sakė, kad tarnyba savo iniciatyva buvo tikrinusi konkursą ir aptikusi tik smulkių pažeidimų, kurie buvo ištaisyti.

V.Ilgius: nukentės patys skurdžiausi

Paramą nepasiturintiems dalijančio Maisto banko laikinasis direktorius Vaidotas Ilgius 15min.lt vylėsi, kad pirkimas anksčiau ar vėliau įvyks ir nepasiturintiesiems bus pradėti dalinti miltai.

„Žinoma, dabar nėra gerai, nes maisto paketas yra išbalansuotas. Jis buvo toks, kad produktais būtų galima patenkinti pačius būtiniausius poreikius“, – pabrėžė jis.

Manau, kad šiems žmonėms tikrai kils problemų, kaip pasirūpinti savimi.

Anot V.Ilgiaus, prieš kurį laiką atlikta apklausa parodė, kad 6 proc. paramos gavėjų gyvena tokiame skurde, kad jiems ši parama yra gyvybiškai būtina.

„Manau, kad šiems žmonėms tikrai kils problemų, kaip pasirūpinti savimi. Tai yra labai mažas pajamas gaunantys, giliame skurde gyvenantys žmonės“, – pabrėžė pašnekovas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liepos 13-29 dienomis beveik 23 tūkst. labiausiai nepasiturinčių žmonių Vilniuje ir Panevėžyje sulauks paramos maisto produktais.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Parama maisto produktais

Laikinasis Maisto banko vadovas teigė, kad didžioji dalis apklaustųjų nurodė, kad parama jiems labai reikalinga, bet jiems maisto davinys – papildoma, o ne pagrindinė parama.

„Taigi jiems didelės tragedijos nėra. Be to, žmonėms žadama, kad miltai ir kruopos bus dalijami vėliau“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min