15min be reklamos
2022 09 20, 17:39

Konservatorius kaltina Kauno merą vengiant Seimo komisijos, šis sako tyčiotis neleisiantis

Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė dėl galimų korupcijos rizikų Kauno miesto savivaldybėje į posėdį trečiadienį kvietė Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, bet šis atvykti neketina ir sako tyčiotis iš savęs neleisiantis.
Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Stebėtina, kodėl meras V.Matijošaitis bijo ateiti į Seimo Antikorupcijos darbo grupės posėdį ir išdėstyti savo nuomonę apie tai, kas vyksta Kauno miesto savivaldybėje. Meras yra vadovas, kuris turi žinoti, kas vyksta jo įstaigoje, turėti nuomonę ir gebėti ją paaiškinti“, – antradienį išplatintame pranešime sako konservatorius A.Vyšniauskas.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Andrius Vyšniauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Andrius Vyšniauskas

„Kvietime merui nurodėme, kad norime klausti mero, kas susiję su jo pareigomis. Pavyzdžiui, apie paties mero vadovaujamą Urbanistinių, architektūrinių ir investicinių klausimų komisiją ir kuri yra svarbi planuojant Kauno infrastruktūrą bei formuluojant užduotis viešųjų pirkimų specialistams. Manau, kad vykdomo tyrimo kontekste yra svarbu sudaryti galimybę ir merui pateikti savo įvykių versiją“, – pranešime cituojamas parlamentaras.

Antikorupcijos komisijos laikinosios tyrimo grupės posėdžio darbotvarkėje trečiadienį numatyti klausimai „liudytojo apklausa“ ir pakviesti V.Matijošaitis bei kyšininkavimu įtariamas buvęs Kauno savivaldybės administracijos vadovas Vilius Šiliauskas. Šis atvykti liudyti jau anksčiau atsisakė.

V.Matijošaitis antradienį paskelbtame pareiškime Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės kvietimą „liudytojo apklausai“ vadina provokacija.

„Nuo mano darbo teisėsaugoje jau praėjo trys dešimtmečiai, bet dar nepamiršau, kas yra liudytojų apklausa, kada ir kur ji vyksta. Apie šito išsireiškimo autorių, bandantį priklijuoti man tokią etiketę, galiu pasakyti tik tiek: tai ne politikas, o tik politikierius. Turbūt prisisapnavo, kad iš seimūno patapo pareigūnu“, – pranešime spaudai sako V.Matijošaitis.

„Tegul juokiasi iš savęs, bet iš manęs tyčiotis neleisiu. Esu pasakęs viešai ir aiškiai, pasikartosiu dar kartą: vagių ir kyšininkų vieta – kalėjime! Tegul tas „tyrėjas“ pasižiūri į veidrodį – kad tik pačiam neprireiktų „liudyti“. Šito konservatoriaus elgesys yra geras pavyzdys apie jo ir kitų kolegų kultūrą. Jie nemoka konkuruoti idėjomis, darbais, o sugeba tik šitaip – pigiomis provokacijomis, pildami pamazgas ant kitų. Kiekvienas blaivaus proto žmogus supranta, kaip tai yra niekinga“, – sako Kauno meras.

Tuometinis Kauno savivaldybės administracijos vadovas V. Šiliauskas buvo suimtas teisėsaugai paskelbus apie įtarimus, kad jis paėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno. Pasak teisėsaugos, kyšis galimai duotas už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

Anot prokurorų, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje. Teisėsaugai pradėjus tyrimą, Kauno miesto savivaldybės taryba V.Šiliauską atleido iš pareigų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min