Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugpjūčio 29d. 11:33 , Atnaujinta: 2015 rugpjūčio 29d. 13:05

Konservatorius Kęstutis Masiulis ir vėl pasižymėjo rasistiniu pareiškimu

Kęstutis Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Masiulis
Vieną skandalą pareiškimu apie „beraščius juodaodžius“ neseniai sukėlęs konservatorius Seimo narys Kęstutis Masiulis lipa ant to paties grėblio.

Penktadienio vakarą socialiniame tinkle pasirodė nauja dviprasmiška K.Masiulio žinutė. „Žmogų iš Afrikos nėra sunku perkelti. Bet kaip iš žmogaus iškelti Afriką?“ – leptelėjo Seimo narys.

15min.lt nuotr./Kęstutis Masiulis vėl leptelėjo dviprasmišką pareiškimą apie afrikiečius
15min.lt nuotr./Kęstutis Masiulis vėl leptelėjo dviprasmišką pareiškimą apie afrikiečius

K.Masiulis savo pareiškimą iš „Facebook“ ištrynė, bet per vėlai. Šeštadienio rytą „Facebook“ jau virė pasipiktinimo audra.

„Norėjau pašmaikštauti, gal ne visai sėkmingai – todėl išnaikinau iš „Facebooko“, – BNS sakė K.Masiulis.

Norėjau pašmaikštauti, gal ne visai sėkmingai – todėl išnaikinau iš „Facebooko, – BNS sakė K.Masiulis.

„Tebemanau, kad kultūros archetipai labai sunkiai keičiami. Be abejo, kalbu apie juos (apie pabėgėlius, kurie plūsta iš Afrikos į Europą – BNS) – apie tuos nelaimingus žmones, kurie ateina su savo kultūra, kuri, – žmogiškai galima juos suprasit ir užjausti, bet jie patekę į svetimą kultūrą, čia sunkiai prigis. Yra įvairių pavyzdžių, bet aš kalbu apie visumą, o ne atskirus pavyzdžius, – jūs puikiai žinote, kad kuriasi getai, ir tas getizacijos procesas yra pavojingas ir žalingas, gali susprogdinti civilizaciją“, – apie savo pasisakymą socialiniame tinkle kalbėjo K.Masiulis.

Jis patikslino, kad kalbėdamas apie „getus“, turi galvoje ne pabėgėlių stovyklas, o užsieniečių bendruomenes, kurios jau gyvena ar dar kuriasi Europoje.

„Aš turiu omenyje, ką matau nuo seno europinėje kultūroje – kai iš kitų civilizacijų atvykę žmonės – jie, deja deja, labai sunkiai pritampa, kvartalai labai skirtingi, tokius žmones paversti europiečiais – manau, kad tai nevykęs sumanymas“, – kalbėjo konservatorius.

Vakare parašiau, o ryte pagalvojau, kad pripaistysiu visokių niekų, tai išbraukiau ir viskas, – sakė Seimo narys.

„Noriu pasakyti, kad materialiai tiems žmonėms, kurie plūsta čia, bus geriau, bet dvasiškai jie atitrūks juo savo kultūrinių šaknų ir kažkuria prasme jie degraduos. Aš vertinu skirtingas kultūras, skirtingus archetipus ir jie turėtų tokie ir išlikti tame pasaulio margumyne, bet jie turėtų išlikti ne tame europietiškame standarte, į kurį mes visi bandome sulįsti“, – BNS kalbėjo K.Masiulis.

Jis pripažino, kad tokiuose jo pasisakymuose galima įžvelgti rasizmo.

„Be abejo, pripažįstu, kad galima atrasti tokių kontekstų, kurie gali būti ištraktuoti netinkamai – metafora gali būti labai talpi ir joje galima įžvelgti įvairių dalykų – tai vakare parašiau, o ryte pagalvojau, kad pripaistysiu visokių niekų, tai išbraukiau ir viskas“, – sakė Seimo narys.

Primename, jog kilus pasipiktinimo bangai dėl pareiškimo apie „beraščius juodaodžius“, konservatorius tvirtino nesąs rasistas. Netgi priešingai – politikas tvirtino nekenčiąs rasistų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

05:25
01:01
00:21

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min