Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 25d. 10:16 , Atnaujinta: 2020 gegužės 25d. 16:51

Koronavirusas Lietuvoje: 12 naujų atvejų, iš jų 10 – Vilniuje, pasveiko 1138 asmenys

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / VU Gyvybės mokslų centro laboratorija

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 12 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejai, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Jos duomenimis, šiuo metu serga 426 žmonių, mirė 63, o pasveiko 1138 pacientai. Iš viso šalyje patvirtinti 1635 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 269889 .

Savaitgalį patvirtinta 19 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Didžioji dalis jų – Vilniuje. Šeši nauji atvejai siejami su Vilniaus miesto klinikine ligonine, trys – su Santaros klinikomis. Du atvejai nustatyti Nacionaliniame vėžio institute, vienas – Naujojoje Vilnioje, Pergalės gatvė 1 esančiame bendrabutyje. Dar vienas atvejis susijęs su Antavilių globos namais.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog gydymo įstaigose COVID-19 užsikrėtę asmenys ar nuo šios ligos mirusių artimieji gali kreiptis dėl žalos atlyginimo, jeigu ji padaryta teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir jos buvo galima išvengti. Kiekvienu atveju dėl žalos atlyginimo spendžia Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija.

SAM lentelė/Pirmadienio duomenys apie koronavirusą
SAM lentelė/Pirmadienio duomenys apie koronavirusą

Svarbiausias koronaviruso pandemijos naujienas sekite žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Koronavirusu užsikrėtus Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai, tiriami 24 asmenys

16:51

Koronavirusu užsikrėtus Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai, dėl virusinės infekcijos tiriami 24 asmenys – 15 pacientų ir 9 darbuotojai, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Buvo nustatyta 15 pacientų, kurie tik prasilenkė su minėtos moters darbo vieta, su ja tik prasilenkė nesustodami, tačiau jie vis tiek tiriami“, – spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Nustatyti ir devyni didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Tai yra šio asmens kolegos. Visi jie yra izoliuoti“, – pridūrė ji.

Pasak NVSC atstovės, užsikrėtusi Nacionalinio vėžio instituto darbuotoja pati tiesioginio sąlyčio su pacientais neturėjo.

Kaip teigia R.Lingienė, manoma, kad ji infekcine liga užsikrėtė „namų aplinkoje nuo artimo žmogaus“.

„Bet tai – tik hipotezė, nes artimas žmogus yra miręs. Jis buvo gydomas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Priimant į ligoninę testas buvo atliktas, COVID-19 liga nebuvo nustatyta, tačiau jis buvo gydomas ilgą laiką – nuo balandžio 22 iki gegužės 15 dienos ir ligoninėje mirė“, – sakė NVSC atstovė.

„Mūsų duomenimis, kiek pavyko gauti informacijos iš gydymo įstaigos, šiam asmeniui buvo pasireiškę pneumonijos simptomai, tačiau testas nebuvo atliktas ir asmuo mirė. Jam mirus, susirgo trys šeimos nariai, tarp jų – ir asmuo, dirbantis Nacionaliniame vėžio institute“, – kalbėjo ji.

R.Lingienė pabrėžia, kad šis atvejis yra sudėtingas ir painus, nes Nacionalinio vėžio instituto darbuotoja ir jos artimieji, dar nežinodami, kad serga koronavirusu, lankėsi laidotuvėse Rokiškio rajone.

„Jose dalyvavo 15 asmenų, tai tyrimas išsiplėtė ir į kitą Lietuvos dalį“, – teigė NVSC atstovė.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 1635 asmenys.

Tebeserga 426 užsikrėtusieji, pasveiko 1138. Nuo koronaviruso iš viso mirė 63 žmonės, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

NVSC: Santaros klinikų Infekcinių ligų centre virusas galėjo išplisti netinkamai saugantis

15:54

Koronavirusas tarp Santaros klinikų Infekcinių ligų centro darbuotojų galėjo išplisti netinkamai dėvint asmens apsaugos priemones, mano Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.

„Viena iš versijų – vis tiek apsaugos priemonėmis šio Infekcinių ligų centro darbuotojai yra aprūpinti be jokios abejonės, na, ko gero, viena iš prielaidų, kad buvo kažkokie minimalūs asmens apsaugos priemonių dėvėjimo pažeidimai, taip manome. Nes jeigu laikomasi visiškai visai, tai neturėtų jokiu būdu užsikrėsti vieni nuo kitų“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad tai kol kas nėra nustatyta ir šios aplinkybės tebėra tiriamos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Santaros klinikos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Santaros klinikos

Pasak NVSC atstovės, šiame skyriuje paskutiniu metu gydyti gana sunkios būklės pacientai, kuriems reikėjo daryti daugiau riziką keliančių procedūrų.

„Jiems buvo atliekamos daug aerozolį generuojančių procedūrų, tai galbūt versija tokia šiai dienai – nežinau, gal ji pasikeis, kad galbūt kažkas įvyko su asmens apsaugos priemonėmis“, – sakė R. Lingienė.

Santaros klinikose serga 18 darbuotojų ir pacientų: penki Infekcinių ligų centro darbuotojai, vienas – trečiajame reanimacijos skyriuje, šis asmuo taip pat dirba Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, todėl šie atvejai laikomi susijusiais.

Tarp kitų 12 yra trys pacientai, likusieji – klinikų darbuotojai.

Saviizoliacijoje yra per 50 Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojų

15:46

Koronaviruso židiniu tapusiuose Vilniaus miesto klinikinės ligoninės skyriuose saviizoliacijoje yra per 50 darbuotojų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Deja dėl šių susirgimų izoliavosi gana didelis skaičius darbuotojų, todėl ligoninei kyla tam tikrų sunkumų“, – spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Vidaus ligų skyriuje izoliuoti 24 darbuotojai ir 39 pacientai, Intensyviosios terapijos skyriuje – 29 darbuotojai ir du pacientai. Dar vienas darbuotojas izoliuotas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė

Ligoninėje iš viso užsikrėtė 43 asmenys: Vidaus ligų skyriuje koronavirusu užsikrėtė 21 pacientas ir 12 darbuotojų, Intensyviosios terapijos skyriuje – du pacientai ir septyni darbuotojai, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje – vienas darbuotojas, turėjęs kontaktą su Vidaus ligų skyriaus pacientais.

Dar dešimt užsikrėtusių pacientų mirė, aštuoni iš jų – nuo koronaviruso.

Su židiniu susiję 26 atvejai.

„Tai yra arba artimi pacientų žmonės, arba artimi ligoninės darbuotojų žmonės“, – sakė R. Lingienė.

Už ligoninės ribų nustatyta 18 asmenų, kurie turėjo sąlytį su užsikrėtusiais pacientais, iš jų 12 taip pat susirgo.

Dar 41 asmuo turėjo sąlytį su susirgusiais darbuotojais, iš jų susirgo septyni.

Vilniaus apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo bei tarnybos pareigų neatlikimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

A.Veryga: karantiną bus siūloma tęsti

15:36

BNS). Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia siūlysiąs karantiną pratęsti.

„Tikrai bus siūloma patį karantiną pratęsti“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė jis.

Plačiau apie šią spaudos konferenciją skaitykite čia.

Iš 19 koronaviruso atvejų savaitgalį keturi buvo įvežtiniai – NVSC

15:01

Iš 19 savaitgalį patvirtintų koronaviruso atvejų keturi buvo įvežtiniai, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Vienas iš jų Šiaulių apskrityje – asmuo atvyko darbo reikalais iš Rusijos per Minską, į Lietuvą pateko per Medininkų postą. Klaipėdos apskrityje vienas atvejis – asmuo keliavo iš Suomijos per Taliną keltu, o į Lietuvą atvyko per Saločių pasienio punktą. Ir Tauragės apskrityje taip pat vienas įvežtinis atvejis – asmuo grįžo iš Olandijos per Vokietiją į Klaipėdą keltu“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Rolanda Lingienė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Rolanda Lingienė

Likę 16 atvejų buvo fiksuoti Vilniaus apskrityje, tarp jų – dar vienas įvežtinis: koronavirusas nustatytas iš Rusijos grįžusiam tolimųjų reisų vairuotojui.

Keturi savaitgalį užfiksuoti atvejai susiję su Vilniaus miesto klinikine ligonine: užsikrėtė pacientai ir darbuotojai, susirgusiųjų šeimos nariai. Dar trys atvejai, siejami su šia ligonine, užfiksuoti Nacionalinio vėžio instituto darbuotojui ir dviem jo šeimos nariams. Dar vienas atvejis užfiksuotas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje Antakalnyje, kur susirgo darbuotojas.

Santaros klinikose vienas naujas atvejis susijęs su Krūtinės chirurgijos skyriumi, taip pat užsikrėtė pacientų, kuriems nustatytas koronavirusas, trys artimieji.

Dar vienas atvejis savaitgalį nustatytas Pergalės gatvėje esančio namo gyventojui bei su Antavilių pensionatu susijusiam asmeniui – darbuotojo artimajam. Taip pat fiksuotas šeiminis protrūkis.

Šie atvejai nustatyti penktadienį ir šeštadienį.

NVSC: ligoninėje dėl koronaviruso gydomi 69 asmenys, reanimacijoje – septyni

14:43

Pirmadienio duomenimis, ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 69 asmenys, iš jų septyni – reanimacijoje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Stacionare šiuo metu gydomi 69 tik asmenys – situacija tikrai gerėja, iš jų tik septyni reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma tik dviem asmenims ir su deguonies kaukėmis šiuo metu gydomi 24 pacientai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 1635 koronaviruso atvejai, iš jų 327 – sveikatos priežiūros specialistams. 426 asmenys tebeserga, pasveiko – 1138, iš jų 220 sveikatos priežiūros specialistai. Mirė 63 užsikrėtusieji.

NVSC: užsikrėtė du Santarų klinikų darbuotojai, Antavilių pensionato pacientas

13:28 Atnaujinta: 15:02

Pusė naujų koronaviruso atvejų yra susiję su židiniu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Per praėjusią parą iš viso patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų.

„Vilniaus apskrityje užfiksuota dešimt atvejų, Alytaus apskrityje – du“, – BNS pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. 

Anot jos, Vilniuje koronavirusas patvirtintas dviem Santaros klinikų Krūtinės chirurgijos skyriaus darbuotojams.

„Pirminiais duomenimis, dar keturi asmenys galimai susiję su šioje įstaigoje užsikrėtusiais asmenimis. Tai arba šeimos nariai, arba tie, su kuriais šiaip artimai bendravo, bet jie tikrai turėjo kontaktą“, – kalbėjo R. Lingienė.

Pasak NVSC atstovės, naujas atvejis patvirtintas ir Antavilių pensionate – infekcine liga užsikrėtė pacientas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antavilių pensionatas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antavilių pensionatas

„Du atvejai Vilniaus apskrityje yra susiję su sirgimu šeimoje. Dėl vieno atvejo dar vyksta epidemiologinis tyrimas“, – teigė ji.

R.Lingienės teigimu, Alytaus apskrityje, Lazdijų rajone, koronavirusu užsikrėtė du vienos šeimos nariai.

„Tęsiame diagnostiką, dar labai šviežia viskas“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 1635 asmenys.

NVSC duomenimis, šie asmenys užsienyje nekeliavo, jie užsiima gyvulių supirkinėjimu.

„Važinėja asmenys po įvairius Lietuvos regionus ir konkretaus infekcijos šaltinio kol kas nenurodė, antrasis šeimos narys taip pat susirgo užsikrėtęs nuo pirmojo“, – spaudos konferencijoje sakė R. Lingienė.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 1635, Latvija – 1049, Estija – 1824

12:32

Baltijos šalyse iki pirmadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 4508 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinti 1635 atvejai, atlikti 269 tūkst. 889 tyrimai, mirė 63 žmonės.

Latvija: patvirtinti 1049 atvejai, atlikta 99 tūkst. 770 tyrimų, mirė 22 žmonės.

Estija: patvirtinti 1824 atvejai, atlikti 76 tūkst. 589 tyrimai, mirė 65 žmonės.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-25 12:32

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:37
20:37
00:58

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min