Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 30d. 11:20 , Atnaujinta: 2020 gegužės 30d. 17:57

Koronavirusas Lietuvoje: nauji mirties atvejai – iš Vilniaus apskrities

NVI laboratorija
I.Budzeikaitės nuotr. / NVI laboratorija

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 8 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, šeštadienio rytą pranešta tinklalapyje koronastop.lrv.lt. Skelbiamais duomenimis, šiuo metu serga 371 žmogus, mirė 70, o pasveiko 1229 pacientai. Iš viso šalyje patvirtinta 1670 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Per parą ištirti 5337 ėminiai.

Penktadienį pranešta, kad naujas koronaviruso židinys įsiplieskė Ignalinoje. Sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad nuo pirmadienio tyrimai dėl koronaviruso bus atliekami pagal naują tvarką. Savivaldybėse, kuriose sergamumas yra didesnis nei Lietuvos vidurkis, reguliariai bus tiriami medikai, slaugos įstaigų darbuotojai, pacientai.

Visas svarbiausias penktadienio naujienas apie koronavirusą skaitykite čia.

Svarbiausias koronaviruso pandemijos naujienas sekite žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

SAM pateikė rekomendacijas paslaugų teikimo, prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietoms

17:57

Paslaugų teikėjai, prekybą viešose prekybos vietose vykdantys bei laisvalaikio ir pramogų veiklą vykdantys žmonės nuo birželio 1 dienos turės laikytis būtinų sąlygų, reikalingų užtikrinti žmonių saugumą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 plitimo.

Ši tvarka numatyta Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime, teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Paslaugų teikėjai, prekybą viešose prekybos vietose vykdantys bei laisvalaikio ir pramogų veiklą vykdantys asmenys privalės riboti lankytojų, pirkėjų, paslaugų vartotojų srautus, pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių vartotojų, kad laukiantys žmonės galėtų laikytis saugaus ne mažesnio nei vieno metro atstumo vienas nuo kito bei užtikrinti šio reikalavimo laikymąsi.  

Prie įėjimo į paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietą reikia pateikti informaciją apie vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę arba periodiškai skelbti šią informaciją per garsiakalbius. Sudaryti vartotojams galimybę pasirūpinti rankų higiena ar dezinfekcija, prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, o esant galimybei padėti vienkartinių pirštinių.

Paslaugų, prekybos, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietose negalima lankytis žmonėms, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai - sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Uždaroje erdvėje esančiose paslaugų teikimo vietose visiems, vyresniems nei 6 metų amžiaus, privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, išskyrus tuos atvejus kai sportuojama, lankomasi baseine ar pirtyje ir kai dėl paslaugos teikimo pobūdžio dėvėti apsaugos priemones yra neįmanoma. Dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones taip pat privaloma turgavietėje, viešoje prekybos vietoje, ekskursijų metu.

Tarp prekiautojų, paslaugų teikėjų darbo vietų privaloma išlaikyti bent 2 metrų atstumą. Prekybos vietoje tai galima užtikrinti dirbant kas antroje kasoje, o jei tai neįmanoma, darbo vietas privalo skirti ne žemesnė nei 1,4 metro aukščio pertvara. Taip pat privaloma neleisti dirbti žmonėms, kuriems privaloma izoliacija, nuolat stebėti darbuotojų sveikatą, prieš darbą tikrinti jų kūno temperatūrą.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad darbuotojai laikytųsi rankų higienos, uždaroje erdvėje dėvėtų asmens apsaugos priemones (išskyrus atvejus, kai teikiamos sporto, baseino ar pirties paslaugos), dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kitus), paviršius darbo vietoje ir darbo priemones, o jei yra galimybė, kiekvienas darbuotojas turėtų naudotis tik jam skirta įranga, inventoriumi, darbo priemonėmis.

Esant galimybei, darbą organizuoti taip, kad tarp žmonių būtų laikomasi 2 metrų atstumo, bendravimas tęstųsi trumpiau nei 15 minučių, o pamainos keistųsi išlaikant saugų atstumą, be kontakto. Jei yra galimybė, patalpos turi būti vėdinamos 1 kartą per valandą.

NVSC: nauji mirties nuo koronaviruso atvejai – iš Vilniaus apskrities

15:55

Lietuvoje penktadienį nuo koronaviruso mirė du žmonės, abu mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje, BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

 „Vienas iš mirusiųjų priklausė 81–90 metų amžiaus grupei, antrasis – 51–60 metų amžiaus grupei, abu jie turėjo gretutinių lėtinių ligų“, – BNS sakė D. Razmuvienė.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad per praėjusią parą patvirtinti aštuoni nauji koronaviruso atvejai, tuo metu D.Razmuvienė teigė, kad NVSC yra gavęs informaciją apie septynis naujus ligos atvejus. Iš jų keturi registruoti Vilniaus apskrityje, du – Utenos apskrityje, vienas – Telšių apskrityje.

„Liga nustatyta dviem medikams, vienas jų yra iš Ignalinos, kitas dirba Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Du koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, iš Anglijos ir Švedijos grįžusiems asmenims“, – sakė D.Razmuvienė.

Anot jos, informacija apie kitus koronaviruso atvejus šiuo metu yra tikslinama.

Ignalinos rajono savivaldybės teigimu, teigiamas  COVID-19 testas nustatytas Ignalinos rajono ligoninės darbuotojo, kuriam virusas nustatytas gegužės 28 dieną, artimajam, tuo metu ligoninės pacientų ir darbuotojų tyrimai neigiami.

„Ignalinos rajono ligoninės darbuotojui nustačius teigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą ir jam bei artimiems šeimos nariams pritaikius griežtą saviizoliaciją, gegužės 29 dieną buvo paimti ligoninės darbuotojų ir pacientų mėginiai, o vėlų vakarą iš Panevėžio laboratorijos gauti atsakymai. Kaip informavo ligoninės vadovas Arvydas Ramelis, koronavirusas nenustatytas nė vienam iš 67 tirtųjų asmenų. Pakartotinis tyrimas bus atliekamas birželio 4 dieną“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Ignalinos rajono ligoninės Vidaus ligų skyriaus pacientai gegužės 30-osios rytą pervežti į Utenos ir Panevėžio respublikinę ligonines, geriau besijaučiantys ligoniai perkelti į Slaugos skyrių.

Vidaus ligų skyrius, kaip ir kitos ligoninės patalpos, dezinfekuotas. Skyrius uždarytas 14-os dienų laikotarpiui, vėliau bus priimami sprendimai atsižvelgiant į esamą situaciją. 

Sušvelninus karantino ribojimus, atnaujinamas šalies futbolo čempionatas

11:34

Po beveik trijų mėnesių pertraukos, sušvelninus dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino ribojimus, šeštadienį atnaujinamos Lietuvos futbolo A lygos kovos.

Pirmose rungtynėse Lietuvos futbolo federacijos stadione susitiks dvi sostinės ekipos „Žalgiris“ ir „Riteriai“, kiek vėliau šeštadienį Gargždų „Banga“ rungtyniaus su „Panevėžio“ futbolininkais.

Šios dvejos rungtynės bus žaidžiamos be žiūrovų.

Dar vienas A lygos susitikimas laukia pirmadienį – birželio 1-ąją, Marijampolėje čempionei „Sūduvai“ iššūkį mes „Kauno Žalgiris“.

Šiose rungtynėse, Vyriausybei leidus nuo birželio rengti renginius su žiūrovais, galės dalyvauti ne daugiau 300 žiūrovų, kurie taip pat turės laikytis vieno metro saugaus atstumo, dėvėti veido kaukes.

Šių metų šalies futbolo čempionate tebuvo sužaistas vienas turas – kovo 6-8 dienomis, jo metu pergales iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“ ir „Kauno Žalgiris“.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, kovo 16 dieną buvo paskelbtas karantinas, kurio metu buvo uždrausta rengti sporto varžybas.

Lietuvoje leidžiamos aukšto meistriškumo varžybos be žiūrovų ir šventės iki 30 žmonių

11:34

Nuo šeštadienio Lietuvoje leidžiama organizuoti aukšto meistriškumo sporto varžybas atvirose ir uždarose erdvėse, nedalyvaujant žiūrovams.

Be to, viešose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse gali būti organizuojamos asmeninės šventės  –  vestuvės, gimtadieniai ir kitos, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių.

Pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimą, renginiuose turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip penkių kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui. Taip pat turi būti išlaikomas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp žmonių.

Iki šiol reikėjo garantuoti dešimties kvadratinių metrų plotą, tenkantį vienam žmogui.

Dėl koronaviruso grėsmės visuotinis karantinas įvestas kovo 16 dieną, tuomet uždrausti visi renginiai. Mažėjant užsikrečiančiųjų COVID-19, švelninamos ir karantino sąlygos.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-30 11:34
15min nuotr./Mitai apie COVID-19 sklaidą
15min nuotr./Mitai apie COVID-19 sklaidą
15min nuotr./Mitai apie priemones nuo COVID-19
15min nuotr./Mitai apie priemones nuo COVID-19

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min