Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 15d. 07:39 , Atnaujinta: 2020 balandžio 16d. 00:17

Nuo COVID-19 mirė jau 30 žmonių, iš viso Lietuvoje šia infekcija susirgo 1091

 Siuvimo įmonė „Vilnika“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Siuvimo įmonė „Vilnika“
Lietuvoje patvirtinti dar 21 koronaviruso atvejai. Iš viso infekcija šalyje susirgo 1091 žmogus, trečiadienio rytą pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Koronaviruso infekcija Lietuvoje nusinešė 30 žmonių gyvybių. 101 žmogus pasveiko. Ministerija taip pat pranešė, kad tyrimus dėl viruso atlieka 12 laboratorijų.

Per antradienį ištirta 1987 ėminiai dėl koronaviruso. Iš viso – 44677 ėminių.

Antradienį Vilniaus universiteto mokslininkai atnaujino COVID-19 prognozę: situacija geresnė nei tikėtasi.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, trečiadienį bus sprendžiama dėl kai kurių karantino režimo švelninimų. Gali būti, kad bus atvertos kai kurios ne maisto parduotuvės bei paslaugos, kurių metu kontaktas trunka ne ilgiau 15 minučių. A.Veryga taip pat minėjo, kad karantinas dar gali būti pratęstas. NVSC atstovė Daiva Razmuvienė pasisako už karantino priemonių švelninimą, bet apie koronaviruso suvaldymą dar nekalba.

Trečiadienio naujienas skaitykite žemiau:

Tiesiogiai:  30 s.
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Leidimai atvykti į Nemenčinę ar išvykti – užpildžius prašymą internetu ir telefonu

00:17

Vyriausybei dėl koronaviruso protrūkio uždarius Nemenčinę, gyventojai gali gauti leidimą išvykti iš miesto ar atvykti užpildę specialų prašymą internetu ar paskambinę visą parą veikiančiu telefono numeriu, trečiadienio vakarą BNS pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Esant neatidėliotinoms aplinkybėms, pavyzdžiui, vykstant į artimo žmogaus laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigą turint gydytojo siuntimą, lankant ypač sunkios sveikatos būklės artimą asmenį, NVSC išduos leidimą išvykti iš Nemenčinės ar atvykti į ją“, – BNS informavo R.Lingienė. 

Prašymą gauti galima dviem būdais – užpildžius NVSC svetainėje esantį prašymą https://nvsc.lrv.lt/leidimainemencine arba nuo ketvirtadienio 7 val. skambinant visą parą veikiančiu telefono numeriu: +370 62077547.

Nuo balandžio 7 dienos iki trečiadienio vakaro užregistruotas 21 COVID-19 ligos atvejis, susijęs su Nemenčinėje veikiančia siuvimo įmone „Vilnika“.

Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad susirgo šios įmonės darbuotojo artimas asmuo, dirbantis socialinės globos ir medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančioje įstaigoje „Senevita“, kurioje šiuo metu gyvena virš 200 asmenų.

Vyriausybė nusprendė nuo ketvirtadienio 7 val. ryto iki kito ketvirtadienio, balandžio 23 dienos, drausti asmenų atvykimą į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančius miesto gyventojus, Nemenčinės mieste dirbančius iš kitų teritorijų atvykstančius asmenis, taip pat asmenis, turinčius NVSC leidimą.

Ligoninėms ir GMP stotims vėl vežiojamos asmens apsaugos priemonės

19:01

SAM praneša, jog Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, išvežiota dar viena dalis iš Kinijos atskraidintų asmens apsaugos priemonių. Ligoninėms ir GMP stotims išdalinti apsauginiai akiniai, vienkartinės medicininės kaukės, vienkartinės medicininės kepurės, vienkartiniai apsauginiai kombinezonai ir vienkartinės pirštinės.

Penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams – nuvežta 41 tūkst. apsauginių akinių, 795 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, 145 tūkst. medicininių kepurių, beveik 39 tūkst. apsauginių kombinezonų ir 36 tūkst. vienkartinių pirštinių.

Taip pat penkioms didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta 7600 apsauginių akinių, 12 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, daugiau nei 16 tūkst. medicininių kepurių, beveik 18 tūkst. apsauginių kombinezonų ir 14 tūkst. vienkartinių pirštinių.

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“.

Marijampolės ligoninėje – trys nauji atvejai

18:49

Marijampolės rajono meras Povilas Isoda pranešė, kad antradienį Marijampolės ligoninėje nustatyta 3 teigiami COVID-19 testai: 1 slaugytojas, 1 slaugytojo padėjėjas, 1 pacientas. Abu minimi darbuotojai buvo saviizoliacijoje, jie šiuo metu nedirbo ligoninėje.

Mobiliajame punkte vakar patikrinta 23 marijampoliečiai – visų atsakymai neigiami. Punkte vyksta ir pakartotinis ligoninės darbuotojų testavimas.

„Šiandien Marijampolės PSPC (poliklinika) Slaugos skyriuje nustatytas vienas sergantis pacientas. Jau prieš savaitę visi Marijampolės PSPC darbuotojai ir slaugos pacientai buvo ištirti – visų testai buvo neigiami. Vakar buvo pakartotinai ištirti visi Slaugos skyriaus pacientai – nustatytas vienas pacientas sergantis COVID-19 virusu, jis išvežtas į Kauno klinikinę ligoninę, kitų pacientų atsakymai neigiami. Šiandien pakartotinai tiriama visi darbuotojai. Atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Artimiausių dienų iššūkis – organizuoti profilaktinius tyrimus ir globos namų personalui bei socialines paslaugas namuose teikiantiems darbuotojams kiekvieną savaitę. Kaip vyks šie tyrimai informuosime suderinę visus procesus su atitinkamomis įstaigomis“, – savo paskyroje feisbuke rašo P.Isoda.

 

30-a mirtis

17:56

Patvirtintas 30-as mirties nuo koronoviruso infekcijos atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas 30-asis mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė antradienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, priklausė rizikos grupei. 

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val.

Savivaldai siūloma leisti daugiau lėšų skirti sveikatos apsaugai

14:17

Siekiant greičiau įveikti koronavoiruso krizę, siūloma didinti finansavimą sveikatos įstaigoms.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Kęstutis Bartkevičius Seime registravo tai numatančią Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo pataisą. 

Ja siūloma finansavimą savivaldybių visuomenės sveikatos rėmimo programoms, kurioms tarybų sprendimais dabar skiriama 20 proc. aplinkos apsaugai numatytų lėšų, padidinti iki 50 proc.  

Tokia priemonė būtų taikoma tada, kai paskelbiama nepaprastoji padėti ar karantinas.  

Pradėti tirti Nemenčinės slaugos namų darbuotojai

12:43

Vilniaus rajone, Nemenčinėje veikiančiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“ pradėti imti darbuotojų ėminiai dėl koronaviruso. Toks sprendimas priimtas čia nustačius COVID-19 atvejį darbuotojui.

„Tyrimai šiandien pradėti apie 11 val. Dabar turbūt įpusėjom. Šiandien bus ištirta 80 žmonių, rytoj – likusieji 80“, – trečiadienį 15min komentavo „Senevitos“ vadovas Petras Jurgilas.

Visų tyrimų rezultatai, pasak jo, greičiausiai bus penktadienį.

„Dabar šitas laikas idealus tikrinimui – dabar pas mus yra 8–9 diena po kontakto“, – teigė P.Jurgilas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorija
Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorija

Nustačius užsikrėtimą koronavirusu, nauji gyventojai į slaugos namus nepriimami, teigė jis, o ir dabartinių namų gyventojų iškeldinti esą neplanuojama.

„Pas mus viduje nėra užkrato. Apie iškeldinimą – nemanau, kad būtų ir ateity klausimas. Reikės dirbti židiny, kaip ir numatyta pagal teisės aktus“, – dėstė vadovas.

Apie situaciją globos ir slaugos namuose „Senevita“ analogišką informaciją pateikė ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos
Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti skyriaus vedėjos pareigas, Jolanta Gulbinovič.

„Pradedami darbuotojų tyrimai dėl koronaviruso. Bus matyti, kokie bus tyrimų rezultatai, ir tada bus tolimesni sprendimai“, – 15min sakė ji.

Vėliau, pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės Liucinos Kotlovskos, bus testuojami slaugos namų gyventojai.

BNS ji teigė, kad tokių įstaigoje – per 200. Iš viso planuojama patikrinti daugiau nei 350 žmonių.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 1091, Latvija – 666, Estija – 1400

12:06

Baltijos šalyse iki trečiadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 3157 naujojo koronaviruso atvejai, 29 mirtys užfiksuotos Lietuvoje, 35 – Estijoje, penkios – Latvijoje, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtintas 1091 atvejis, atlikti 44677 tyrimai, mirė 29 žmonės.

Latvija: patvirtinti 666 atvejai, atlikti 29896 tyrimai, mirė 5 žmonės.

Estija: patvirtinta 1400 atvejų, atlikti 33967 tyrimai, mirė 35 žmonės.

Tyrimus koronavirusinei infekcijai nustatyti atlieka 12 laboratorijų

11:21

Nuo praėjusio penktadienio Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro laboratorija yra pasiruošusi atlikti koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti reikalingus tyrimus. Jos pajėgumai – 600-700 ėminių per dieną su galimybe, esant poreikiui, tyrimų apimtis padidinti iki 1500 ėminių. Tai dvyliktoji laboratorija, prisijungusi prie tinklo, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Šiuo metu tyrimai atliekami VU Gyvybės mokslų centro laboratorijoje, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL), Santaros klinikose, Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) laboratorijoje. Taip pat jau validuotos ir tyrimus atlieka UAB „Baltic Medics", UAB „Diagnostikos laboratorija", UAB „Medicina practica laboratorija" ir UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras".

Pasak valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, laboratorijų tinklo išplėtimas, jų darbo optimizavimas, įvertinus grėsmes ir visus galimus scenarijus, leidžia užsitikrinti saugumą. Dabar turime tokį tinklą, kurio pajėgumai viršija poreikį.

„Startavome nuo vienos laboratorijos, kuri per parą galėjo ištirti apie 210 tyrimų. Dabar tie skaičiai išaugo daugiau kaip 10 kartų ir per parą ištiriama beveik 3 tūkst. ėminių. Išplėtus laboratorijų tinklą, esant poreikiui, tyrimų bus galima atlikti dar daugiau. Tai susitelkimo ir bendro darbo rezultatas. Dėkoju laboratorijų darbuotojams ir vadovams, kuriems teko labai sudėtinga užduotis per labai trumpą laiką maksimaliai pritaikyti laboratorijas koronaviruso tyrimams, instaliuoti naują įrangą, parengti tyrimų protokolus", – sako ministras A.Veryga.

Iki šiol iš viso ėminių dėl įtariamo koronaviruso ištirta 44677, per vakar dieną – 1987. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad į laboratorijas atvežti ėminiai koronavirusinei infekcijai nustatyti tiriami pagal nustatytą eiliškumą. Pirmiausia – ligoninėje gydomų pacientų, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, taip pat ligoninėje negulinčių, tačiau karščiuojančiųjų ir kitus simptomus jaučiančiųjų. Tai įvertinti ir eiliškumą nustatyti turės ėminius gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimantys specialistai, į laboratorijas jie pateks jau su pagal požymius suteiktais prioriteto numeriais.

Tačiau premjero patarėjas ir Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys antradienį teigė, kad paprašė išsitirti dėl viruso, nors neturėjo simptomų.

Naujausia informacija apie koronaviruso plitim šalyje

08:44

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 15 d. 7 val. duomenimis:

  • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1091
  • Per vakar dieną laboratorijose nustatytų atvejų skaičius: 21
  • Per vakar dieną ištirta ėminių: 1987
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 44677
Kitas atnaujinimas po:   30 s.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min