Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2020 01 08

Kova su nusikaltimais aplinkai: kokias spragas Lietuvoje įžvelgia ES ekspertai?

Teisėsaugai pranešus apie tyrimą dėl Kuršių marių taršos nevalytomis nuotekomis, BNS apžvelgia Europos Sąjungos ekspertų Lietuvai pateiktas rekomendacijas dėl nusikaltimų aplinkai prevencijos ir kovos su jais.
Naktinis Kauno policijos reidas
Policija / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Ši apžvalga parengta remiantis pernai rudenį Europos Sąjungos Tarybos ekspertų grupės paskelbta ataskaita po vizito Lietuvoje.

1. Policijos specializacija.

Policijos administracijai nusikaltimai aplinkai neatrodo prioritetas, o nesant tinkamo dėmesio jie gali likti neatskleisti, todėl Lietuva turi apsvarstyti galimybę sukurti specializuotą aplinkosaugos reikalų policijos padalinį arba suteikti teisėsaugos įgaliojimus Aplinkos apsaugos departamentui.

2. Strateginis planas.

Lietuvai reikia strateginio plano kovai su nusikaltimais aplinkai. Į jį reikėtų įtraukti visas teisėsaugos institucijas,
administracines įstaigas ir prokurorus, siekiant veiksmingesnio bendradarbiavimo ir kuriant operatyvinį veiksmų planą. Tai leistų geriau nustatyti grėsmes ir pradėti veiksmingus tyrimus, skelbti metines ataskaitas apie situaciją šalyje.

3. Sankcijų adekvatumas.

Nustatant sankcijas dėl pažeidimų reikėtų įvertinti pažeidėjų gautą ekonominę naudą. Ekspertai siūlo į aplinkosaugos teisę įtraukti gautos ekonominės naudos ir padarytos finansinės žalos svarbą, kaip priežastį pradėti tyrimą arba kaip sunkinantį veiksnį. Prokuratūra galėtų parengti gaires aplinkosaugos darbuotojams, kaip atskirti nusikaltimus nuo administracinių pažeidimų.

4. Pilietinė visuomenė.

Galima aktyviau pasinaudoti nevyriausybinėmis organizacijomis, pilietine visuomene kaip reguliariu informacijos apie galimą nusikalstamą veiką aplinkos apsaugos srityje šaltiniu. Pavyzdžiui, galėtų būti modernizuota esama karštoji linija sukuriant anoniminę internetinę pranešimų platformą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius