Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 vasario 19d. 17:49

Kovo 11-ąją Vilniaus Gedimino prospektu žygiuos kariai, jaunieji konservatoriai ir nacionalistai

Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune

Kovo 11-ąja Vilniaus centre bus daugybė renginių. Šalia iškilmingos vėliavų pakėlimo ceremonijos ir koncertų, netruks ir įvairiausių eitynių – žygiuos kariai, jaunieji konservatoriai, lydimą motociklų eiseną suformuos ir Tautinio jaunimo sąjunga. Anot Vilniaus savivaldybės, šiemet leidimai suderinti visiems renginių organizatoriams, išreiškusiems norą ką nors daryti sostinėje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kovo 11-ąją renginių sostinės Gedimino prospekte ir jo prieigose netrūks visą dieną. Visi, kurie šiemet kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydami suderinti leidimus kokiam nors renginiui, suderinimus gavo. Kitaip nei pernai, kai Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga leidimo rengti savo eitynes negavo ir rengė jas nesankcionuotai.

Žygiuos lydimi motociklų

Šiemet Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkui Juliui Pankai ir Lietuvių tautinio centro pirmininkui Ričardui Čekučiui leidimas organizuoti patriotinių jėgų eitynes „Tėvynei“, kaip jie jas pavadino, leidimas duotas. Tik buvo derinamas maršrutas, kur dalyviai galės žygiuoti.

Rinktis eitynių dalyviams teks ne Katedros, o Rotušės aikštėje, tuomet Vokiečių ir Vilniaus gatvėmis jie pasieks Gedimino prospektą, pasuks į kairę ir prospektu žygiuos iki pat Seimo. Koloną lydės motociklininkai.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./2013 m. kovo 11-osios eitynės
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./2013 m. Kovo 11-osios eitynės

Eitynės prasidės 16 val. Pernai Vilniaus savivaldybė atsisakė derinti leidimą žygiuoti Gedimino prospektu, motyvuodama savo sprendimą tuo, kad čia ir taip suplanuota daug šventinių renginių. Šiemet savivaldybė sukalbamesnė ir net neketino tautininkams siūlyti žygiuoti Upės gatvė ar dar kur toliau nuo miesto centro.

Leidimus gavo visi

„Jau leidimų nemažai išnagrinėta ir suderinta. Visi eitynių, eisenų, minėjimų organizatoriai, kurie prašė, visiems buvo suderinti leidimai, niekam nedavėme neigiamo atsakymo. Suderinome ir laikus, kad jų renginių laikas nesusikirstų su kitais, neatsirastų priešpriešos“, – teigė Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas. Saugumu rūpinsis policija. Tačiau neramumų nesitikima, tą parodė ir Vasario 16-ąją Kaune surengtos panašios eitynės.

Mieste šią šventinę dieną bus ir daugiau eitynių. Ryte šalia Krašto apsaugos ministerijos prisieks jaunieji šauliai, vėliau jie žygiuos į Nepriklausomybės aikštėje vyksiančią vėliavų pakėlimo ceremoniją.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./2013 metų Kovo 11-osios eitynių akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./2013 metų Kovo 11-osios eitynių akimirka

Po vėliavų pakėlimo Gedimino prospektu katedros link žygiuos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa. Paskui juos eis ir Jaunųjų konservatorių lyga – taip pat iš Nepriklausomybės aikštės į katedrą.

Koncertas – Katedros aikštėje

Gedimino prospekte šalia V.Kudirkos aikštės stovės scena, o šioje prospekto dalyje iki katedros bus eksponuojama Kovo 11-ajai skirta paroda. Scenoje vyks jaunųjų atlikėjų ir grupių koncertas. Pagrindinis Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertas numatytas 19-22.30 val. Katedros aikštėje.

Eismas papildomai Gedimino prospekte bus ribojamas tik eitynių metu. Šventinę dieną jis ir taip leidžiamas tik dalyje prospekto, tad visiškai uždaryti visos pagrindinės Vilniaus gatvės, anot J.Morkūno, neketinama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min