Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 04 13, 14:05

Kovoti su koronavirusu merams padėjo ir alytiškiai: kai kurie nežinojo turį ekstremalių situacijų planus

Nors koronaviruso krizė šalyje vis dar tęsiasi, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis teigia, kad centrinė valdžia šią nelaimę valdo gerokai tinkamiau nei prieš pusmetį vykusį Alytaus gaisrą. Tiesa, pasak mero, kai kurios rudens klaidos kartojasi. Lygindamas gaisro ir koronaviruso iššūkius, N.Cesiulis tikina, kad šios krizės yra labai skirtingos, tačiau pripažįsta, kad pirmosios patirtis padeda kovoti ir su antrąja. Meras taip pat sako, kad plintant virusui sulaukė daug sunerimusių kitų savivaldybių vadovų skambučių su prašymais padėti pasiruošti artėjančiai ekstremaliai padėčiai.

Nepraėjus nė pusmečiui po Alytaus gaisro, Alytaus miesto savivaldybei tenka spręsti dar vieną didelį rebusą – kaip suvaldyti koronavirusą. Meras Nerijus Cesiulis juokauja, kad po įvykių spalį Ekstremalių situacijų komisija (ESK) veikti nė nebuvo sustojusi. Tuo metu kitų savivaldybių merus koronavirusas esą pažadino lyg iš miego – jie į dzūkus kreipėsi konsultacijų kaip pasiruošti artėjančiai krizei.

Pasak N.Cesiulio, prašymų padėti sulaukta daugybė.

„Buvo labai daug kreipimųsi iš kolegų dėl pirmųjų krizių ir kaip jas valdyti esant tokiai situacijai. Kreipėsi ką daryti, kaip pradėti dirbti, nes dauguma vadovų, merų net nežinojo, kad yra tokia komisija (ekstremalių situacijų – red.), tokie parengti planai (ekstremalių situacijų – red.), kurie, tikėtina, buvo parengti prieš daug daug metų“, – pasakoja meras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nerijus Cesiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nerijus Cesiulis

Jo teigimu, savivaldybėms buvo patarta kaip suformuoti gerą ESK, kaip susidėti svarbiausius kontaktus. Taip pat buvo rekomenduojama susižinoti, kokie specialistai yra atsakingi už ekstremalius planus, ir pasidaryti bent stalo mokymus.

Pasak N.Cesiulio, patiems dzūkams koronaviruso krizę spręsti yra kiek lengviau, nes nereikėjo laiko skirti jokiems biurokratiniams procesams – ESK savo darbus tęsia dar nuo spalio mėnesio.

„ESK jau įpratusi dirbti nuo praėjusio karto. Komisija dirbo visą laiką ir nuo to laiko nėra kažkokių nesusipratimų. Aišku, iššūkių yra, bet po Velykų pamatysime, ar jie pastiprės“, – kalbėjo meras.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mažasis Černobylis Alytuje: pasitikėjimo valdžia ir vadovais krizė

Kalbėdamas apie tai, kuo skiriasi ši ir spalio mėnesį vykusi nelaimė, N.Cesiulis teigia, kad jos yra labai skirtingos, vargu, ar sulyginamos. Jis pastebėjo, kad koronaviruso akivaizdoje centrinės valdžios darbas yra gerokai stipresnis nei per Alytaus gaisrą.

„Lietuva pasauliniame kontekste neblogai suvaldė. Svarbiausia, kad pripažinome, kad yra krizinė situacija, pandemija, ir reikia ją valdyti. (...) Bendrus sprendimus priima valstybė. Šiuo metu jie yra pakankamai neblogi ir manau, kad pradedam rasti bendrą kalbą“, – teigė jis.

Kita vertus, N.Cesiulis teigia, jog susidariusių problemų spręsti nepadeda nuo rudens gaisro besikartojančios klaidos. Taip pat visuomenės sąmoningumo stoka.

Išsamų interviu su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu žiūrėkite videoreportaže:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min