15min be reklamos
2022 11 29, 12:42

Kretingos tvenkiniai praturtinti lydekų jaunikliais

Šešiuose Kretingos rajono tvenkiniuose papildyti žuvų ištekliai – iš viso įleista 500 šiųmečių lydekų.
Į Kretingos tvenkinius paleista 500 lydekaičių.
Į Kretingos tvenkinius paleista 500 lydekaičių. / Kretingos raj. savivaldybės nuotr.

Kretingos Dvaro parko I tvenkinys pasipildė 30 lydekų, šio parko II tvenkinys – 90, III tvenkinys – 120. Tuo metu į Pastauninko parke esantį Kretingos vienuolyno tvenkinį paleista 30, Rūdaičių – 180, Šukės – 50 lydekų.

Kretingos rajono vandens telkiniai žuvimis papildomi kasmet, remiantis atliktais ichtiofaunos išteklių tyrimais bei parengtu ilgalaikiu žuvų įveisimo planu. Tyrimų duomenimis, daugumoje rajono tvenkinių labiausiai trūksta plėšriųjų žuvų. Jų trūkstant kenčia visa ekosistema – įsiveisia per daug smulkių karpinių žuvų, dominuojant filtoplanktonui tvenkiniai pradeda „žydėti“, mažėja vandens skaidrumas, skursta povandeninė augmenija, įsivyrauja zooplanktonu mintančios karpinės žuvys, susidaro nepalankios sąlygos kai kurioms žuvų rūšims neršti ir kt.

„Pagal parengtą ilgalaikį žuvų įveisimo rajono tvenkiniuose planą, lydekomis žuvų išteklius rajono tvenkiniuose pildysime kasmet, iki 2030-ųjų. Taip pat, rekomendavus specialistams, kas antrus metus papildomai į tvenkinius bus įleista ir lynų. Pildydami žuvų išteklius siekiame ne tik juos atkurti, bet ir saugoti ekosistemą, gerinti vandens kokybę“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Monika Norvaišienė.

Žuvų įveisimo darbai finansuojami iš Kretingos rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų. Rajono tvenkinių įžuvinimas šiemet kainavo 2950 eurų.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min