Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 20d. 12:46

Krikščioniškosios kultūros institutui išsiuntė meilės žinutę: nuo homofobijos pagydys Dievas

Akcijos „Tepadeda jums Dievas“ akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Akcijos „Tepadeda jums Dievas“ akimirka

Antradienį per pietus būrys žmonių, susirinkusių prie Vilniaus centrinio pašto, klijavo vaivorykštės formos širdutes, ant kurių buvo užrašytas palinkėjimas „Tepadeda Jums Dievas“. Širdutės išsiųstos kartu su neapykantą homoseksualiems asmenims skatinusia peticija, kurią platina Krikščioniškosios kultūros institutas.

Per pastarąsias kelias savaites Vilniaus ir Kauno gyventojai į savo pašto dėžutes gavo peticijomis pavadintus lankstinukus. Reklaminėje medžiagoje prašyta „pagalbos prieš homoseksualų žygį prieš šeimą“, ir teigta, kad tik su visuomenės pagalba „išgelbėsime vaikus ir apsaugosime visuomenę“.

Tai, anot Krikščioniškosios kultūros instituto, galima pasiekti tik iškeldinus birželį Vilniuje rengiamas LGBT eitynes į vietą, kurioje nesilanko nepilnamečiai. Už „peticijos“ pasirašymą ir parsiuntimą atgal Krikščioniškosios kultūros institutas teigia sumokėjęs iš anksto, kiekvienam savo asmens duomenis nurodžiusiam asmeniui institutas žada atsiųsti diplomą.

„Toks LGBT bendruomenės vaizdavimas skatina žeminti LGBT asmenų orumą, ką draudžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas. Neapykanta supriešina šeimas, nuo bendruomenių žmones atskiria tuos, prieš kuriuos skleidžiama neapykanta. Nelaikome to krikščionišku elgesiu. Kadangi šis institutas nėra linkęs įsiklausyti į racionalius, žmogiškus argumentus, išsiuntėme jiems palinkėjimą, linkėdami, kad nuo homofobijos pagydytų Dievas, kuriuo jie teigia tikintys“, – sako Jūratė Juškaitė, akciją organizavusio Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė.

Kadangi šis institutas nėra linkęs įsiklausyti į racionalius, žmogiškus argumentus, išsiuntėme jiems palinkėjimą, linkėdami, kad nuo homofobijos pagydytų Dievas, kuriuo jie teigia tikintys, – sako Jūratė Juškaitė.

Akcijoje dalyvavo apie 70 žmonių.

15min rašė, kad gyventojų pašto dėžutes pasiekė Krikščioniškosios kultūros instituto lankstinukas „STOP propagandinėms gėjų eitynėms!“ Jame raginama pasirašyti peticiją, kad būtų sustabdytos „homoseksualų eitynės vaikų lankomose vietose“. Jo turinys papiktino ne vieną – Lietuvos gėjų lyga sulaukė ne vieno nusiskundimo ir kreipėsi į atitinkamas tarnybas, prašydama įvertinti instituto veiklą.

15min skaitytojo nuotr. /Lankstinukas
15min skaitytojo nuotr. /Lankstinukas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min