Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 09:58

Krikščionių Bažnyčios vadovai: rinkos brukamas individualizmas sunaikins ne tik šeimas, bet ir valstybes (nuotraukos)

Maskvos Patriarchato Išorinių Bažnytinių Ryšių Departamento Pirmininkas Metropolitas Hilarijonas ir Kauno arkivyskupijos metropolitas Sigitas Tamkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Maskvos patriarchato išorinių bažnytinių ryšių departamento pirmininkas metropolitas Ilarionas ir Kauno arkivyskupijos metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Sausio 10 dieną Kaune vyko tarptautinė ekumeninė konferencija „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje“, kurioje pranešimus pristatė pagrindinių krikščionių Bažnyčių vadovai. Dvasininkai atkreipė dėmesį į tai, jog kasmet mažėja santuokų, daugėja skyrybų, gimsta mažiau vaikų, o tai veda į valstybių susinaikinimą.

Šiandieniniame pasaulyje tradicinė šeima patiria daug smūgių ir iššūkių, juos konferencijoje aptarė skirtingų Bažnyčių vadovai ir atstovai: evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Maskvos patriarchato išorinių bažnytinių ryšių departamento pirmininkas metropolitas Ilarionas.

Savo pranešime „Seksualinė revoliucija ir jos demografiniai padariniai“ patriarchas nurodė, kad šiuolaikinėse visuomenėse per daug dėmesio skiriama lytinei sferai. Tačiau didžioji dalis žmonių net nesupranta, kad tai daroma sąmoningai.

„Seksualumas seniai tapo komercializacijos objektu. Rinka skverbiasi net į tas sferas, kurios anksčiau jos nedomino. Tai – tikėjimas, patriotiškumas ir kt.“ – konferencijoje kalbėjo Maskvos patriarchato atstovas.

Metropolito Ilariono teigimu, krikščioniškame pasaulyje šeimų mažėja dėl to, jog skatinamas individualizmas, kuris labai patogus vartojimo propaguotojams: „Turėti“ tampa svarbiau už „būti“, galioja „Imk iš gyvenimo viską“ principas. Šeimos institutas jame netelpa. Tai veda į skyrybas, abortus, net kitas – globalesnes problemas, kaip prekybą žmonėmis, pedofiliją“.

Grėsmė – ir partnerystė

Kauno arkivyskupas metropolitas S.Tamkevičius, pateikdamas statistiką apie ne santuokoje gimusius vaikus, kurių skaičius per pastaruosius dešimt metų išaugo net 20 proc., buvo įsitikinęs, jog tai kelia rimtą grėsmę valstybėms: „Šeimų krizė visada paliečia ir bažnyčią bei valstybę. Prieš keletą metų Lietuvoje pagaliau buvo apibrėžta įstatymuose, kas yra šeima. Tačiau dabar tradicinių šeimų, kuriose šeimos institutas sukuriamas per santuoką, mažėja. Tai veda į kelias grėsmes: skyrybas, santuokos, vaikų atsisakymą, taigi, gimstamumo mažėjimą. Bet jei tauta neatsinaujins, ji išnyks“.

Kaip didžiulę grėsmę metropolitas įžvelgia ir šiuolaikinės visuomenės propaguojamas kitokias sąjungas, pavyzdžiui, partnerystę, sugyvenimą.

Nusprendė bendradarbiauti

Konferencijos pabaigoje buvo priimtas bendras komunikatas, kuriame nurodoma, jog visų trijų Bažnyčių atstovai ketina bendrai skatinti tradicinės šeimos gyvavimą (pateikiamas pilnas komunikato tekstas - aut. past.).

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Konferencijoje dalyvavo skirtingų krikščioniškų Bažnyčių atstovai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Konferencijoje dalyvavo skirtingų krikščioniškų Bažnyčių atstovai

„Mes, rusų Stačiatikių, Lietuvos Katalikų ir Lietuvos Evangelikų liuteronų Bažnyčių atstovai, įvertinę dabarties pavojus šeimos institutui, remdamiesi Kristaus Evangelija ir gilia krikščioniška tradicija, pareiškiame: santuokos pagrindu sukurta šeima yra Bažnyčios ir Valstybės pamatas. Tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra ta terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti. Tačiau šiai šeimos misijai šiandien trukdo klaidingas laisvės suvokimas, leidžiantis santuoka grįstai šeimai prilyginti kitas „sąjungas“, bendrą sugyvenimą ar partnerystę.

Mes, krikščioniškų konfesijų atstovai, tvirtai giname prigimtinį šeimos tapatumą ir raginame visus žmones, krikščionis ir ne krikščionis, išmintingai naudotis žmogui Dievo duota laisve. Krikščioniškų šeimų indėlis į bendrąjį tautų, valstybių ir ypač Europos gyvenimą yra nenuginčijamai esminis. Pačios Europos kultūros šaknys yra esmiškai susijusios ir išaugančios iš krikščionybės.

Todėl mes, krikščioniškų Bažnyčių atstovai, dar kartą vieningu tikėjimo balsu kviečiame įsiklausyti į gerąją žinią apie Kūrėjo įsteigtą ir pasauliui apreikštą šeimą ir santuoką. Šiandieninių iššūkių akivaizdoje krikščioniškos šeimos turi ir toliau būti visos Europos civilizacijos viltimi ir garantu. Tam būtinas visų konfesijų tikinčiųjų ir geros valios žmonių asmeninis indėlis ginant gyvybę nuo prasidėjimo akimirkos ir natūralios mirties; sergint, palaikant bei puoselėjant šeimai palankios kultūros tradicijas, santuokos neišardomumą, sutuoktinių ištikimybės būtinumą; sykiu pabrėžiant vaikų auklėjimo šeimoje bei tėvų neatimamos pirmutinės teisės į vaikų lytinį ugdymą svarbą; aktyvų dalyvavimą kuriant šeimai palankius įstatymus, besiremiančius šeimos prigimtine savastimi ir skiepijant visuomenėje šeimos pašaukimo didybę ir grožį.

Dabartinis postmodernus pasaulis yra kupinas pavojingų iššūkių Evangelija ir žmogiškosiomis vertybėmis grindžiamam gyvenimui: ypač stipriai šeimos pamatus griauna bandymai legalizuoti homoseksualias partnerystes, abortų praktika, dirbtinis apvaisinimas mėgintuvėlyje, sukuriant perteklinius embrionus bei panaudojant „donorų“ lytines ląsteles, taip pat eutanazijos taikymas. Todėl manome, kad visų krikščioniškų konfesijų bendradarbiavimas yra labai svarbus ginant žmogaus gyvybę bei šeimą ir joms priklausantį orumą. Mes esame pasirengę ištiesti bendradarbiavimo ranką visiems broliams ir sesėms Kristuje, jaučiantiems tokį patį rūpestį dėl žmogaus gyvybės ir šeimos orumo išsaugojimo, dėl krikščionybės ir viso pasaulio likimo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min