Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristina Brazauskienė: prezidentas partijos pavadinime – mūsų gudrumas

Kristina Brazauskienė
Evaldo Šemiotos nuotr. / K.Brazauskienė žadėjo ginti paprastų žmonių interesus
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Kaune Lietuvos laisvės sąjungos pagrindu susikūrusios naujos politinės jėgos Lietuvos prezidento sąjungos pirmininkė 62 metų Kristina Brazauskienė neslepia, kad pavadinime žodis prezidentas panaudotas neatsitiktinai. Tai – asociacija su jos a.a. vyru prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku, galinti atnešti daug naudos pritraukiant naujus rinkėjus.

Kažkada nemažai rinkėjų turėjusi LLS pastaraisiais metais išnyko iš Lietuvos politinio gyvenimo. Nei vienas jos atstovas net nepateko į Kauno miesto tarybą. Tad šeštadienį nuspręsta griebtis kardinalių pokyčių – Lietuvos laisvės sąjunga pakeitė pavadinimą į Lietuvos prezidento sąjungą , o jos pirmininke tapo K.Brazauskienė.

K.Brazauskienė 15min.lt pasakojo, ką ji ketina veikti tapusi partijos vadove.  

– Ko pirmiausia imsitės tapusi partijos pirmininke?

– Pirmiausia paskelbsiu du kreipimusis į Seimą, į Vyriausybę ir prezidentę. Stengsimės juos įgyvendinti, kad paklustu sąjungos siūlomiems žingsniams. Ir man atrodo, kad Lietuvos žmonės prie to prisidės.

– Ko prašote tuose kreipimuose?

– Pirmiausia, kad Seime būtų statuto pakeitimai. Kad Seimo nariai būtų lygūs prieš Darbo įstatymo kodeksą. Jie išrinkti kadencijai ir žino, kad ne visam gyvenimui.

Baigiasi kadencija, padeda pieštuką, tušinuką, būtų gerai – ir automobilio raktelius, nes mašinos irgi iš mokesčių mokėtojų pinigų yra perkamos. Teisinga būtų, kad tas mašinas parduotų aukcione ir į biudžetą įneštų pinigus.

– Jau ruošiatės į Seimą?

– Pirmiausia pažiūrėsime kaip į mus reaguos žmonės. Ar jie norės eiti šiuo keliu, kurį mes siūlome. Jei neturėsime palaikymo, jei jaunimas, žmonės bus abejingi, tai nebus prasmės ir eiti.

Mums reikalingi profesionalūs žmonės, jaunimas. Ateitį kuria tie, kurie veikia, o ne snaudžia.

Mes skelbsime kreipimąsi, kad kiekviena išeinanti valdžia atliktų auditą, kad kita atėjusi negalėtų sakyti – tie blogi, tie blogi. Jie turi skaičiais pagrįsti, kur biudžeto pinigai nuėjo. Turi atsiskaityti ir viešai paskelbti.

Pažiūrėkit, kas dabar darysis. Prieš išeinant, pamatysite, biudžetą šluos kaip galėdami. Mes tam užkirsime kelią.

– Kodėl sąjungos pavadinime – prezidentas?

– Todėl, kad prezidentas yra labai gražus žodis, iš lotynų kalbos išvertus, reiškiantis sėdintį priekyje. Manau, kad mūsų ženklas – du paukščiukai, ranka, Lietuvos žemėlapis, reiškia taikų valdymą Lietuvoje.

– Ar tai nėra tiesiog siekimas priminti apie a.a. A.M.Brazauską?

– O man atrodo, kad jis tokį pėdsaką paliko, kad niekam priminti nereikia.

– Bet kaip rinkimuose dalyvaujančiai partijai, tai gal naudinga?

– Taip, kiekviena politinė jėga ieško, kaip panaudoti kažką, kas būtų jai naudinga. Man atrodo, čia ne nusikaltimas, o tiesiog gudrumas.

– Socialdemokratų, kurių lyderių daug metų buvo jūsų vyras, vadovybė nebandė atkalbėti jūsų nuo šito žingsnio?

– Buvo kalbos, bet aš jau buvau apsisprendusi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min