Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 8d. 07:15

Kulautuvoje vėl sužydės „Akacijų alėja“

Kulautuvos Pušų amfiteatre įsikuriantis festivalis sutraukia minias dainuojamosios poezijos mylėtojų.
"15min" archyvo nuotr. / Kulautuvos Pušų amfiteatre įsikuriantis festivalis sutraukia minias dainuojamosios poezijos mylėtojų.

Kai yra noro, pinigų atsiranda – tokia mintimi vadovavęsi tradicinio bardų festivalio „Akacijų alėja“ organizatoriai šiemet nusprendė nemažinti tempo.

Todėl devintą kartą rengiamoje šventėje ir vėl dalyvaus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai, netrūks įvairių malonių staigmenų. Šeštadienį Kulautuvoje vyksiančio festivalio publikai koncertuos iš Kauno kilusi, o pastaruosius keliolika metų JAV gyvenanti dainininkė Gintarė Jautakaitė, Lietuvos simboliu vadinama Veronika Povilionienė, atgimimą išgyvenančios grupės „Skylė“ sielos – Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė, aktoriai Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, ne tik bliuzo, bet ir akustinius pasirodymus rengiantis dainininkas Aleksandras Belkinas. Ant scenos lips ir legendinis grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis, ir po kelerių metų pertraukos į festivalį sugrįžtantis jo sumanytojas Algis Svidinskas.

Užsienio svečiai – Kolorado Romas (JAV) ir Steve‘as Simpsonas (Didžioji Britanija). Tradiciškai koncerto valanda bus skirta ir „Mažajai akacijai“ – programai, kurioje pasirodo jaunieji dainuojamosios poezijos atlikėjai.

Matydami, kaip kasmet auga renginio publikos gretos, šiemet organizatoriai nusprendė pasirūpinti, jog nedidelėje scenoje vykstantį pasirodymą matytų kuo daugiau žiūrovų. Todėl vaizdas nuo scenos bus transliuojamas į kelis spalvotus vaizdo ekranus.

Ne visą programą atskleidžiantis festivalio „veidas“ ir vedėjas Virgis Stakėnas neslėpė, jog renginyje žiūrovai nenuobodžiaus: „Parengėme jiems keletą staigmenų, kurios tegul dar lieka paslaptyje. Tačiau galiu pasakyti, kad jei pavyks, bandysime pasiekti didžiausios Lietuvos karaokės rekordą.“

 Iš klaidų pasimokė

Praėjusiais metais sėkmingai praėjusio festivalio prisiminimus kai kuriems dalyviams aptemdė naktį po koncerto kilę neramumai. Renginio vietoje nakvoti palapinėse likę muzikos gerbėjai sulaukė netikėtos agresijos iš vietinio jaunimo, atsiginklavusio kumščiais ir plytgaliais. Nukentėjusieji skundėsi, jog laiku nesulaukė pagalbos iš rajono policijos. Pareigūnai esą sureagavo ne į pirmą skambutį, kuriame buvo pranešta apie neramumus „palapinių miestelyje“.

Kulautuvos seniūnas Ričardas Pudževelis įsitikinęs, jog šiemet neramumai nepasikartos.

„Iš klaidų mokomasi. Po to nemalonaus incidento greitai suradome kaltininkus. Kalbėjomės su jais, todėl šiemet istorija neturėtų pasikartoti. Be to, pernai buvo kilę bėdų dėl viešojo transporto, kuriuo be automobilių atvykę festivalio žiūrovai turėjo grįžti į Kauną. Šiemet viską geriau sukoordinavome: tie, kurie atvyks be nuosavo transporto, Kauną galės pasiekti ne tik 21.30 val. iš Kulautuvos į Kauną vykstančiu autobusu, bet ir 24 val. Tuo metu koncertas jau bus pasibaigęs“,  – sakė seniūnas.

Pasak R.Pudževelio, sumaniusiems likti Kulautuvoje ir nakvoti palapinėse jokių kliūčių taip pat neturėtų kilti. „Jei tik bus norinčių, jie be problemų galės įkurti palapinių miestelį renginio vietoje“, – teigė Kulautuvos seniūnijos vadovas. Tiesa, naktį joje specialios apsaugos nebus. Policijos pareigūnai budės tik festivalio programos metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min