Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros ministrė nepatenkino patarėjo L.Kontrimo atsistatydinimo prašymo

Liana Ruokytė-Jonsson
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Liana Ruokytė-Jonsson
Šaltinis: BNS, 15min
5
A A

Iš atostogų grįžusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nusprendė nepatenkinti jos patarėjo Lino Kontrimo atsistatydinimo prašymo.

Viktoro Bachmetjevo asmeninio albumo nuotr./Viktoras Bachmetjevas
Viktoro Bachmetjevo asmeninio albumo nuotr./Viktoras Bachmetjevas

„Ministrė priėmė sprendimą netenkinti L.Kontrimo atsistatydinimo prašymo“, – BNS antradienį sakė ministrės atstovas spaudai Viktoras Bachmetjevas.

Pasak jo, ministrės sudaryta tyrimo komisija nustatė, kad L.Kontrimas „tuo metu buvo nedarbo vietoje, tai vyko ne darbo metu ir tarnybinio pažeidimo neįžvelgė“.

V.Bachmetjevas tvirtino, kad ministrė buvo gavusi raštišką patarėjo prašymą atleisti jį iš pareigų ir tai, anot jo, buvo „normalus politinis žingsnis siekiant pasitikrinti politinį pasitikėjimą“.

L.Kontrimas nurodo, kad yra pasiryžęs pasitraukti. Ministrė sako, kad nėra reikalo.

„Tai – normali politinės kultūros dalis. Jei buvo kilusi kažkokia banga, žmogus, kuris yra politinio pasitikėjimo, atėjo pas savo tiesioginį vadovą ir sako: aš nesu įsikibęs posto ir jei ministrei, jos komandai tai kenkia, sudaro papildomą erzelį, L.Kontrimas nurodo, kad yra pasiryžęs pasitraukti. Ministrė sako, kad nėra reikalo“, – BNS paaiškino V.Bachmetjevas.

Anot V.Bachmetjevo, ministrė pati įvertino patarėjo elgesį peržiūrėjusi vaizdo įrašą.

„Ne, neįžvelgė“, – sakė jis, paklaustas, ar ministrė neįžvelgė galimų etikos pažeidimų.

S.Skvernelis praėjusią savaitę žadėjo aptarti situaciją dėl L.Kontrimo su ministre L.Ruokyte-Jonsson. Pasak premjero, nors L.Kontrimas ir yra skirtas į politinio pasitikėjimo pareigas, jo veiksmai „tikrai sudaro prielaidas kalbėti apie galimą atsakomybę ir sprendimus, kurie turi būti priimti“.

V.Bachmetjevas sako nežinantis, ar ministrė su premjeru aptarė šį klausimą.

L.Kontrimas liepos pabaigoje įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų patarėjo pareigų.

Dėl jo elgesio ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija praėjusią savaitę kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). Frakcija prašo išsiaiškinti, ar ministrės patarėjas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo. L.Kontrimo elgesį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija perdavė vertinti Kultūros ministerijai.

Liepos viduryje LVŽS lyderio R.Karbauskio, knygą „Atvirai“ išleidusios buvusios Seimo narės G.Kildišienės, kelių viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės susitikimas viešųjų ryšių bendrovės „PR Service / Edelman Affiliate“ patalpose virto Ramūno Karbauskio slėpynėmis nuo žiniasklaidos, į kurias buvo įtraukti apsaugos darbuotojai ir policijos pareigūnai.

Susitikime dalyvavęs minėtos kompanijos įkūrėjas, kultūros ministrės L.Ruokytės-Jonsson patarėjas L.Kontrimas bandė trukdyti žurnalistams sužinoti, ar agentūros patalpose yra minėti asmenys, o vėliau juos pakvietęs į kabinetą užrėmė duris ir bandė neišleisti.

Pats L.Kontrimas atmeta priekaištus ir teigia, kad minėtoje situacijoje neetiškai elgėsi į jo sutuoktinės vadovaujamos viešųjų ryšių agentūros biurą atvykę žurnalistai. Jis tikina, kad ministerijoje dirba nuo 7 ryto iki 16 valandos.

VIDEO: Kultūros ministrės patarėjas L.Kontrimas viešųjų ryšių agentūroje žurnalistams užrėmė duris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min