Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 13:01

Kupiškio ligoninės darbuotojai negauna priedų, patiria mobingą? Vadovas viską neigia

Kupiškio ligoninė
15min nuotr. / Kupiškio ligoninė ir Julius Panka
15min redakciją pasiekė žinios, jog Kupiškio ligoninės darbuotojai patiria mobingą, jiems nemokami priedai už darbą rizikingomis sąlygoms per COVID-19 pandemiją, įstaigai sunkiai sekasi užtikrinti infekcijų kontrolę. Pasak ligoninės vadovo, šie kaltinimai – laužti iš piršto ir yra kažkieno kerštas. „Ligoninė šiandien nėra skolinga darbuotojams nė euro“, – teigia jis. Tą tvirtina ir Ligonių kasos.

Skundą dėl situacijos Kupiškio ligoninėje 15min parašė vienas iš įstaigos darbuotojų, prašęs išlaikyti jo anonimiškumą.

Pasak jo, ligoninės slaugytojos, padėjėjai, kiti personalo darbuotojai, bet ne gydytojai, nuo liepos už darbą su karščiuojančiais, galimai koronavirusu užsikrėtusiais pacientais negauna priedų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Medikai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Medikai

„Antrą mėnesį darbuotojai gauna raštišką įsakymą, jog už COVID-19 gaus užmokestį, nuo liepos mėnesio tai tik pažadas prisidengiant mūsų parašu. Pažadai lieka pažadais. Neva dengiasi, jog ligoninei nebuvo išmokėjusios ligonių kasos, ir jie dar laukia, kada gaus pinigus“, – laiške dėstė darbuotojas.

Be to, ligoninė, jo teigimu, „sunkiai tvarkosi su pandemijos reikalavimais, sunkiai laikosi taisyklių“, joje sumažėjo darbuotojų, tad esamiems esą išaugo krūvis, jaučiamas mobingas.

Jaučiame stiprų mobingą darbo vietoje gaudami kaltinimus.

„Jaučiame stiprų mobingą darbo vietoje gaudami kaltinimus, jog esame nuostolingi darbuotojai, neuždirbame pinigų“, – dėstė darbuotojas.

„Norime pagalbos, nebegalime daugiau tylėti“, – laiške pridūrė jis.

Dėl priedų spręs Vyriausybė

Dėl ligoninės darbuotojams galimai neišmokėtų priedų 15min kreipėsi į Valstybinę ligonių kasą (VLK).

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) nurodė, jog pasibaigus karantinui dėl priedų, susijusių su COVID-19, išmokėjimo turės apsispręsti Vyriausybė, jie esą dar nepasiekė gydymo įstaigų.

„Nuo 2021 m. liepos 1 dienos, tai yra pasibaigus karantinui ir likus galioti šalyje ekstremaliai situacijai, darbo užmokesčio padidinimo dėl COVID-19 ligos kompensavimas įstaigoms vykdomas ne iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), o iš valstybės biudžeto.

TLK tik kaip tarpininkė surinko už liepos mėnesį gydymo įstaigų pateiktas paraiškas darbo užmokesčio padidinimo kompensavimui, įvertino, ar pagal įstaigos pateiktą informaciją dokumentuose galima kompensuoti visiems į paraiškas įtrauktiems darbuotojams ir suvestines už savo veiklos zoną pateikė VLK.

Dėl išmokėjimo turi būti priimtas Vyriausybės nutarimas.

VLK sudarė visos šalies suvestinę ir pateikė ją SAM.

Dėl išmokėjimo turi būti priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriame turės būti nurodyta, kas ir kaip mokės įstaigoms valstybės biudžeto lėšas“, – rašoma atsakyme 15min.

TLK patikino, jog už ankstesnius mėnesius kompensacijos iš PSDF biudžeto yra išmokėtos visoms sveikatos priežiūros įstaigoms.

Skundą vertina kaip kerštą

Taip pat situaciją 15min pakomentavo ir Kupiškio ligoninės direktorius Julius Panka.

Jis apgailestavo dėl galimai „įsižeidusio ir kerštauti panūdusio“ darbuotojo skundo.

„Labai nemalonu ir liūdna, kad šį nuo pradžių iki pat galo melagingą ir įstaigą juodinantį laišką galimai surašė dėl kažko įsižeidęs ir kerštauti panūdęs įstaigos darbuotojas“, – atsakyme 15min dėstė direktorius.

Kupiškio ligoninei jis teigė vadovaujantis nuo šių metų kovo 4 dienos ir esą nuo pat pradžių deklaravo tris pagrindinius savo darbo principus.

„1. Direktoriaus durys visuomet atviros. Tai reiškia, kad darbuotojai savo pasiūlymus, nusiskundimus ir idėjas gali teikti direktoriui be jokių kliūčių.

Galima užeiti pas mane į kabinetą, galima man skambinti, rašyti SMS ar elektroninius laiškus, jei patogu bendrauti per socialinius tinklus, tokius kaip „Facebook.“

Kas 1,5 –2 mėn. organizuoju susitikimus su atskirų skyrių kolektyvais, per kuriuos pateikiu naujienas apie planuojamus ligoninėje pasikeitimus, bendrą situaciją, atsakau į klausimus ir išklausau pasiūlymų.

2. Bet kokie ligoninės optimizacijos ir darbo tvarkos pokyčių procesai vyksta palaipsniui ir skaidriai, iš anksto informuojant kolektyvą, įsiklausant į jo nuomonę, ieškant konsensuso ir kompromisų.

Ligoninės kolektyvas didžiausias įstaigos turtas, todėl jis turi gauti atlyginimą laiku.

3. Ligoninės kolektyvas didžiausias įstaigos turtas, todėl jis turi gauti atlyginimą laiku. Todėl vienas pirmųjų mano darbų buvo užtikrinti, kad nustotų vėluoti jau netrumpą laikotarpį vėlavę darbuotojams atlyginimai. Tai nors ir nelengvai, bet pasiekti pavyko“, – tikino J.Panka.

Nebeturi laisvų apyvartinių lėšų

Nuo balandžio atlyginimai ligoninės personalui, pasak jo, nevėlavo:

„Ir nors rugpjūčio mėnesį situacija nebuvo lengva ir kolektyvas iš anksto buvo informuotas apie galimą dalies atlyginimo vėlavimą, šią problemą pavyko išspręsti ir alga darbuotojus pasiekė laiku.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Panka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Panka

Kupiškio ligoninės vadovas paaiškino, kodėl personalas vis dar negavo priedų už darbą su galimai koronavirusu užsikrėtusiais pacientais – esą laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimo.

„Nors COVID-19 sergančių pacientų skyrius mūsų ligoninėje buvo panaikintas šių metų kovo 27 dieną, bet iki pat karantino pabaigos, 2021 m. birželio mėnesio 30 dienos darbuotojai gaudavo priedus už darbą su COVID-19 pacientais, kurie kreipiasi į mūsų ligoninę nežinodami, kad serga šiuo virusu.

Nuo 2021 m. liepos 1 dienos, įsigaliojus kitokiai apmokėjimo tvarkai, patvirtintai SAM ministro įsakymu, buvo nuspręsta Priėmimo, reanimacijos ir intensyvios pagalbos skyriaus darbuotojams už rizikingas darbo sąlygas, kontaktuojant su galimai užsikrėtusiais COVID-19 virusu pacientais, mokėti 60 proc. priedą.

Tačiau ligoninei neturint laisvų apyvartinių lėšų, nuspręsta priedą išmokėti darbuotojams tik tada, kai lėšas atgausime iš SAM“, – pasakojo J.Panka.

Nuspręsta priedą išmokėti darbuotojams tik tada, kai lėšas atgausime iš SAM.

Su šiuo sprendimu, pasak jo, darbuotojai iš anksto buvo supažindinti susirinkime, o prieštaraujančių tam esą nebuvo:

„Taip pat kiekvienas darbuotojas pasirašė priedą prie darbo sutarties, kad sutinka su šia sąlyga.“

Neturi informacijos apie mobingą

SAM, pasak vadovo, iki šiandien dar nėra pervedusi lėšų už liepos mėnesio darbuotojų, kurie dirbo su COVID-19 pacientais, priedus.

„Ligoninė šiandien nėra skolinga darbuotojams nė vieno euro“, – pridūrė J.Panka.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Kupiškio ligoninė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Kupiškio ligoninė

Jis neigė, kad ligoninėje jaučiamas mobingas.

„Ligoninė vykdo aktyvią antimobingo politiką, nei direktoriaus, nei skyrių vadovų nėra pasiekusi informacija apie darbuotojų galimai patiriamą mobingą“, – tikino J.Panka.

Įstaigos vadovas sutiko, kad pastaruoju metu darbuotojų ligoninėje sumažėjo.

„Taip, per paskutinį pusmetį buvo optimizuojami procesai ir atleista dalis viduriniojo ir jaunesniojo medicinos personalo, ūkio specialistų. Taip pat uždarius Vaikų skyrių buvo atleisti 5 gydytojai pediatrai“, – nurodė jis ir pridūrė, jog „Kupiškio ligoninėje, kaip ir absoliučioje daugumoje Lietuvos ligoninių, nuolatos trūksta gydytojų“.

Kupiškio ligoninėje, kaip ir absoliučioje daugumoje Lietuvos ligoninių, nuolatos trūksta gydytojų.

„Ši problema sprendžiama kiekvieną dieną, ligoninė teikia visas su Panevėžio teritorine ligonių kasa suderintas paslaugas be sutrikimų“, – pažymėjo J.Panka.

Teigia, kad reikalavimų ligoninė laikosi

Jis neigė, kad ligoninei sunku užtikrinti infekcijų kontrolę:

„Ligoninė griežtai laikosi visų pandemijos metu įvestų reikalavimų, ją nuolatos tikrina kontroliuojančio institucijos, kurios pažeidimų nerado.“

Tą patį Kupiškio ligoninės darbuotojų skundą, kuris pasiekė 15min redakciją, trečiadienį apsvarstė įstaigos Darbo taryba.

Skundas pripažintas nepagrįstu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min