Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 20d. 17:36

Kur dingo V.Uspaskichas? Bet kokie klausimai apie „darbiečių“ lyderį šiomis dienomis atsimuša į sieną

Viktoras Uspaskichas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas pastaruoju metu nepasiekiamas: telefonu politikas neatsiliepia, o jo bendražygiai sutartinai kartoja jau kurį laiką kolegos nematę, tik Ieva Kačinskaitė-Urbonienė 15min patikino su pirmininku bendravusi raštu – jis esą nekalba, nes saugo balsą. 15min žiniomis, labai artimas V.Uspaskichui žmogus galėjo išgirsti teigiamą COVID-19 diagnozę, tačiau apie tai į jokias kalbas nesileidžia nei pats Darbo partijos vadovas, nei politinės jėgos atstovai.

Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras V.Uspaskichas pastarąjį kartą viešumoje pasirodė spalio 7 dieną, kai Vilniaus miesto savivaldybėje balsavo iš anksto Seimo rinkimuose.

Vėliau „darbiečių“ lyderį ėmė kamuoti smarkus kosulys, tad porinkiminėje spaudos konferencijoje bei netrukus po to vykusiame partijos renginyje jis dalyvavo nuotoliniu būdu. Jo nebuvo ir partijos štabe rinkimų naktį.

15min rytą po pirmojo rinkimų turo politikas sakė, kad negaluoja, žadėjo darytis COVID-19 tyrimą, tačiau vėliau persigalvojo ir teigė neturįs temperatūros, todėl tirtis nematantis prasmės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas, Vigilijus Jukna
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas, Vigilijus Jukna

Tačiau dabar, likus vos kelioms dienoms iki antrojo Seimo rinkimų turo, susisiekti su V.Uspaskichu yra neįmanoma net telefonu – anksčiau noriai bendraudavęs politikas tiesiog neatsiliepia.

15min praėjusią savaitę gavo žinių, kad V.Uspaskichui artimam asmeniui galėjo būti patvirtinta koronaviruso diagnozė.

Kadangi su pačiu politiku susisiekti nepavyko, 15min penktadienį kreipėsi į partijos prezidiumo narį Viktorą Fiodorovą, kuris paprašė klausimus atsiųsti raštu, tačiau į juos taip ir neatsakė.

15min klausimuose nurodė Darbo partijos pirmininkui artimą asmenį, kuris galėjo išgirsti koronaviruso diagnozę, prašė tai patvirtinti arba paneigti, klausė, ar V.Uspaskichas izoliavosi.

Antradienį apie tai paklaustas dar kartą V.Fiodorovas 15min pažadėjo atsakymus pateikti, tačiau to antradienį taip pat nepadarė.

„Žinokit, neatsakysiu, nes su juo nešnekėjau bent porą dienų tikrai“, – paklaustas, kodėl V.Uspaskichas neatsiliepia telefonu, svarstė jis.

Su Darbo partija į Seimą patekęs Antanas Guoga 15min taip pat negalėjo pasakyti, kur yra dingęs V.Uspaskichas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Antanas Guoga
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Antanas Guoga

„Aš tik žinau, kad jis turėjo kosulį. Kosėjo ir tiek, o dabar gydosi tiesiog. Bet aš tikrai nekalbėjau“, – patikino politikas. Anot A.Guogos, praėjusį trečiadienį vyko nuotolinis partijos posėdis, kurį V.Uspaskichas vedė.

„Aš nežinau, tikiuosi, gerai viskas yra“, – paklaustas, kokia pirmininko sveikata šiomis dienomis, kalbėjo jis.

Pats Darbo partijos pirmininkas ją patikino, kad jo sveikata gerėja, tačiau jis dar nori pataupyti balsą.

Su Darbo partija į Seimą patekusi I.Kačinskaitė-Urbonienė 15min sakė, kad, jos žiniomis, V.Uspaskichas saugo balsą, todėl telefonu neatsiliepia.

„Galite parašyti jam žinutę, bent jau aš šiandien susirašiau – viską atsakė“, – patarė ji.

Anot politikės, pats Darbo partijos pirmininkas ją patikino, kad jo sveikata gerėja, tačiau jis dar nori pataupyti balsą.

15min pasinaudojo I.Kačinskaitės-Urbonienės patarimu ir uždavė klausimus Darbo partijos lyderiui SMS žinute, tačiau jokio atsakymo kol kas negavo.

Su V.Jukna, kuris prieš beveik dvi savaites kartu su V.Uspaskichu balsavo Vilniaus miesto savivaldybėje, 15min antradienį susisiekti nepavyko. Tiek V.Uspaskichas, tiek V.Jukna tąkart dėvėjo veido apsaugos skydelius, tačiau ekspertai yra sakę, kad skydelis traktuotinas tik kaip akių apsauga, o norint tinkamos apsaugos, po juo reikia dėvėti kaukę.

Planavo išsitirti, bet apsigalvojo

Po rinkimų nakties kalbėdamas su 15min V.Uspaskichas buvo užsiminęs, kad ketina pasidaryti COVID-19 testą.

„Net ne peršalimas tai, ko gero, o nusilpimas, nes kai normaliai kalbu, tai viskas gerai, bet vos pakeliu balsą, tai gerklę ima kutenti. Aišku, tyrimą pasidarysiu, todėl niekur ir neinu šiandien“, – tuomet sakė jis.

Tačiau vėliau politikas apsigalvojo.

„Nereikia daryti. Nėra temperatūros, tai ką čia daryti?“ – po dienos apie tai paklaustas tvirtino jis.

V.Uspaskichas anksčiau buvo sakęs, kad koronavirusą gali suvalgyti, taip pat tvirtinęs, kad nereikia gąsdinti žmonių, nes koronavirusas yra kaip gripas praktiškai su nuliu mirčių. Šį jo pasisakymą 15min patikrino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min