15min be reklamos
2022 01 04, 08:23

Kuriama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turi daugiau kaip 2000 steigėjų

Naują politinę partiją – Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ – kuriantys atstovai praneša, kad tapti šios partijos steigėjais jau užsiregistravo daugiau kaip 2 tūkst. žmonių. Toks skaičius leidžia Lietuvoje įsteigti politinę partiją, rašoma steigiamos partijos pranešime žiniasklaidai.
Sauliaus Skvernelio pasisakymas apie naujos partijos kūrimą
Saulius Skvernelis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šios partijos steigiamasis suvažiavimas numatytas sausio 29 dieną Palangos koncertų salėje.

Steigiamajame suvažiavime numatyta išrinkti partijos pirmininką ir jo pavaduotojus, kitų valdymo organų narius.

Kandidatuoti turės teisę visi steigėjai, iš anksto išreiškę šį norą. Be to, bus tvirtinama partijos simbolika, įstatai ir politinė programa.

Apie naujos partijos steigimą ir kvietimą prisidėti spalio 18 dieną pranešė visi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai Seime: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas. Kiek vėliau prie jų prisijungė Seimo narys Zigmantas Balčytis.

Anksčiau dauguma šių politikų priklausė arba rinkimuose dalyvavo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tačiau iš jos pasitraukė rugsėjį, teigdami, kad nenori dalyvauti „skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje“.

S.Skvernelis praėjusią kadenciją vadovavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos su koalicijos partneriais suformuotai Vyriausybei.

Pranešime spaudai skelbiama, kad Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bus centro kairės politinė jėga, kurios pagrindiniai siekiai – stipri ekonomika, realios pagalbos priemonės šeimoms, socialinės atskirties mažinimas, platesnės savivaldos teisės, kova su korupcija, aktyvesnis bendruomenių įgalinimas ir pozityvi žaliojo kurso darbotvarkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min