Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurortinių rezidencijų kauniečiai nebeperka

Ne tik Palanga, bet ir kiti pajūrio kurortai pilni panašių skelbimų.
"15min" nuotr. / Ne tik Palanga, bet ir kiti pajūrio kurortai pilni panašių skelbimų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Parduodami apartamentai“, „Butai su vaizdu į jūrą“, „Parduodami kotedžai“ - pajūrio kurortų gatvėse šią vasarą galima pasijusti it turguje, skirtumas tik tas, jog ant „prekystalių“ čia – nekilnojamasis turtas.

„Parduodami apartamentai“, „Butai su vaizdu į jūrą“, „Parduodami kotedžai“ - pajūrio kurortų gatvėse šią vasarą galima pasijusti it turguje, skirtumas tik tas, jog ant „prekystalių“ čia – nekilnojamasis turtas.

Būstų pardavėjai neslepia – besidominčių daug, tačiau perkančių beveik nėra. „Laukiame“, – į klausimą, kodėl šiuo metu neperka būsto pajūryje, trumpai atsakė kaunietis Artūras. Buto Palangoje ar kitame Lietuvos kurorte paieškas 35 metų vyras pradėjo prieš gerus metus. Pasak Artūro, vasaromis bute įsikurtų jo arba Rusijoje gyvenančio brolio šeima, o kitu metų laiku jame apsistotų vyrų mama. „Gerai apgalvojome savo pirkinį. Norėtume namo pajūryje, tačiau to neleidžia finansinės galimybės. Todėl apsiribojome butu. Tačiau ir jo dabar pirkti neskubame. Tikime, kad būsto kaina pajūryje dar kris 10 proc.“, – sakė kaunietis.

Besidominčių butais daug, tačiau perkančių - vienetai.

Būsto pardavėjai tvirtina, kad tokių pirkėjų, kaip šis kaunietis, yra nemažai. Tačiau jų viltys sulaukti geresnių būsto kainų gali likti neišsipildžiusios. „Pajūryje nemažai būstų, kurie jau yra pasiekę apatinę kainos ribą. Jie tikrai nebepigs. Todėl, jei turi pinigų, žmonės dabar tikrai gali įsigyti nekilnojamo turto pajūryje“, – sakė bendrovės „Ober-Haus“ Kauno biuro direktorius Saulius Umbrasas. Pasak jo, ankstesniais metais kauniečiai labai aktyviai domėjosi ir pirko būstą pajūrio kurortuose.

„Bumas buvo 2007-aisiais. Tada daugelis Kauno pirkėjų įsigijo būstus poilsiui pajūryje. Šiuo metu žmonės tapo atsargesni. Net ir tie, kurių galimybės vis dar leistų pirkti butą pajūryje, delsia. Kada situacija pasikeis, sunku prognozuoti. Gal užteks pusmečio, o gal metų pusantrų“, – sakė S.Umbrasas.

Bendrovės „Ober-Haus“ Klaipėdos regiono vadovas Linas Juozaitis tikino, kad bendrovė šią vasarą tikėjosi didesnio nekilnojamojo turto pardavimų aktyvumo. Jo teigimu, besidominčių būstais yra nemažai, tačiau perkančių – vienetai. Visi laukia rudens.

 Šventojoje – visiškas štilis

Bendrovės „Baltijos pirkliai“, parduodančios Šventojoje pastatytus apartamentus komplekse „Elija“, pardavimų direktorė Lina Mickuvienė neslėpė, kad šiemet dar nepavyko parduoti nė vieno buto. Devynių daugiaaukščių pastatų, kuriuose suprojektuota per 400 butų, projektas pradėtas vykdyti prieš trejus metus. Ekonominio pakilimo metu bendrovei pavyko parduoti nemažai būstų. Likusiesiems šeimininkus rasti daug sudėtingiau. „Dabar žmonės domisi, bet laukia. Paskambina, pasiteirauja kainos, kai kurie atvažiuoja pasižiūrėti, pasivaikščioti, bet tuo viskas ir baigiasi. Pirkti nesiryžta“, – sakė L.Mickuvienė. Pasak jos, šiuo metu pirkėjams siūloma apie 30 butų, o viename name esantys apartamentai neparduodami, nes bendrovė nenori jų atiduoti pusvelčiui. Šventojoje įsigyti būstą su visa apdaila galima nuo 5000 Lt už kvadratinį metrą. „Kaina priklauso nuo vaizdo per langą, nuo aukšto – daug faktorių. Palyginus su pernai metais, kaina nukrito apie 10 proc. Prieš porą metų kaina buvo apie 6000–6500 už kvadratinį metrą“, – pasakojo pardavimų direktorė.

Pigiau nei savikaina

Vos įvažiavus į Palangą, Kretingos gatvėje šeimininkų laukia trys nedideli daugiabučiai. Projektą, pavadintą „Tikram gyvenimui“ vystančios bendrovės „Pakruojo parketas“ direktorius Žydrūnas Zederštremas teigė, kad šiuo metu butai parduodami už žemesnę kainą nei savikaina. Už 1 kv. m su visa apdaila prašoma 4900 Lt. „Statydami namus orientavomės ne į turistus, o į vietinius gyventojus. Užsieniečiai šiais butais nesidomi. Gal buvo koks vieno kito Rusijos piliečio skambutis“, – sakė Ž.Zederštremas.

Nenorėdami parduoti brangių apartamentų pigiai, Juodkrantės verslininkai juos ėmė nuomoti.

Bendrovės direktorius neslėpė – projektas išvystytas nelaiku. Prieš tai, ekonominio pakilimo metu, jo  vadovaujamai bendrovei pavyko sėkmingai pastatyti ir parduoti kotedžus Vanagupės gatvėje.

Užleido butus nuomininkams

Nidoje, pačiame miesto centre apartamentus su vaizdu į Kuršių marias siūlančios bendrovės „Baltic vega“ atstovas teigė, kad kol būstų pardavimas vyksta vangiai, bendrovė rado kitą išeitį – modernius apartamentus nuomoja. Prisistatyti nepanoręs bendrovės atstovas teigė, kad besidominčių šiais butais netrūksta, tačiau tokių, kurie pasiryžtų investuoti, nėra. „Kokia yra mūsų parduodamų butų kaina iš manęs neišgirsite, – paslaptingai kalbėjo atstovas. – Mokama ne tik už kvadratinį metrą, bet ir už vaizdą į marias, tai, kad namas ant kalniuko, su terasomis, į kurias galima išsinešti staliuką, foteliukus, maloniai praleisti laiką. Butai yra per du aukštus, nedideli, jų plotas siekia nuo 30 iki 70 kv.m“ Apartamentų nuoma parai čia atsieina 190–320 Lt, brangiau kainuoja butai su vaizdu į marias, terasomis.

Prabangos prekė

Banko „Swedbank“ Finansavimo departamento direktorė Jūratė Gumuliauskienė „15min“ sakė, kad turintys pakankamai pajamų ir šiuo sunkiu metu gali gauti paskolą būstui kurorte įsigyti. „Jei pirkėjo pajamos leidžia ir jis turi pradinį įnašą, paskolą gali gauti. Jei objekto, kurį perka statybos buvo finansuojamos mūsų banko, reikia 5 proc. pradinio įnašo, jei tai ne mūsų banko finansuotas projektas įnašo reikia didesnio – 30 proc.“, – sakė J.Gumuliauskienė. Specialistė patarė perkantiems antrąjį, ne pirmo būtinumo būstą, labai gerai įvertinti savo galimybes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min