Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 12d. 13:06

L.Linkevičius atsako konservatoriams: su partiniu bilietu niekas karjeros nedarė

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Užsienio reikalų ministerija

Užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad dirbdamas Vyriausybėje jis nedarė privilegijų partijos nariams, o „įdiplomatinimas“ be konkurso vyko griežtai laikantis įstatymų.

Tokią poziciją jis išsakė Seime atsakydamas į opozicinių konservatorių priekaištus.

„Yra priekaištų dėl įdiplomatinimo praktikos, tai noriu pasakyti labai aiškiai – ar aš dirbau dabar ministru, ar prieš tai dvi kadencijas krašto apsaugos ministru, su partiniu bilietu niekas karjeros nedarė. Įdiplomatinimas yra numatytas įstatyme, ta taisyklė yra išimtis, būtent tuo įstatymu ir vadovausimės, dinamika ir skaičiai yra labai panašūs visais metais“, – L.Linkevičius per Seimo posėdį atsakė į konservatorių pateiktus klausimus.

Užsienio reikalų ministerijos BNS pateiktais duomenimis, 2014-2016 metais diplomatinėje tarnyboje po laikinų sutarčių buvo įdarbinta 12 žmonių. Toks pat skaičius buvo ir 2009-2012 metais, o nuo 2004 metų taip diplomatais be konkursų ir egzaminų tapo iš viso 40 žmonių.

Konservatoriai L.Linkevičiaus teiravosi dėl „darbiečio“ Mantvydo Bekešiaus, socialdemokratų Donato Augulio ir Dariaus Skusevičiaus karjerų.

M.Bekešius paskirtas generaliniu konsulu Čikagoje. L.Linkevičius pripažino anksčiau prieštaravęs jo skyrimui viceministru, bet ketvirtadienį sakė, jog eidamas pareigas jis dirbo profesionaliai ir „užsitikrino tam tikrą autoritetą“.

„Klausime yra toks priekaištas, kad prieštaravau jo (M.Bekešiaus) paskyrimui, aš to neneigiu, aš turėjau argumentų, bet per mažiau kaip keturis metus jo darbo aš jam priekaištų neturėjau, jis dirbo profesionaliai, korektiškai, įsigilindamas į reikalo esmę, užsitikrino tam tikrą autoritetą, niekada nepažeidė diplomatinės etikos, skirtingai nuo kai kurių šio laiško autorių, noriu tą irgi pabrėžti“, – kalbėjo ministras.

L.Linkevičius konkrečių laiško autorių pavardžių neįvardijo, bet kreipimąsi pasirašė buvęs diplomatas Žygimantas Pavilionis. Jam ministras anksčiau yra išsakęs priekaištų dėl retorikos apie JAV prezidento rinkimų kampaniją. Laišką taip pat pasirašė L.Linkevičiaus pirmtakas konservatorius Audronius Ažubalis.

L.Linkevičius teigė, kad diplomatai įdarbinami atsižvelgiant į atestacinės komisijos sprendimus.

„Labai mažai tokių atvejų, kad aš nepritarčiau šios komisijos nuomonei, o diskusijos toj komisijoj vyksta tikrai principingai, atvirai, skaidriai, ta darbo praktika išliks ir ateityje“, – pridūrė ministras.

Konservatoriai taip pat L.Linkevičiaus klausė, kokiu pagrindu „išimties tvarka paskyrė savo buvusį politinį patarėją socialdemokratą D.Augulį, neturintį jokios diplomatinio darbo patirties, į aukštas diplomatines pareigas vienoje sudėtingiausių diplomatinės veiklos vietų – Lietuvos atstovybėje Baltarusijoje“.

„Tas pats pasakytina ir apie diplomatą D.Augulį, tiesą pasakius, veržimosi dirbti Baltarusijoje nėra, niekada, bet pagal tą įdirbį, kurį jis turėjo, ir tos pačios atestacinės komisijos nuomone, D.Augulis gali tinkamai atlikti tas pareigas“, – atsakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Konservatoriai taip pat teiravosi apie viceministrą Darių Skusevičių, anksčiau dirbusį Jaunimo reikalų departamente, kurio vadovauta įmonė „Savivaldos plėtros institutas“ vėliau laimėjo šios institucijos skelbtus viešųjų pirkimų konkursus.

„Dėl D.Skusevičius labai daug publikacijų, atidžiai labai jas skaitau, labai rimtai vertinu, ir mūsų generalinė inspekcija labai atidžiai tai nagrinėja, ir jei bus faktų, verčiančių sunerimti, į juos bus tinkamai reaguojama“, – atsakė ministras.

Pagal Seimo statutą, Vyriausybės nariai Vyriausybės pusvalandžio metu turi atsakyti į Seimo narių iš anksto raštu pateiktus klausimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min