2020 05 13, 13:40

L.Linkevičius paragino PSO pakviesti Taivaną į tarptautinę asamblėją

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį paragino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovą pakviesti Taivaną į kitą savaitę rengiamą asamblėją koronaviruso pandemijos klausimams aptarti.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ministras BNS sakė, kad tokią poziciją perdavė per pokalbį telefonu su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu (Tedrosu Adhanomu Gebrejesusu).

„Pabrėžiau, kad mes gerbiame „Vienos Kinijos“ politiką ir jos nekvestionuojame, bet praktine ekspertine prasme būtų naudingas Taivano dalyvavimas kaip stebėtojo, ir tikėtumėmės, kad Kinija galbūt galėtų su tuo sutikti, nes žinome, kad reikia šalių sutarimo“, – BNS sakė L.Linkevičius.

Pasaulio sveikatos asamblėja vyks kitos savaitės pradžioje, joje didžiausias dėmesys bus skirtas kovai su koronaviruso pandemija.

PSO vadovybė sako, kad neturi mandato pakviesti Taivano, nesant valstybių narių sutikimo.

Taivano pakvietimą tvirtai remia Jungtinės Valstijos, bet tam griežtai priešinasi Kinija. Kinijos komunistinė valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti salos kontrolę, o paramą Taivanui kritikuoja kaip kišimąsi į jos vidaus reikalus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min