Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 17d. 22:06

Laimutė Stankūnaitė nori būti saugoma privačios saugos tarnybos ir su neįvardijamų asmenų pagalba išvykti gyventi į užsienį

Laimutė Stankūnaitė su apsauga
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė su apsauga

Laimutė Stankūnaitė išreiškė norą būti saugoma privačios saugos tarnybos ir su neįvardijamų asmenų pagalba išvykti gyventi į užsienį.

„Taip viskuo pasirūpinta. Yra sutartis. Sumokėti pinigai“, – „Lietuvos ryto“ laidoje „24/7“ paklausta, ar jau turi, kur gyventi užsienyje atsakė L.Stankūnaitė.

Moteris teigė norinti atsisakyti apsaugos su sąlyga, kad ji „saugiu būdu būtų perduota kitai apsaugai“, kurią esą samdo ji pati. Daugiau detalių moteris teigė nenorinti atskleisti dėl savo dukters saugumo.

Laidoje L.Stankūnaitė taip pat buvo paklausta, ar tiesa, tai, kad jos dukra davė parodymus, kurie yra labai nenaudingi Neringai Venckienei.

„Aš pasirašiau prokurorui, kad negaliu to viešinti. Bet yra tokia detalė – taip (kad mergaitė davė parodymus)“, – sakė L.Stankūnaitė.

Priminsime, kad L.Stankūnaitė įteikė ją saugančiam Kriminalinės policijos biurui prašymą, tačiau jame neužsiminė, kad nori palikti Lietuvą. Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis pranešė, kad gavo L.Stankūnaitės prašymą atsisakyti apsaugos, tačiau jis buvo atmestas.

„Lietuvos ryto“ laidoje „24/7“ kalbėjęs policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelisteigė teigė, kad kiekvienas asmuo yra laisvas pasirinkti saugos tarnybąarba kitokią savo asmens ar turto apsaugą, tačiau šiuo atveju kalbama apie asmenis, kurie saugomi pagal liudytojų-nukentėjusių apsaugos programą.

„Kol plicija mato grėsmes šiems saugomiems asmenims, apsauga vykdoma kaip numatyta įstatyme“, – sakė jis.

Jis teigė mananatis, kad grėsmės yra realios.

„Tai vertina ir Policijos departamentas, ir Generalinė prokuratūra, kokia apsauga yra skirta. Norint jos atisakyti yra tik teisinis kelias – kreiptis į administracinį teismą – jei jis įvertins, kad grėsmių nėra, tada teismo sprendimu apsauga bus panaikinta ir asmenys bus visiškai laisvi nuo liudytojų-nukentėjusių apsaugos programos“, – teigė jis.

Paklaustas, kokia gali būti šios istorijos ateitis S.Skvernelis sakė:

„Ateitis vėlgi priklauso viskas nuo mamos pirmiausia, nes ji atsakinga už vaiką. Vaiko interesai svarbiausi ir aukščiausi čia, taip buvo nuo pat pradžių. Yra būdų įvairių pagal šią programą, kaip teikti apsaugą. Yra galimybė vienoje iš užsienio valstybių suteikti apsaugą. Tai yra realu. Tai yra daroma, bet tai nepadaroma per dieną, per mėnesį ar pusmetį. Tokią valią turi išreikšti saugomas asmuo, tada prasideda procesai, kurie vykdomi, bet ne per vieną dieną“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min