Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 05, 11:32 Atnaujinta 2022 12 05, 13:01

Laisvės partija teigia negalinti pažadėti palaikymo mokesčių reformai, laukia detalių

Laisvės frakcijos pirmininko pavaduotojas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad partija negali pažadėti palaikymo pavasarį planuojamai mokesčių reformai, nes kol kas nėra aišku, kaip ji atrodys.
Tomas Vytautas Raskevičius
Tomas Vytautas Raskevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pavasarį Seimą pasieks mokesčių peržiūros paketas, negalime jam pažadėti nuoširdaus palaikymo, nes šiandien konkrečiai dar nežinome, kaip jis atrodys“, – pirmadienį Laisvės partijos renginyje sakė parlamentaras.

Politiko teigimu, partija nepritaria mokesčių didinimui.

„Planuojama mokesčių reforma negali tapti pasipinigavimu valstybės vardu“, – sakė T.V.Raskevičius.

Praėjusį mėnesį finansų ministrė Gintarė Skaistė pareiškė, Vyriausybės žadėta mokesčių reforma galėtų būti svarstoma Seimo pavasario sesijoje.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad pasiūlymai pateikti koalicijos partneriams, o viešai juos ketinama pristatyti tik radus bendrą sutarimą.

Pristatydamas Laisvės partijos nuveiktus darbus, T.V.Raskevičius kalbėjo apie iniciatyvas švietimo, aplinkosaugos, žmogaus teisių, investicijų srityse.

Partnerystė, kanapių dekriminalizacija

Politikas teigė, kad priimti vienos lyties porų partnerystę įtvirtinančius teisės aktus Lietuvoje yra sudėtinga.

„Laisvės partija turi 11 narių Seime, o homofobų, deja, yra kur kas daugiau. Nuoširdžiai kalbant, mes nesitikėjome, kad šitoje valdančiojoje daugumoje tokį kompromisinį variantą, kuris, beje, yra daug konservatyvesnis nei daugelyje Europos Sąjungos valstybių įtvirtintas reguliavimas, priimti bus taip sunku“, – sakė Laisvės frakcijos atstovas.

Jo teigimu, partijos nariai reguliariai kalba ir įtikinėja kolegas Seimo narius: „Tačiau prieš kiekvieną balsavimą vėl ir vėl iš naujo mes nesame tikri, ar Seimo nariai balsuos nekrūpčiojant.“

Politikas pabrėžė, kad su iššūkiais susiduriama ir kalbant apie mažo kiekio narkotikų dekriminalizavimą.

„Kolegos vis dar nesupranta esmės: gavęs baudžiamąjį įsakymą jaunas žmogus susigadina visą savo gyvenimą. Ir tokia bausmė paprasčiausiai yra neadekvati“, – sakė T.V.Raskevičius.

Tokia bausmė paprasčiausiai yra neadekvati.

Pasak jo, Seime šiuo klausimu svarstomas kompromisinis variantas, kuris „kalba tik apie kanapę“.

Savo ruožtu partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė negalėjo pasakyti, ar įstatymų projektai dėl civilinės sąjungos ir kanapių dekriminalizavimo į Seimo posėdžių salę sugrįš dar šioje sesijoje.

„Toliau telkiame paramą. Nenorime atnešti projektų, žinodami, pavyzdžiui, kad vieną ar kitą dieną yra rizika juos atmesti“, – aiškino politikė.

„Mes saugome tą įdirbį, kurį tiek Laisvės partija, tiek koalicijos partneriai yra padarę“, – pridūrė ji.

Laisvės partija Vyriausybėje turi tris ministrus – ekonomikos ir inovacijų, susisiekimo bei teisingumo: A.Armonaitę, Marių Skuodį ir Eweliną Dobrowolską.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min