Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 04

LAT: savivaldybė ir jos įmonė neatsakingos dėl liūties užtvindyto buto

Kauno miesto savivaldybė bei jos bendrovė „Kauno vandenys“ nėra atsakingos dėl žalos, padarytos butui, užtvindytam per stiprią liūtį.
Po liūties Kaune
Po liūties Kaune / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį galutinai nusprendė, jog staigi momentinė liūtis yra pripažintina nenugalimos jėgos aplinkybe. Teismas konstatavo, jog nėra nustatyti neteisėti atsakovių – savivaldybės ir „Kauno vandenų“ – veiksmai, dėl to nėra jų atsakomybės.

„Staigi momentinė liūtis yra pagrįstai pripažintina nenugalimos jėgos aplinkybe, kuri šiame ginče turėtų būti laikoma ne civilinę atsakomybę šalinančiu pagrindu, bet aplinkybe, leidžiančia daryti išvadą, kad nėra nustatyti neteisėti atsakovių veiksmai, todėl jų atsakomybė šiuo atveju nekyla“, – teigiama teismo pranešime.

LAT paliko nepakeistą apeliacinės instancijos teismo nutartį, kuria ieškinys atmestas. LAT teigimu, nors bylą nagrinėję teismai netinkamai aiškino civilinės atsakomybės ir atleidimo nuo jos institutų santykį, tačiau iš esmės jie priėmė teisingą sprendimą.

Ieškovai kreipėsi į teismą prašydami priteisti iš atsakovių 21 tūkst. eurų turtinės žalos, kurios neatlygino draudimo bendrovė, ir 4 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius