Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 14:30

Lauksargių senukus vakcinavusios įstaigos vadovas: negalime atmesti, kad paskiepytieji susirgo dėl viruso mutacijos

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Koronaviruso vakcina

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškinasi, kaip galėjo nutikti, kad Lauksargių globos namuose koronavirusu susirgo visa eilė pilnai paskiepytų senjorų. Centro specialistai rekomendavo globos namams tirti susirgusiųjų imunitetą, tuo metu globos namų direktorė Jovita Černeckienė daug komentarų nedalija – prašo leisti ramiai išgyventi sunkų laikotarpį. Globos namų gyventojus skiepijusios Tauragės gydymo įstaigos vadovas Donatas Petrošius tikina, kad priežasčių, kodėl testai parodė ligą, gali būti daug.

NVSC neseniai pranešė besiaiškinanti, kodėl koronavirusu užsikrėtė Tauragės rajone įsikūrusių globos namų gyventojai, jei 14 iš 15 jų buvo paskiepyti ne tik pirmąja, bet ir antrąja COVID-19 vakcinos doze.

Centrui susirūpinimą sukėlė tai, kad 13 asmenų buvo paskiepyti vienu metu, tad, vertinant mokslinių tyrimų metu įrodytą vakcinos efektyvumą, tai, kad tokiam asmenų skaičiui imunitetas nesusiformavo, kelia pagrįstų klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.

Tačiau kas gali duoti atsakymą?

Trečiadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius feisbuke rašė, kad šiuo atveju visiems susirgusiems reikia tuojau pat ištirti IgG klasės antikūnus prieš Sars-CoV-2 baltymo S1 domeną, kol jis nesusiformavo natūraliai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vakcina
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vakcina

NVSC atstovė spaudai Justina Petravičienė 15min teigė, kad NVSC Tauragės departamento specialistai jau pateikė rekomendaciją globos namams pagal galimai imunitetą Covid-19 turinčių asmenų izoliacijos algoritmą atlikti globos namų gyventojams SARS-CoV-2 IgG serologinį tyrimą, kad būtų įvertinta paskiepytų asmenų imuniteto būklė.

Į klausimą, kokias versijas centras tiria, ji atsakyti negalėjo, tvirtindama, kad atliekamas tyrimas ir kol kas daugiau jokios informacijos pateikti negali.

Anot J.Petravičienės, globos namų gyventojai buvo skiepijami „Pfizer-BioNTech“ vakcina.

Izraelyje vykdytas tyrimas, kurio rezultatus neseniai skelbė šios šalies Sveikatos apsaugos ministerija, parodė, kad praėjus dviem savaitėms po antrosios dozės, vakcinos efektyvumas siekia 95,8 proc.

Antrąją dozę globos namų gyventojai buvo skiepyti vasario 10 dieną.

J.Černeckienė: prašau supratingumo

Lauksargių globos namų direktorė J.Černeckienė ketvirtadienį 15min sakė negalinti pakomentuoti, kaip galėjo užsikrėsti skiepyti senoliai.

„Tiesiog norime gražiai, saugiai ir ramiai šį laikotarpį išgyventi. Prašau visų supratingumo, kad leistų mums gražiai, ramiai išgyventi šitą laikotarpį“, – kalbėjo ji.

Paklausta, ar globos namai jau atliko užsikrėtusiųjų imuniteto tyrimus, globos įstaigos vadovė teigė, kad bus atlikta viskas, ką rekomenduos NVSC.

Ką jie rekomenduoja, mes jų rekomendacijas vykdome ir tikrai padarysime.

„Ką jie rekomenduoja, mes jų rekomendacijas vykdome ir tikrai padarysime“, – patikino ji.

Paklausta, ar turi įtarimų, kas galėjo nutikti, J.Černeckienė teigė to komentuoti negalinti.

„Tiesiog mes pasiskiepiję taip, kaip priklauso, pagal tokią, kokia priklauso, schemą (...) Visi dirbame savo darbus atsakingai ir aš manau, kad visi specialistai kiekvienos profesijos, jie žino kaip darbą dirbti, yra kompetentingi ir jokių komentarų čia negali net būti“, – pabrėžė ji paklausta, ar globos namuose buvo stebimas pats vakcinacijos procesas.

D.Petrošius: žmonės galėjo užsikrėsti prieš antrąją dozę

Skiepijimą globos įstaigoje organizavusios Tauragės rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius 15min ketvirtadienį sakė, kad centras vakciną atsigabeno iš Klaipėdos universitetinės ligoninės – tai buvo daroma laikantis visų reikalavimų.

„Šaltkrepšiuose, nuo minus 2 iki 8 laipsnių – viskas, kaip ir reikalaujama. Buvo nuvažiuota į Lauksargių globos namus, suvakcinuota laikantis instrukcijų“, – pabrėžė jis.

D.Petrošius pabrėžė, kad yra informacijos, jog susirgimas po vakcinacijos gali įvykti, asmenys galėtų nešioti virusą, bet jie patys nejaučia simptomų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina

Tačiau jis pabrėžė, kad bet kokiu atveju paskiepytieji yra apsaugoti nuo hospitalizacijos ir mirčių.

D.Petrošiaus žiniomis, neseniai į globos namus buvo paguldytas vienas neskiepytas žmogus, tad jis spėjo, kad galėjo pasitaikyti ir taip, kad žmonės užsikrėtė prieš antrąją dozę.

„Jau po pirmosios dozės būna susidaręs pakankamas antikūnų kiekis, kuris ligos simptomus lengvina“, – pabrėžė jis.

Anot pašnekovo, susirgusiųjų simptomai yra lengvi.

Jis pabrėžė, kad po antrosios dozės imunitetui susiformuoti reikia maždaug dviejų savaičių, o liga susirgusiems diagnozuota 9 dieną po vakcinacijos.

„Ar tikrai pilnas atsakas susidarė iki to laiko, kai virusas iš kažkur atkeliavo, sunku netgi pasakyti. Kiekvieno žmogaus imuninės savybės yra skirtingos“, – teigė D.Petrošius.

Ir dar vienas dalykas – mutacijos. Gali būti ir britiška, to mes nežinome.

„Ir dar vienas dalykas – mutacijos. Gali būti ir britiška, to mes nežinome. Nes “Pfizer„ buvo kurta, kai daugiau buvo ispaniškas virusas. Čia tokia yra nežinomybė...“, – kalbėjo jis.

„Reikėtų įsitikinti, kas yra nutikę – gal ir logistinės klaidos galėjo įvykti (vežant – aut. past.) iki Klaipėdos universitetinės ligoninės. Galėjo būti – mes taigi to nežinome. Ir reikėtų juos ištirti antikūnų testais, kurie parodytų antikūnų kiekį. Tada žiūrėti, kas jiems yra“, – patikino D.Petrošius.

Jis pasakojo, kad žmonių imunitetas buvo tirtas prieš vakcinaciją ir 1 ar 2 asmenys turėjo antikūnų, visi likusieji – ne.

Tad, anot jo, jei kiekybinis antikūnų tyrimas parodys, kad jų yra, reikš, kad su vakcina yra viskas gerai.

Pašnekovo teigimu, negalėjo nutikti taip, kad būtų suleista per maža vakcinos dozė, nes ji skaičiuojama labai tiksliai.

„Iš mūsų pusės viskas buvo atlikta taip, kaip priklauso“, – pabrėžė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min