Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Lauras Bielinis: A.Butkevičius padarė teisingą sprendimą neidamas į rinkimus

Lauras Bielinis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lauras Bielinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Politologas Lauras Bielinis „Laisvosios bangos“ eteryje aptarė praėjusius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Viešojoje erdvėje susikaupė nemažai klausimų: ar situacija tiek pasikeitė, kad reikėtų formuoti naują valdančiąją koaliciją; ar Lietuvos socialdemokratų partijai nereikėjo kitaip organizuoti rinkimų kampanijos; gal socialdemokratams reikėjo kitokios taktikos, kitokios strategijos; galbūt, reikėjo, kad Prezidento rinkimuose socialdemokratams atstovautų populiariausias šios partijos politikas Algirdas Butkevičius, dabartinis premjeras?

L.Bielinio nuomone, negalima pamiršti paties premjero požiūrio į savo galimybes, jo prioritetų.

„Premjeras turi ekonomikos mokslų daktaro laipsnį. Jam tai, kuo jis dabar užsiima, yra įdomu. Ir jis tuo užsiima gerai“, – sakė politologas.  

Staiga jį išrauti iš tos terpės, kurioje jis jaučiasi gerai, ir pasodinti į tą terpę, kurioje jis gal ir jaustųsi neblogai, bet jis tenai nenori būti – irgi būtų klaida, – sakė politologas.

L.Bielinio svarstė apie A.Butkevičių: „Staiga jį išrauti iš tos terpės, kurioje jis jaučiasi gerai, ir pasodinti į tą terpę, kurioje jis gal ir jaustųsi neblogai, bet jis tenai nenori būti – irgi būtų klaida.“

Politologo požiūriu, premjeras pasielgė labai korektiškai ir „techniškai teisingai“ – kiekvienas turi užsiimti tuo, kuo jis gali užsiimti geriausiai.

„Dar daugiau – jis atsisakė dalyvauti rinkimų kampanijoje kaip rinkimų štabo narys ir panašiai. Nes dalyvauti ten reiškia apleisti valstybės ūkį, kuris labai dinamiškas, kur reikia per dieną, ko gero, po dvidešimt valandų dalyvauti, koreguojant vienokius ar kitokius veiksmus“,  – reiškė nuomonę politologas.

Vasara mums bus atostogos, o jam vasara bus karšta ir saulės atžvilgiu, ir darbymečio. Jis turės sureguliuoti ir partijos vidaus reikalus. Nes partijoje yra bandymas patampyti paklodę į įvairias puses, – sakė L.Bielinis.

„Šiuo atveju Premjeras ir partijos vadas iš tikrųjų atsidavė tam, kam jisai gali atsiduoti ir privalo. Ir tauta jį supras, ir įvertins būtent už tai, ką jis daro dabar, o ne už tai, kad jis pabandė, arba nebandė kandidatuoti į Prezidentus“, – dėstė L.Bielinis.
Jo nuomone, A.Butkevičius kaip partijos pirmininkas turi aiškiai sudėlioti taškus ant „i“ – išdalinti prizus ir nuobaudas tiems, kurie kažką darė gerai, arba kažką darė blogai.

„Vasara mums bus atostogos, o jam vasara bus karšta ir saulės atžvilgiu, ir darbymečio. Jis turės sureguliuoti ir partijos vidaus reikalus. Nes partijoje yra bandymas patampyti paklodę į įvairias puses. Partija turi veikti kaip vieninga struktūra, turėti aiškią koncepciją – kaip turi veikti, kuo turi užsiimti kiekvienas iš partijos narių... nes per rinkimus matėme šiek tiek inertiškus veiksmus“,  – padėtį socialdemokratų partijoje vertino L.Bielinis.

„Laisvosios bangos“ eteryje kalbėjusio politologo Lauro Bielinio nuomone, premjeras išspręs vidines partijos problemas, nes „organizuoti ir administruoti jis tikrai sugeba ir moka“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min