Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų rajone atidengtas paminklas partizanams

Lazdijų rajone atidengtas paminklas partizanams
LRT nuotr. / Lazdijų rajone atidengtas paminklas partizanams
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Minint Gedulo dieną Lazdijų rajone atidengtas paminklas rajono apylinkėse žuvusiems partizanams. Tai jau ne pirmas paminklas rajone, įamžinantis partizanų atminimą, nes pokario partizaninė kova ir buvo pati intensyviausia Dzūkijoje.

Lazdijų rajone Juozapavičių kaime ant paminklo partizanams – aštuonios pavardės vyrų, nepabūgusių pasipriešinti sovietų Lietuvos santvarkai, stojusių nepriklausomybės ir laisvės pusėn, sugebėjusių pasipriešinti saugumui ir dėl to šiose apylinkėse padėjusių galvas.

„Kažkas turi juos prisimint. Ir aš jaučiu tokią ir moralinę kaltę, jeigu ne partizanai, mūsų visa šeima turėjo būti iššaudyta.Tą naktį turėjo būti iššaudyta, bet įvyko kitaip, likom gyvi. Aš esu jiems dėkingas ir privalau taip padaryti“, – sako paminklo pastatymo iniciatorius Juozas Vytautas Janulevičius.

Dzūkija – vienas svarbiausių pasipriešinimo pavergėjams Lietuvos regionų

Pasak istorikų, Dzūkija – vienas svarbiausių pasipriešinimo pavergėjams Lietuvos regionų. Dainavos apygardoje partizaniniame kare dalyvavo tūkstančiai žmonių. Skaičiuojama, kad Lietuvos partizaniniame kare už laivę žuvo apie 20 tūkstančių lietuvių.

„Ant šito paminklo užrašėm „Keleivi, pasakyk Lietuvai, kad žuvom už laisvę“ – kad žmogus pamatytų ir prisimintų. Nes prisiminimas yra nesunaikinamas. Kad  atkreiptų dėmesį ir politikai, jog nereikia laukti, nes istorija gali ateiti pati“, – teigia paminklo pastatymo iniciatorius Bronius Kašelionis.

Lazdijų rajone kitąmet planuojama įamžinti partizanų, kilusių iš Krikštonių apylinkių, atminimą. 

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min