Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 3d. 00:29

Ledo gatvės Vilniuje: jei kelininkai miegos ir naktį, vairuotojų laukia ekstremalus rytas (nuotraukos, video)

Apledėjusi Konstitucijos prospekto, Kalvarijų bei Šeimyniškių gatvės sankryža Vilniaus centre.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Apledėjusi Konstitucijos prospekto, Kalvarijų bei Šeimyniškių gatvės sankryža Vilniaus centre.

Daugelis sostinės gatvių ir transporto žiedų vėlų sekmadienio vakarą priminė čiuožyklas. 15min.lt skaitytojų klausia: o kokios vairavimo sąlygos jūsų mieste ar gyvenvietėje?

Kelininkai sekmadieniais ilsisi arba vis dar švenčia Naujuosius metus. Toks įspūdis susidarė 15min.lt žurnalistams, sekmadienio vakarą pasidairiusiems po sostinės gatves.

Daugelis jų tapo nemokamomis čiuožyklomis. Tik kažin ar tuo džiaugiasi vairuotojai.

Konstitucijos prospekto, Šeimyniškių ir Kalvarijų gatvės sankryža. Užsidega žalias šviesoforo signalas. Girdisi, kaip švilpia pirmojo iš eilėje stovinčių automobilių priekiniai varantieji ratai. Jau vėl geltona, o mašinų eilė tik sujudėjo, bet sankryžos neįveikė.

Žiedas prie Pedagoginio universiteto: į jį įvažiavęs „VW Passat“ ima slysti šonu, nors mašinos galas paženklintas dygliuotų padangų lipduku.

Vilniečiai vairuotojai pastebėjo, kad sekmadienį daugelyje miesto gatvių buvo „grynas ledas“. Ten, kur asfaltą kloja storas sluoksnis sniego, net nėra taip slidu, kaip ant ledo. Kai kuriose gatvėje, pavyzdžiui, ant estakados Šeškinės kalno papėdėje arba Ukmergės gatvėje, asfaltas lyg ir valytas, ledo lyg ir nėra, tačiau vis vien ganėtinai slidu: traukos kontrolės, stabilumo ir stabdžių antiblokavimo (ABS) sistemos veikia beveik nuolat.

Vilniečiams belieka tikėtis, jog kol jie miegos, kelininkai suskubs išvalyti ir pabarstyti kelių dangą.

Tiesa, neseniai 15min.lt rašė, jog šio sezono druskos atsargos išsekusios, todėl gatvių prižiūrėtojų arsenale liko tik smėlis.

Sekmadienį pavakarę naujienų portalas rašė, kad situacija šalies keliuose po truputį gerėja, tačiau kelininkai pripažįsta, jog rytiniuose ir pietrytiniuose Lietuvos rajonuose vis dar yra neišvažiuojamų rajoninių kelių. Buvo konstatuota, kad situacija vargu ar pasikeis iki pirmadienio ryto.

15min.lt teiraujasi skaitytojų: kokios vairavimo sąlygos sekmadienio vakarą ir pirmadienio naktį ar rytą buvo jūsų mieste arba gyvenvietėje? Įspūdžius ar nuotraukos siųskite 15min@15min.lt arba tiesiog pasidalinkite pastebėjimais straipsnio komentaruose.

VIDEO: 15min.lt: mašinų bandymai startuoti apledėjusioje gatvėje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min